bildirgec.org

typography hakkında tüm yazılar

Kasım 2010’un En Popüler Illustrator Dersleri

angelsdemos | 11 December 2010 11:18

ajaxline’ın derlemiş olduğu Kasım ayının en popüler illustrator derslerini inceleyerek yeni teknikler öğrenebilir, tasarımlarınızı zenginleştirebilirsiniz.

Create a Personalized Toolkit for Making Maps
(Harita Yapmak İçin Kişiselleştirilmiş Araç Seti Oluşturma)

Creating a Vector Girl
(Vektör Kız Oluşturun)

Create interlocking motifs in Illustrator
(Illustrator ile kilitli motifler oluşturun)

Kasım 2010’un En Popüler Photoshop Dersleri

angelsdemos | 06 December 2010 09:19

Kasım ayını geride bıraktığımız şu günlerde kasım ayının en popüler Photoshop derslerini sizin için derledik. Kullanıcıların en çok tercih ettiği bu Photoshop dersleri sizin için umarız oldukça faydalı olur. Farklı efektler, teknikler öğrenebilir ve ayrıca Google Sketchup ile Photoshop’u beraber kullanabilirsiniz. Kasım ayının en popüler photoshop dersleri:

Design a Horizontal Accordion Slider
(Yatay akordeon tarzı slider tasarımı)

Use Google Sketchup and Photoshop to Create 3D Typography
(Google Sketchup ve Photoshop ile 3D Tipografi Kullanımı)

özel tasarımlarınız için yepyeni 50 ücretsiz font

xerre | 11 November 2010 12:36

fontlar (yazı tipi), özellikle web tasarımı başta olmak üzere birçok tasarımın dikkat edilmesi gereken önemli öğelerinden birisidir.
internette ücretsiz olarak ulaşabileceğiniz binlerce font mevcut. durum böyle olunca sanırım en zoru da o binlerce font arasından tasarımınız için en uygun olan fontu seçmek oluyor.


Base [download]

bu bildiride, internette dolanan binlerce font arasından sıyrılan yepyeni ücretsiz 50 adet fonta yer vereceğiz. ve umuyorum ki buradaki fontlar çeşitli çalışmalarınızda en uygun fontu seçmenizde size yardımcı olacaktır.

AGE [download]


Bext [download]

Kaliteli 3 Boyutlu Tipografi Dersleri

runaway | 26 July 2010 17:12

bu yazıda 3D Tipografi alanında etkileyici görüntüler elde etmeye yarayan, modelleme, lightining texture, animation konularına da değinen cinema 4D, Photoshop ve After Effects tekniklerini anlatan video derslerini, çalışma dosyalarını da bulabileceğiniz kaliteli linkleri toparlamaya çalıştım.

How to Create Explosive Typographic Effects in Cinema 4D

Explosive
Explosive

Recreate Sherlock Holmes trailer title

Sherlock
Sherlock

5 things about Typography Tutorial

5things
5things

10 Minimalist WordPress Teması

angelsdemos | 16 July 2010 18:29

Minimalist temalı içerikler genellikle karmaşıklıktan uzak, fazla renkli olmayan ve sade yapıdadır.Bu sadece tasarımlar son günlerde karmaşık örgülü ve birçok etken bulunan içeriklere göre oldukça yaygınlaşmakta.Aşağıda ücretsiz olarak bulunan wordpress temalarını indirebilir, herhangi bir şekilde değiştirebilir ve web sitenizde kullanabilirsiniz.Muhteşem 10 Minimalist Wordpress Teması ;

Un.complicated

Minimalist temalı WordPress Temaları

angelsdemos | 20 May 2010 09:49

minimalist tasarımlar kısaca sade tasarımlar olarak tanımlanabilir.Birçok renk ve karmaşıklığın dışına çıkılarak hazırlanan bu tasarımlar oldukça sade ve renksizdirler.Wordpress kullanıcılarınında hatırı sayılır bir kısmı minimalist wordpress temalarını kullanmaktalar. Aşağıdaki ücretsiz wordpress temalarını kullanabilir veya farklı tasarımlara imza atabilirsiniz. İşte Muhteşem Minimalist temalı Wordpress Temaları;

Modern Clix

Tasarımcıların Twitter’ı: Dribbble

algoz | 07 April 2010 14:54

Bir volkan patlaması gibi web alemine giriş yapan Twitter’ın bu göz alıcı halini seyre dalan web girişimciler/geliştiriciler, bu şok karşısında uğradıkları hipnotize halden kendilerini biraz olsun sıyırarak düşünmeye başladıkları ve Twitter’dan esinlenerek oluşturdukları yararlı bir uygulama olan Dribbble, Twitter’ın tematik bir modeli görünümünde.

Kullanıcılarına (Player), Twitter’ın “Ne yapıyorsun?” sorusunu (What are you doing?/What’s happening?) biraz daha özelleşetirerek/daraltarak, “Ne üzerinde çalışıyorsun?” (What are you working on?) sorusunu yönelten Dribbble, Başta görsel tasarım işleri ile uğraşanların olmak üzere, geliştiricilerin veya farklı alanlarda çalışanların, o anki çalışmalarının bir gıdımlık (shots) ekran görüntüsünü paylaşmaları üzerine kurulmuş bir düzene sahip.

Kullanıcı çalışmalarını; logo, illustration, typography, iphone, ui, design, website, icon, rebound, icons, web, blog, type, helvetica ve texture etiketleri ile kategorilendiren ve özellikle tasarım işleri ile uğraşanlar açısından oldukça kullanışlı bir Sosyal Medya aracı olabilecek olan Dribbble ile tasarımcılar; hem kendi çalışmalarını paylaşıp diğer kullanıcılardan geri dönüşüm alabilecekler hem de diğer kullanıcıların paylaştıklarından alacakları ilham ile hayal dünyalarını genişletebilecekler.

En iyi Tipografik Web Tasarım Örnekleri

angelsdemos | 24 February 2010 09:38

Tipografi, harf ve semboller ile oluşturulan tasarım örneklerine verilen sanat ve ifade tekniğidir. Tüm tasarım dallarında olduğu gibi tipografi, web tasarımınada sıçarmıştır. Günümüzde birçok tipografik web site görmek mümkün. Klasik web tasarımın dışına çıkarak sıradışı çalışmalarda bulunmak istiyorsanız önce aşağıdaki örnekleri inceleyebilirsiniz.Örnekler alabileceğiniz gibi ilham kaynağınızı da geliştirebilirsiniz. İşte en iyi tipografik web tasarım örnekleri;

CharlesElena

Chirp >> The Twitter Developer Conference