bildirgec.org

maver

12 yıl önce üye olmuş, 101 yazı yazmış. 39 yorum yazmış.

ölü twitter accountlarının tesbiti

maver | 30 May 2011 14:31

twitter hesabini hic kullanmayanlari ya da bir tane dahi tweet girmeyen (ölü twitter hesaplarini) nasil tesbit edebilizir, bunun bir kolayligi var mi?

Maket, Fotograf ve Tarih

maver | 15 April 2010 14:09

benim çalışmalarım tarihi anlatıyor, onlarla ilgili resimler zaten zihinlerimizde

1964 yılında münih’te dünyaya gelen alman fotograf sanatçısı thomas demand, münih, düsseldorf ve londra’da öğrenim görmüş. bir süre paris, amsterdam, londra ve new york’ta yaşamış, ilk sergisini ise 1991’de brüksel’de gerçekleştirmiştir.

11 ekim 1987 tarihinde hotel odasında küvette ölü olarak bulunan alman siyasetçi uwe barschel için hazırlamış olduğu maket/fotograf.
11 ekim 1987 tarihinde hotel odasında küvette ölü olarak bulunan alman siyasetçi uwe barschel için hazırlamış olduğu maket/fotograf.

alman sanat çevrelerinde; “yaşayan en önemli isimlerden” biri olarak kabul edilen demand, oldukça farklı bir fotograf sanatçısı. aslında tam olarak kendisini fotografçı olarak tanımlamıyor ama sergilediği bütün objeler temelde fotograflar.

converse giyenler kime karşı?

maver | 18 May 2007 09:32

converse kelime olarak bildiğiniz gibi “karşıt” demek. yani felsefi olarak bir karşı çıkışı, muhalifliği temsil ediyor. çünkü ilk ortaya çıktığında da bu kültür endüstrisinin markalaştırmalarına bir alternatif olarak önerilmişti.

nike, puma ve adidas gibi markaları karşı ve bilimum alternatif görüşe paralel… fakat bugün oturduğu yer tam bu eleştirilen şeyleri ortası değil mi?

ben şahsen ‘converse giyenler kime karşı’ çok merak ediyorum.

Worldcup Hits 2006

maver | 14 June 2006 12:56

dünya kupası cingılına nasıl ulaşabiliriz abi, böyle dinleyebileceğimiz hayırsever bir site yok mu acaba?

Yossi Lemel Sergisi

maver | 26 April 2006 17:05

yossi lemel, “yanıcı” ve “patlayıcı” tasarımlarıyla ünlü, daha çok İsrail ile Filistin arasındaki çatışmalara getirdiği eleştirel çalışmalarıyla ünlenen İsrailli bir grafik tasarımcısı.

Türkiye’de ise İsrail konsolosluğu ve Garanti Galeri‘nin düzenlediği sergisiyle bizlerle.

31 Mayıs’a kadar gezilebilecek olan sergide Lemel’in son çalışmaları yer alıyor.

sergi hergün, Pazar ve Pazartesi hariç 11.00 ila 20.00 arasında garanti galeri’de gezilebilir.

Kitaplık-koltuk

maver | 24 April 2006 02:42

Bir İtalyan şirketi olan Nobody & Co‘nun bir tasarımı olan Bibliochaise (kitaplık-koltuk), derin okumalar için tasarlanmış.

Koltuk oturmak için pek rahat gözükmese de fikir olarak parlak bir zekadan çıktığı kesin. Firmanın diğer çalışmaları da görülmeye değer.

ilk yerli işletim sistemi türkix

maver | 21 February 2005 18:36

türkix, emre sokullu tarafından hazırlanan mandrake linux tabanlı ilk entegre türkçe işletim sistemi. kendi tabiriyle “windows’un türk rakibi”.

kurulum knoppix gibi, tek yapmanız gereken indirdiğiniz dosyaları bir cd’ye kaydedip bilgisayarınızı cd’den başlatmak. kurulumla ilgili yardıma ihtiyaç duyarsanız bunu okumanız önerilir.

bu işletim sistemi ile çalıştırabileceğiniz programların listesi için şuraya bakabilirsiniz.

x. sosyoloji kongresi

maver | 15 April 2004 13:38

bu yıl onuncusu düzenlenen sosyoloji öğrencileri kongresi 13-16 nisan tarihlerinde ege üniversitesinde gerçekleştirilmektedir. ilk izlenimlerimi ilerleyen günlerde bildireceğim.

ekitap nedir?

maver | 05 February 2004 11:01

ekitap konusunda hazırlanmış güzel bir çalışma. site bize ebook formatları, bulma yöntemleri, paylaşımları ve yapımı hakkında bilgiler veriyor. teşekkürler avaris