bildirgec.org

türk futbolu hakkında tüm yazılar

Dostluk Kupasına Düşman İkizler ve Agresif Bir Yazı…

firatocal | 23 July 2010 14:57

Galatasarayımla Fenerbahçeyi aralarındaki rekabet ve çekişmeden ötürü , oldum olası hep birbirleriyle zıt karakterlere sahip , ikiz kardeşlere benzetmişimdir… Sürekli yaramazlık yapan , her fırsatta atışan , yıldızları hiç barışmasa da konu kardeşlik ve birbirinden vazgeçememek olunca küslükleri unutup yeniden anlaşıp kaynaşan ikiz kardeşlere…

Asırlık geçmişleri ve ruhlarındaki mücadele aşkıyla asla ihtiyarlamayan ezeli – ebedi rakiplerin soluk soluğa takipçileri bizler ise yaptıkları karşılaşmaları , yollarını gözleyerek büyük bir iştahla beklemeye alışmışızdır… Bir haftadır duyduğumuz sezon başı , hazırlık maçı , dostluk kupası ve yeni transferlerin alışma maçı gibi , buluşmanın çapını küçültme gayretlerine karşın , her maç gibi bu maçın başına da bir gs – fb maçı olmasının biliinci içinde oturmak istemişizdir…

Türkiye Euro 2008 şampiyonu olabilir mi?

takip | 23 June 2008 23:51

Son günlerde pek çoğumuzun aklını bu soru kurcalıyor:

“Türkiye Euro 2008 şampiyonu olabilir mi?”

İnternette dolaşırken “Türkiye Yunanistan’ın yaptığını yapabilir mi?” başlığıyla digg‘lenmiş yazılar göze çarpıyor. Herkes Türkiye’nin son dakikalarda gelen olağanüstü başarılarını konuşuyor. Şurası kesin ki, bu turnuvaya tarihinde olmadığı kadar renk kattık. Peki, acaba şampiyon olabilecek miyiz?

küme düşmek yassah hemşerim

menese | 09 May 2006 17:33

Diyarbakırspor ile Samsunspor’un küme düşecek olmasına nedense çok üzülen Baykal,bu konuda yasal düzenleme yapılması önerisinde bulundu..
Bu takımların mutlaka ligde kalması gerektiğini,Türkiye’nin buna ihtiyacı olduğunu söyleyen Baykal,şöyle konuştu:
“Hiç kimse ‘kuraldı, ilkeydi, federasyondu’ demesin. Önemli olan Türkiye’nin barışı ve kardeşliğidir.O barış ve kardeşliğin gerektirdiği düzenleme yapılmalıdır.”