bildirgec.org

trial hakkında tüm yazılar

Format Derdine son !

myilmazx | 08 April 2008 21:31

Başlığı böyle koymak istemezdim aslında format bazen yapacak hiçbişi bulamadığımda vakit geçsin diye yaptığım birşey benim. Ancak çoğu zaman zahmetli bir işlem. İşletim cdsinin bozuk olma ihtimali, sürücülerin tekrar yüklenmesi, onlarda çıkabilecek sorunlar vs. uzun bir işlem ve son zamanlarda oldukça sık karşılaştım ben bu sorunlarla. Bir arkadaşımın önerisi ile True imageprogramını kullanmaya başladım.
True image nedir?
Bu program ile hardiskinizin bir kopyasını alırsınız ve gerektiğinde tekrar kullanabilirsiniz. Temiz bir format ve daha sonra sürücüler ve en öncelikli programlarınızı yükleyip harddiskinizin kalıp dosyasını alır ve saklarsınız. Daha sonra ihtiyacınız oldugunda sisteminizi ve programlarınızı hızlı bir biçimde kullanabilirsiniz.
Bir nevi sistem geri yükleme işlemi ancak sistem geri yüklemede bazı bazı karşılaştığınız problemlerle karşılaşmazsınız.

Harddiskin kalıp dosyası nasıl alınır ve geri nasıl yüklenir ?
İşte burada resimlerle anlatılmış.

ABBYY Lingvo 12

ugya | 06 January 2008 01:17

ABBYY Lingvo 12 rus yapımı çok kullanışlı ve güzel bir sözlük programı.Bu program ile Türkçe,İngilizce,Fransızca vs. gibi birçok dilden Ruscaya , ruscadan da bu dillere çeviri yapabilirsunuz.Programın deneme sürümünü(362Mb) buradan indirebilir, buradan ise sitesine ulaşabilirsiniz.

Popüler Programlama Araçları

positive | 22 June 2007 16:57

Ücretli Yazılımlar

Adobe

Dreamweaver: Adını duymayan kalmamış olsa gerek. Çıktığı tarihten bu yana pek çok kullanıcı kazanan yazılım, web editörleri arasında belki de en popüleri ve en çok kullanılanı. Saymakla bitmeyecek özellikleri nedeniyle daha uzun süre gündemden düşecek gibi görünmüyor. Deneme sürümüne buradan ulaşabilirsiniz. Yurtdışı fiyatı 399$