bildirgec.org

myilmazx

6 yıl önce üye olmuş, 37 yazı yazmış. 1 yorum yazmış.

Windows 7 logon ekranı değiştirme

myilmazx | 28 Mart 2010 15:06

xpve vistadan sonra windows 7 içinde ufak ufak görünüm değişikleri yapılmaya başlandı. işin ilginç tarafı xp’de yarı saydam bir görüntüye ulaşmak isterken artık insanlar windows 7’de katı görünümler elde etmeye çalışıyor. windows 7 ile ilgili temaları deviantart ve benzeri sitelerden bulabilirsiniz.

Windows 7 Logon Background Changer ise windows 7 de logon ekranını değiştirme yarıyor. Ayrıntıları crystalxp.net ve programın kendi sitesindebulabilirsiniz.

Solidworks 2010 Hakkında

myilmazx | 24 Mart 2010 14:10

Daha önceki bir bildirimde mühendisler ve tasarımcılar için bazı programlara yer vermiştim.Bir arkadaşımızda solidworks ile ilgili bir bildiri yazmıştı.

Bu bildirimde solidworks 2010 izlenimlerimden ve bu program ile ilgili güzel hazılanmış türkçe içerikli bir siteden bahsetmek istiyorum. 2008’den 2009 a geçtiğimde muazzam bir hız farkı hissetmiştim hatta reklamlarının doğruluğu hakkında şaşırmıştım. 2010 da 2009’a göre müthiş değişiklikler var diyemem kullandığım kadarıyla ancak. geri planda oldukça iyi çalışan bir sisteme sahip ve Windows 7 destekli.

Mühendisler için CAD programları

myilmazx | 20 Temmuz 2009 10:29

3 yada 3 boyutlu tasarımın ürünlerin imalatında önemli bir yeri vardır. Hatta bu işin başlangıcıdır. 3 bıyutlu tasarım için piyasada kullanılan ve benimde tecrübe ettiğim birkaç yazılımı anlatmak istiyorum.

Autocad: Artık sokaktan geçen herhangi birisine bu ismi söylediğinizde bir tepki alabilirsiniz yaygın kullanım alanı olması öğrenilmesi gereken programlar arasında en başı çekiyor. Ancak eğitimini aldığım sırada (2006’da ancak 2004 kullanıyorduk) autocad’in o kadar ahım şahım bir program olmadığını anlamıştım bi’ kere çizim yapmak oldukça zevksiz o zamanlar 3. boyuta yeni yeni geçmeye başlamıştı ama pekde kullanışlı değildi. 2 boyutlu çizimde oldukça iyi olduğunu kabul ediyorum ama bence hala sıkıcı bir program. Lisansının daha uygun olması ve dağıtıcılarının kolay bulunması sebebiyle oldukça tercih edilen bir programdır kendisi.

Web tabanlı Metin editörü: Mozilla Bespin

myilmazx | 17 Şubat 2009 15:59

Kod geliştircilerin üretkenliğini artırmayı hedefleyen mozilla lab web tabanlı açık kaynak editörü Bespin’i duyurdu.

Bespin 0.1
Uygulama henüz çok yeni ve bu yüzden , ileri /geri, önizleme , içe – dışa aktarma gibi bazı basit düzenleme özelliklerine sahip.
Bespin’in bütün kaynak kodları MPL altında açık kaynak olarak yayınlanıyor.

Kaynak.

Windows XP kişiselleştirme

myilmazx | 16 Şubat 2009 14:24

Çoğu insan için bir baş belası olan format atmak çoğu zaman bana büyük bir eğlence olmuştur, çünkü her format attığımda yeni yeni şeyler dener ve tekrar format atmak zorunda kalırım. vakit geçirmek için hoş bir uğraş tabii, bilgisayarımızı en iyi halde tutmak herkesin arzusu.
bunun için kendi çapımda denemeler yaptım ve Windows xp için kendimce en iyi özelleştirmeyi yaptığıma inanıyorum. Bu yazıyıda bu konuda istekli olanlar için hazırladım.
Format atıldığını ve sonrasında kullandığımız xp işletim sisteminin görüntüsünden bıkmış olduğumuzu varsayarak başlıyorum. Hadi kolay gelsin.

Kore sineması !

myilmazx | 15 Eylül 2008 12:54

Divine Weapon dir. Kim Yu-jin
Divine Weapon dir. Kim Yu-jin

Daha önce kore sinemasının güzel eserleri burada tanıtılmıştı. Bazen insan birden kendini bu sinema içinde buluveriyor ve acaba başka güzel filmleri de var mıdır bu adamların diye düşünmeden edemiyor. Ama genelde korece bilmediğimiz için sadece rastlamayı umut ediyoruz. Bende bulabildiğim linkleri ve filmlerin gişe hasılatlarını buraya yazayım belki bi yararım dokunur diye düşündüm. Buyrun efendim…

Tüm zamanların kore gişe kayıtlarında ilk 20:
( Kaynak : wiki )
Senelere göre ayrıntılar bulabileceğniz bir başka site de Koreanfilm.org. 2008 2007 2006 2005 2004 ..

Umarım işinize yarar…

Avi ‘den WMV ‘ye

myilmazx | 06 Mayıs 2008 08:32

avi video formatını wmv formatına çevirebilen freeware program tavsiye edebilirmisiniz ? Benim rastladıklarım genelde yarısını falan çeviriyor dosyanın lisans istiyorda…