bildirgec.org

ugya

8 yıl önce üye olmuş, 40 yazı yazmış. 0 yorum yazmış.

ve facebook chat uygulaması yayında

ugya | 27 April 2008 13:37

uzun zamandır haberlerini alıyorduk facebook’un anlık chat uygulaması gerçekleştireceği hakkında.bugün itibariyle farkettim uygulama hayata geçirilmiş,kullanılabilir durumda.siteye giriş yaptığınzda sağ alt köşede bir kutucuk beliriyor:”welcome to facebook chat”.altında ise online olan arkadaşlarınızı gösteren bir bölüm bulunuyor.facebook’un en büyük eksikliklerinden biriydi sanırım bu uygulamanın olmayışı.facebook severlere hayırlı olması dileğiyle.

rapidshare premium üyelik için teşvik ediyor(!)

ugya | 19 April 2008 18:00

rapidshare herkesin çok çok iyi bildiği bir site.eminim herkes günde en az birkaç kez girip dosya paylaşımında bulunuyordur.bilmem farkettiniz mi ama artık rapidshare’den dosya indirmek bi hayli zorlaştı.aşağıdaki resme bakarsanız premium üyeliği olmayanlara nasıl bir işkence uyguladıklarını görürsünüz.eskiden bir süre beklemeye göz yumuyorduk fakat o kadar bekledikten sonra bu saçmalıkla karşılaşmak gerçekten insanı çok sinirlendiriyor.Üzerinde kedi resmi olan (belli belirsiz oda) harf ve rakamları kutuya girdikten sonra indirmeye başlayabiliyorsunuz.

Visual Task Tips

ugya | 06 February 2008 15:25

resimden de anlaşıldığı gibi aslında pek de gerekli olmayan fakat hoş görünüm açısından güzel bir programcık(boyutu 96 kb).internet sitesi burada.buradan ise indirebilirsiniz.

Toolbar Studio

ugya | 05 February 2008 12:28

Toolbar Studio,hiçbir programlama dili bilmeden çok kısa zamanda internet explorer ve firefox için güçlü toolbarlar yapabilmenizi sağlıyor.oldukça basit ve kullanışlı bir program.üretici firmanın internet sitesine buradan ulaşabilir , buradan(sınırlı sürüm) ise programı indirebilirsiniz.

ABBYY Lingvo 12

ugya | 06 January 2008 01:17

ABBYY Lingvo 12 rus yapımı çok kullanışlı ve güzel bir sözlük programı.Bu program ile Türkçe,İngilizce,Fransızca vs. gibi birçok dilden Ruscaya , ruscadan da bu dillere çeviri yapabilirsunuz.Programın deneme sürümünü(362Mb) buradan indirebilir, buradan ise sitesine ulaşabilirsiniz.

WinUndelete: silinen/kayıp dosyaları kurtar

ugya | 01 December 2007 05:06

winundelete önceden hardiskinizde , disketinizde , zip sürünücünüzde , flash diskinizde ve dijital fotoğraf makinenizde bulunan fakat çeşitli nedenlerle sildiğiniz/silinen dosyaları kolayca geri almanızı sağlıyor.yazılım kayıp ve silinen dosyalarda virüs bile olsa toparlayabiliyor.ayrıca Dos’u desteklemesi ve windows server 2003 desteğinin olması programı cazip kılıyor.buradan programın sitesine ulaşabilir ve buradan da demo sürümü(938 kb) indirebilirsiniz.ayrıca buradan da nasıl kullanılacağını anlatan derslere ulaşmak mümkün.

grafik tasarım programları için ikonlar

ugya | 07 November 2007 22:08

resimde de görüldüğü gibi photoshop,3d max,freehand vs. gibi sık kullandığınız programların olağan ikonlarından sıkıldıysanız buradaki ikonları tercih edebilirsiniz.sade ve hoş bir yapıda oluşu bence gerçekten kullanılabilirlik açısından cezbedici.buradan indirebilirsiniz.

Transformers Icon Pack

ugya | 01 October 2007 10:17

çizgi filminden sonra karşımıza sinema filmiyle çıkan ve eminim ki herkesin çok sevdiği transformers’ın, icon paketini buradan indirebilirsiniz.

multitranse v4.6.1

ugya | 26 September 2007 21:32

multitranse 14 dildeki metinleri tek tıkla çeviri yapan internet tabanlı bir metin çeviri programıdır.resimde de görüldüğü gibi kolay bir arayüze sahip.buradan indirebilirsiniz.