bildirgec.org

terörizm hakkında tüm yazılar

Projenin adı; MAVİ IŞIK 7

nihansage | 15 April 2011 00:42

Başbakan Tâlât Özügüzel, genç asistanlara döndü.

– Fazla vaktimiz kalmadı. Mehdi nin askerleri isimli savunma sistemimizin devre dışı bırakılması an meselesi. Şu an ki durumunuz nedir?

Gurubun lideri olan Emre, başbakana cevap verdi;

-Virüs sadece ana bilgisayarı etkilemiş. Bu konuda çok şanslıyız. Eğer tüm sisteme ve uydulara karışmış olsaydı, mehdi nin kalkanı nı çalıştırmamız asla mümkün olmazdı. Ana bilgisayarı devreden çıkardık, birazdan yenisi gelicek. Arkadaşlarımızdan Uğur ve Ahmet yeni getirilen bilgisayarı monte ederken biz de Aylin ile birlikte, Muhsin hocamızın daha önceden yazmış olduğu ve bazı eksiklerinin bulunduğuna inandığı eski yazılım üzerinde çalışıyoruz. Virüs giren yazılım, bu proğramın beşinci versiyonuydu. Bizim elimizde dördüncü üretilen yazılım proğramı var. Üzerinde çalışıp, onu geliştirmeye uğraşıyoruz. Fazla bir işimiz kalmadı. Bilgisayar monte edilir edilmez hemen yüklemeyi yapıp, mehdi nin kalkanını çalıştırabiliriz.

Projenin adı; MAVİ IŞIK 6

nihansage | 11 April 2011 20:12

Osman Eripek ve hanımı Esma, evlerine girmiş, tüm perdeleri çekmişler, televizyonun başında olanları izlemekteydiler. Tüm dünyadan kaos haberleri gelmekteydi. Terör saldırıları had safhadaydı. Kimsenin güvenliği yoktu. Askerler ve polis teşkilatı, yaşanan olaylar karşısında yeterli olamamaktaydılar. Durum çok vahimdi.

Osman bey cep telefonuyla, İstanbulda üniversite öğrenimi gören kızını arıyordu. Sonunda karşı taraf telefona cevap vermişti.

-Kızım Aslı iyimisin, durumunuz nasıl?

Aslı, ağlamaklı olarak babasıyla konuşmaya başladı;

onyılın unutulmayan anları

darkhorn | 31 December 2009 13:57

Son onyılda neler oldu, geride neler bıraktık, tarih nasıl yazıldı?
21. yy’ın ilk 10 yılı internet alanında çok büyük gelişmelerin olduğu siyaset alanında ise hatırlanmak istenmeyen olayların meydana geldiği bir onyıl olarak tarihe geçti.
işte onyılın unutulmayan olayları:
Savaşlar

  • 11 Eylül saldırıları ve ardından gelen Afganistan ve ırak savaşı, tahmini kayıp 1 milyonun üzerinde. Londra, Madrid ve İstanbul patlamalarını da aynı yere koymak lazım
  • Rusya – Gürcistan çatışması
  • Somali savaşı birçok korsanın türemesine yol açtı
  • iran’da ayaklanma
    11 Eylül
    11 Eylül

felaketler

Global Nato, Karadeniz Ve Kafkasya’ Ya Yerleşiyor.

BAYMAHMUT | 26 August 2008 11:19

Silahlanmanın, küresel tehditi karşısında, 1990 yılında Paris’ te silahlanmaya sınır getiren AKKA ( Avrupa Konvansiyonel Kuvvetler Antlaşması ) imzalandı.

Antlaşma imzalanması bize çok şey ifade etse de herkese aynı şeyi ifade etmiyor. Yapısal olarak verdiği sözün arkasında duran bir kültürümüz var. İnsani değerlerimiz hep ön plandadır.

Biz sanki bu antlaşmaları ihlal etmeyi, tecavüz etmeyi, ilk hedef kadın ve çocukları seçmeyi bilmiyor muyuz?Biliyoruz elbet ama yapamıyoruz. Zalimlik bize uymuyor. Antlaşma yapmasak bile biz insanlığa yakışmayan davranışlar sergileyemeyiz.
Lafa gelince insan haklarını onlar korur biz ihlal ederiz.Gel de bu duruma gülme!