bildirgec.org

taksim hakkında tüm yazılar

Jazz Company/ Jazz Severler için

Vformumya | 15 March 2011 21:38

Elit World Otel İstanbul’da son 1 yıldır jazz severler için bu organizasyon düzenleniyormuş. Haftasonu bir arkadaşımın doğum günü kutlaması için davet edildim,jazz eşliğinde olacakmış,araştırdım buldum. Web sitesinde ayrıntılı bir açıklama var ama ben kısaca geçeyim.
Jazz Company, her Cuma ve Cumartesi 22:00-01:00 saatleri arasında işin ilginç tarafı müzisyenler yerli. Jazz bir zenci müziği ama bakalım bizim jazz sanatçılarımızın performansları nasıl merak ettim doğrusu. ilgilenenler için

Taksim’de alternatif oteller

Vformumya | 14 March 2011 22:58

Elit World Prestige Hotel
Otel Elite World Prestige Beyoğlu (Pera), İstiklal Caddesi 150 m,Ataturk Kültür Merkezi 250m,Galata Kulesi & Köprüsü 650 m,Dolmabahçe Sarayı 750 m,Topkapı Sarayı ve Sultanahmet Camii 3 km,Kapalı Çarşı 3 km,Sirkeci Tren İstasyonu 4 km,Ayasofya 3 km,İstanbul Lütfi Kırdar Uluslarararası Kongre ve Sergi Sarayı 550 m uzaklıkta. İstanbul’un en merkezi yerlerinden birsinde iyi bir alternatif olacağını düşündüğüm otel. Otelin web sitesi çok açıklayıcı aslında 360 derece olarak oteli gezebilirsiniz. otel hakkında daha fazla bilgi için web sitesiniziyaret edebilirsiniz.

2009 Beyoğlu Sahaf Festivali

exorientelux | 04 October 2009 10:13

2009 Beyoğlu Sahaf Festivali, Taksim’deki Gezi Parkı’nda hal-i hazırda devam ediyor. Bu yıl üçüncüsü düzenlenen festivalin haberini alınca gitmek için sabırsızlanmaktaydım. Tarihin ve edebiyatın hangi tozlu sayfalarıyla karşılaşacağımı düşünüp heyecanlanırken merakımı gidermek bugüne nasip oldu. Ailecek Kadıköy-Taksim otobüsüne atlayıp soluğu Taksim’de aldık. Böyle bir etkinlik için güzel ve merkezî bir yer seçilmiş, beğendim. Hafta sonu olmasına rağmen beklediğim kalabalık yoktu, şaşırdım. Haberlerde yazan el yazması ya da Osmanlıca kitap, dergi ve buna benzer bilumum eserlerin sergilendiği standlarda “Keşke üniversitede biraz daha asılsaymışım şu derslere de , Osmanlıca okumayı unutmasaymışım!” dedim, hayıflandım. Standları gezerken tanıdık simaların gençlik hallerine (Burada, bildiğimiz kitapların eski baskılarına yönelik bir teşbih sanatı icra edilmiştir.) rastlayıp yüzümde keyifli bir gülümsemeyle dolaştım.

izmir-istanbul IV

kahramancayirli | 08 August 2009 11:15

kilyos.org adresinden alınmıştır.
kilyos.org adresinden alınmıştır.

Çıkan kısmın özeti: Motorla İzmir’den çıkılmış, üç günlük denizli, güneşli, dağlı, yeşilli yolculuğun ardından İstanbul’a varılmıştı. İnsanın hayat boyu yapabileceği en güzel yolculuklardan biri. Deniz kenarı güzergahı takip edilerek köy köy ve tabii koy koy gezmek, nefis.
İstanbul’un güzelliği ayrı elbet. Ama ben on gün zarfında bol bol kocaman alışveriş merkezlerini gezdim, sınırsız menülerden, pizzalardan, kolalardan, hamburgerlerden tükettim. Siz yemeyin, zayıf kalın. Ben bol bol kilo aldım.

botter apartmanı ve diğerleri

nazokiraze | 05 August 2009 10:08

İstanbul’da yaşayıpta İstanbul’un bazı yerlerine gitmemiş olan var mıdır? Elbette vardır mesela ben hiç Pendik’e gitmedim ama Beyoğlu’na gitmemiş olan yoktur değil mi? Olmaz mı o da varmış (ben niye şaşırıyorsam ) Avrupa yakasında oturup hele hele Taksim’e 10 dakikada yaşayıp Beyoglu’na adım atmamış bir arkadaşım var benim.

Ben Beyoğlu’na aşığım babamın doğma büyüme Tophane’li oluşundan dolayı sürekli Kuledibi’ne giderken Taksim’de inip aşağı kadar yürümeyi tercih ederim. Başka zaman elli metre yürümeyen ben Pera’da fırıl fırıl olurum. Saint Antuan kilisesinde mutlaka dinlenmeden geçmem gerçekten bir başkadır Pera hemde bambaşka. Bu yazdıklarımın sebebi bu aralar oralara yolumun düşüp aşkımın depreşmesi yada özlem değil , Beyoğlu ile özdeşleşen Botter Apartmanı’ndan bahsetmek aslında.