bildirgec.org

tablet pc hakkında tüm yazılar

modBook = 2 tablet 1 klavye

kerimsarigul | 20 June 2011 12:41

modBook  = 2 tablet 1 klavye
modBook = 2 tablet 1 klavye

Kolombiyalı tasarımcı Juan Velez mobil bilgisayar modBook’u tanıttı. modBook’un en büyük özelliği çıkarılabilen 7 içnlik iki adet teblete sahip olması. Tasarımcı klavyeye dikkat çekiyor ve tabletlerden biri televizyona bağlandığında klavyenin kumanda görevi yapacağını belirtiyor.

Parçalar (iki tablet ve klavye) birleştirildiğinde kullanıcı tam bir dizüstü bilgisayar gibi üç boyutlu grafiklerle, videolarla, müziklerle uğraşabilir, çalışabilir.
Tek sorun ekranın ikiye bölünmüş olması. Özellikle film vb. seyrederken rahat olmayabilir ancak diğer bir çok çalışma için uygun olabileceği düşünülebilir. modBook Windows 7 kullanıyor.

FIC Elija – 9.7 inç Android Tablet

kerimsarigul | 07 June 2011 12:15

FIC Elija- 9.7 inç Android Tablet
FIC Elija- 9.7 inç Android Tablet

2011 yılının tablet bilgisayar yılı olacağını bir çok teknoloji haber sitesinde okumuştum. Bu doğru sanırım. Bildirgeç okurlarına yeni çıkan teknolojik ürünleri tanıtmak isterken karşıma en çok tablet bilgisayarlar çıkıyor. Özelliklerine göre eleme yaparak en iyilerini tanıtmaya çalışıyorum. Şimdi tanıtacağım tableti de sizinle paylaşmaya uygun gördüğüm.

Asus Padfone’a rakip çıktı – TransPhone

kerimsarigul | 04 June 2011 15:54

CMIT TransPhone = Tablet ve Akıllı Telefon
CMIT TransPhone = Tablet ve Akıllı Telefon

İki gün önce sizlere Asus Padfone‘u tanıtmıştım. Asus’un Padfone‘u konuşulmaya yeni başlandı ki, CMIT firmasının TransPhone’u karşımıza çıktı. Asus’un hevesi kursağında kaldı sanki. “Pişti oldular” yani. Asus’un Padphone‘u bir tablet ve tablet içine yerleştirilebilinen bir adet akıllı telefondan oluşuyordu. CMIT TransPhone’da benzer özelliğe sahip. O da Android tablet ve akıllı telefondan oluşuyor. Tasarım olarak aralarındaki fark sanırım birinin akıllı telefonunun tabletin arkasına yatay diğerinin ise dikey olarak yerleştirilmesi.

Ecopad – Siz dokundukça o şarj oluyor

kerimsarigul | 30 May 2011 12:41

Ecopad - Siz dokundukça o şarj oluyor
Ecopad – Siz dokundukça o şarj oluyor

Tasarımcı Jun-se Kim, Yonggu Do ve Eunha Seo tarafından geliştirilen ekolojik Tablet PC ECOPad oldukça ilginç bir konsepte sahip. Ecopad’ın geleneksel pili/bataryası mevcut değil. Yani şarj için prize takmanız gerekmiyor.

Ipad Bitti, HP TouchPad geldi

FAYA85 | 12 February 2011 11:47

HP TouchPad
HP TouchPad

Dünyanın önde gelen bilgisayar devlerinden Hp, Palm’i satın aldıkdan sonra uzunca bir ara sesizliğe bürünmüştü. Meğer firma Palm’in WebOS yazılımını geliştirip ortaya mükemmel bir touchPad çıkarmanın planlarını yapıyormuş.Cihazın ipad‘e benzerliğinin yanında çift çekirdek değil de 2 tane işlemci barındırması ise dikkat çeken özelliklerinden.

tablet pc vs netbook

tembelyarasa | 07 December 2010 13:00

bilgisayarlar günümüzde en iyi dostlarımız haline geldi ve hatta bilgisayarın girmediği ev kalmadı gibi. bilgisayar alırken aklımıza bolca soru takılır; “hangi marka alsam”, “masaüstü mü alsam dizüstü mü, toplama mı” gibi. bende bu yazıda tablet bilgisayarlarla netbookları karşılaştıracağım. eğer tablet pc veya netbook almayı düşünüyorsanız bu yazıyı okumanızı öneririm. iki bilgisayarın da kendine göre avantajları ve dezavantajları var. öncelikle tablet pc ve netbooklar hakkında bilgi verelim daha sonra ise bu iki bilgisayar türünü karşılaştıralım.

1)tablet pc

a)t ablet pc’ler ilk olarak bill gates tarafından üretilmiştir.

b) tablet pc’ler kolaylıkla e-book reader (e-kitap okuyucu) olarak kullanılabilir.
c) pocket pc ile dizüstü bilgisayar arasındaki bir bilgisayar türüdür.
d) tablet pc üreten başlıca büyük markalar; acer, compaq, fujitsu ve toshiba
e) öğrencilerin, sık seyahat edenlerin kullanması için tasarlanmıştır.

Yurt Dışı Alışveriş Merkezi (iskonto.org)

oquzhan20 | 29 November 2010 17:14

İskonto.org ile Türkiye’ye yurt dışından ürün getirtebilirsiniz. Yılbaşı hediyelerinizi şimdiden sipariş vererek 2 hafta içerisinde elinize ulaşmasını sağlayabilirsiniz. İskonto.org ile elektronik aletler ve çeşitli hediyelik eşyaları yurt dışından getirtebilirsiniz.

Ödeme sistemi: PayPal üzerinden kredi kartı ile tek slim
Ücretsiz kargo ve ücretsiz hediye paketi ile tavsiye edebileceğim bir alışveriş sistemi.

Web: http://www.iskonto.org
Kargo Takip: Buraya!
Müşteri Sözleşmesi: Buraya!

blackberry playbook u duyurdu!

maydesign01 | 28 September 2010 17:15

blackberry playbook
blackberry playbook

blackberry nin üreticisi rim yeni tablet pc sini duyurdu; playbook, 7 inç ve1024 x 600 çözünürlüklü olup çoklu dokunmatik ekranı bulunuyor. çift çekirdekli, 1 ghz arm cortex a9 işlemcili, 1 gb ram, bluetooth 2.1+edr,wifi a/b/g/n, microhdmi özelliklerini bünyesinde barındırıyor.

Hd video kaydı yapabilen playbook 2 kameraya sahip öndeki kamera 3mp iken arkadaki kamera 5 mp.

kaynak ve ayrıntılar için tıklayın.

HTC Tablet Geliyor!

sCoRPionTR | 22 September 2010 15:09

Pegatron Technology Tayvan merkezli bir laptop üreticisi. Firma HTC‘den Android işletim sistemli bir tablet üretmek için sipariş almış. HTC’nin tabletinin özellikleri kesin olmasa da şimdiye kadar duyulmuş özellikleri göz dolduruyor.