bildirgec.org

serdar akar hakkında tüm yazılar

Behzat Ç. Seni Kalbime Gömdüm (2011)

queennothing | 30 September 2011 21:02

Bir süre evvel afişini paylaştığımız “Behzat Ç. Seni Kalbime Gömdüm“, 28 Ekim 2011 tarihinde vizyona giriyor. Gişe rekorları kırması beklenen filmin yönetmenliği Serdar Akar tarafından yapıldı. Emrah Serbes’in aynı adı taşıyan kitabından uyarlanan dizinin film versiyonu olan “Behzat Ç. Seni Kalbime Gömdüm“de Erdal Beşikçioğlu, Tardu Flordun, Cansu Dere, Hakan Boyav, Hazal Kaya, Canan Ergüder, Ege Aydan, İnanç Konukçu, Berke Üzrek, Fatih Artman ve Berkan Şal gibi isimler rol alıyor.

“Behzat Ç.: Seni Kalbime Gömdüm” afişi yayınlandı!

elizabethtaylor | 02 August 2011 19:50

Son zamanların en çok izlenen polisiye dizisi Behzat Ç., beyazperdeye uyarlanıyor. Emrah Serbes’in kitabından uyarlanan ve 2010, Eylül ayında Star TV’de yayınlanmaya başlayan dizi, pek çok açıdan her tür dizi ve sinemaseverin ilgisini çekmiş, sosyal mecralarda da çokça tartışılmıştı. Sinema filmi haline getirilen dizi, 28 Ekim 2011 tarihinde “Behzat Ç.: Seni Kalbime Gömdüm” adıyla vizyona girecek. Filme ait ilk poster yayınlandı. Posterin büyük versiyonuna buradan erişebilirsiniz.

Dar Alanda Kısa Paslaşmalar (2000)

queennothing | 24 November 2009 12:25

Serdar Akar‘ın yönetmenliğini yaptığı, Önder Çakar‘ın senaryosunu yazdığı, Fahir Atakoğlu‘nun müziklerini yaptığı başarılı bir Türk Sineması örneği olan 2000 çıkışlı “Dar Alanda Kısa Paslaşmalar“da 2007 senesinde hayatını kaybeden aktör Savaş Dinçel, Erkan Can, Müjde Ar, Uğur Polat, Şahnaz Çakıralp, şarkıcı Rafet El Roman, Sezai Aydın, İsmail İncekara, Bülent İnal, Fatih Akyol, Emrah Elçiboğa gibi isimler rol alıyor.

Başarılı olacağına gönülden inandıkları Esnafspor’un, eski sporculardan Hacı ve takımın başantrenörü olan Çetin, Amatör Takımlar Ligi’nde şampiyonluk elde edebilmek için çalışmalara başlamıştır.
Takım çalışmalarını yakından takip eden Hacı, yaşını almış bir hayat kadını olan Aynur’la yıllardır paylaştığı yalnızlığına katlanamaz hale gelmiş, Aynur için kabul etmesi imkansız olan evlilik teklifi üzerinde ısrar etmektedir.

Gemide (1998)

gorcun | 11 August 2009 10:07

Gemide
Gemide

Serdar Akar’ın başını çektiği ”Yeni Sinemacılar”ın ve aynı zamanda yönetmenin ilk uzun metrajlı filmi olan ”Gemide” 1998 yılında çekilmiş. Film bir kum kosterindeki kaptan ve 3 kişiden oluşan tayfasının hikayesini anlatıyor. Esrar ve içki içip, geyik muhabbetleri yaparak zaman geçiren tayfa yine bir muhabbetin döndüğü gecede beklemedikleri bir olayla karşılaşırlar. Tayfadan boksör diye bilinen kişi dayak yemiş, kaptanın paralarını çaldırmış ve beklenilen yemekleri getirmemiş halde gemiye gelir. Hem aç hem kafası güzel olan kaptan tayfayla birlikte Laleli’ye paralarını çalan kişileri bulmak için giderler. Kısa bir gezinti sonrasında aradıklarını bulan tayfa yanlarında bir kız da olan grubu döverler ve alacaklarını alıp gemiye kızı da alarak dönerler. Sabah olduğunda hiç bir şey hatırlamayan kaptan gün içinde yavaş yavaş olanları hatırlamaya başlar.

Gemide
Gemide

Gece esrarlı kafasının etkisiyle adam öldürdüğünü ve Rus bir fahişeyi (üstelik bakire!) kaçırdıklarını hatırlayan kaptan durumun vahimiyetinin farkına vardığında her şey daha kötüye gidecektir. Üstelik olaylar çığrından çıktıkça tayfa, birbirlerine ve kaptana karşı daha isyankar ve güvensiz hareketlerde bulunurlar. Kaptan bir an önce kafasını toparlayıp kendilerini temize çıkaracak bir plan yapmaya karar verir. Ama artık hem mürettebat hem iş çığrından çıkmıştır. Oyuncu kadrosunda Erkan Can, Haldun Boysan, Yıldıray Şahinler, Naci Taşdöğen gibi isimlerin yanı sıra rus kızı Ella Manea adlı oyuncu oynamıştır.

Serdar Akar & Nejat İşler söyleşisi

nihilanth | 18 May 2008 17:17

Dün Serdar Akar ve Nejat İşler Deü iibf‘deydi. Bir saat süren söyleşiden aklımda kalan şeyleri kısa kısa geçeyim dedim.. Aslında söyleşinin konusu “Türk sinemasının gidişatı” olmasına rağmen salonun tıklım tıklım olması, katılanların %80’inin bayan olması (evet) dolayısıyla pek verimsiz geçti. Sinemayla ilgilenen ilgilenmeyen herkes “aaa Nejat İşler” diyerek gelmişti oraya. Böylece biz de ayakta dinledik…

Bir diyalog …

Barda – Gerçek bir Türk filmi!

agurbuz | 07 May 2008 13:31

barda

Yönetmenliğini Serdar AKARIN yaptığı 2006 yapımı (vizyona giriş tarihi 2007) çok konuşulan ve bol eleştiri alan türk filmi diyerek girişi yapmış olalım.
Filmin Fragmanı
Film İçin Hazırlanan Dediler ki.. Klibi.
Filmin senaryosu 1997 yılında Ankara’da bir öğrenci evinde yaşanan olaylar üzerine yazılmış. Gazetelerin 3ncü sayfa haberlerinde değişik türlerini görmekteyiz.(gerçek olayda suçlulular 27 yıl hapis cezası almalarına rağmen kısa bir süre sonra “af” kanunuyla serbest kalmışlar.) Filmde ise ilahi yeşilçam adaleti diyebileceğimiz bir son hazırlanmış suçlular için. (tartışılır!)

Filmin resmi internet sitesinde film kısa bir yazı ile özetlenmiş.
(Bundan sonrası filmi seyretmiş bir sinema tüketicisinin yorumudur ve spoiler içerebilir!)

Sizin Top 10 Listeniz ?

necronamber | 14 April 2008 09:45

1.Bir rüya için ağıt (Requiem for a Dream)

Bu filmi ilk izledim zamanı hatırlıyorum da etkisinden uzun bir süre kurtulamamıştım. Yönetmen Darren Aronofsky Pi sayısı filminden sonra ikinci filmi 2000 yılı yapımı olan requiem for a dream konusu ve müziği ile ön plana çıkmıştır. Özellikle müzik Clint Mansell tarafından ve Kronos Quartet tarfından derlenmiştir.

“Barda” ; Gerçek bir hikaye

neandertal | 28 January 2007 18:17

Barda filminin kadrosunda Nejat İşler, Hakan Boyav ve Serdar Orçin var.
Barda filminin kadrosunda Nejat İşler, Hakan Boyav ve Serdar Orçin var.

Gemide, Dar Alanda Kısa Paslaşmalar ve Kurtlar Vadisi Irak gibi filmlerin yönetmenliğini yapmış Serdar Akar’ın son filmi Barda 02/02/2007 de gösterime giriyor. Şiddeti konu alan filmin seneryosu yazılırken gerçek bir olaydan esinlenilmiş. 1997’de Ankara’da bir öğrenci evinde yaşanan bu inanılmaz olayın suçluluları olaydan kısa bir süre sonra 27 yıl hapis yatmak için girdikleri cezaevinden bir “af” kanunuyla çıkarak serbest bırakılmışlar. Olayın gerçek mağduru ile yapılan röportaj için buraya, filmin sitesi içinse buraya göz atmak isterseniz buyrun. Nejat İşler ile film hakkında yapılmış bir söyleşi de burada yer alıyor.