bildirgec.org

sayaç hakkında tüm yazılar

Asp.Net ile Text tabanlı Sayac yapımı.

admin | 23 Aralık 2010 16:08

Bu yazımızda sizinle Asp.Net ile Text dosyası tabanlı ziyaretçi sayacı yapımını göreceğiz.
öncelikle projemize bir global.asax dosyası ekleyeceğiz ve global.asax dosyamızın uygulama başlangıcı kısmına

1
2
3
4
5
6
7
void Application_Start(object sender, EventArgs e)
{
Application.Lock();
Application["Sayac_Durum"] = "TRUE";
Application.UnLock();
}

Sitenize Google Buzz butonu ekleyin

its m00dy | 24 Şubat 2010 10:49

Google Buzz hayatimiza gireli nerdeyse birkac gun oluyor.Peki web sitenize googleBuzz ile paylas linkleri eklemek ister misiniz ?.Oncelikle sunu belirtelim ki google herhangi bir paylasim gadgetini desteklemiyor(12.02.2010).TechCrunchda developer olarak calisan bir arkadas ufak bir hackle bu isi cozmus.Aslinda tam olarak yaptigimiz google-reader uzerinden link gondermek dolayisiyla buzz uzerinden paylasim yapmak icin google reader hesabinizin buzz hesabinizla senkronlu olmasi gerekiyor.(daha onceden google reader kullaniyorsaniz sorun yok).

Simdi websitenize ekleme mevzusuna gelelim.

Web Sayfanıza Google Analytics Sayacı Ekleyin!

algoz | 04 Şubat 2010 09:44

Web sayfanızın veya bolgunuzun içeriğini yayınladığınız beslemelerinize abone olan takipçi sayısını gösteren FeedBurner’ın besleme sayacını, neredeyse tüm FeedBurner kullanıcıları, web sayfalarına eklemiş durumdadır.


Burada yayınlanmış olan eğitim dokümanı yardımı ile; web sayfanıza, web sitenizin veya blogunuzun ziyaretçi sayısı ve sayfa görüntüleme sayısı bilgilerini içeren, FeedBurner’ın besleme sayacına benzeyen, Google Analytics sayacını ekleyebilirsiniz.

jQuery ve GAPI (Google Analytics Php Interface) kullanılarak hazırlanmış olan bu eğitim dokümanında, Google Analytics sayaçlarının iki farklı versiyonu bulunmakta.

Son Olarak: Google Analytics API’sinin Php geliştiriciler tarafından kolayca kullanılabilmesi için hazırlanmış olan GAPI (Google Analytics Php Interface) arayüzünü, farklı uygulamalar geliştirmek için de kullanabilirsiniz.

POSTCN01 Mektup Sayacı

d o g u h a n | 22 Ocak 2010 14:57

Posta kutunuza gelen yeni bir mektup veya paketi anında öğrenmenizi sağlayan POSTCN01 adındaki bu ürün sayesinde posta kutusuna kadar gidip bakmanıza gerek kalmayacak. Bunu ufak dijital bir ekran sayesinde gerçekleştiriyor. Bu ekran kablosuz olup sinyallerle çalışıyor. Ürün fiyatı 55 dolar.

kaynak= POSTCN01, Mektup Sayacı

web sitenize ilginç bir araç

mahirs | 05 Ocak 2010 09:39

Kimler aramızda whos.amung.us tan sonra sitenizdeki ziyaretçileri gerçek zamanlı gösteren bir araç. Ziyaretçiler sitenize girip çıktıkça ibre kalkıyor yada düşüyor. Göze hoş görünen ücretsiz bir servis. Sitenizin Google pagerank ve alexa değerinide gösteriyor.
wsmeter

Facebook’tan Sayaçlı Paylaşım Butonu!

algoz | 28 Ekim 2009 09:42

Web sitenizi ve blogunuzu ziyaret eden ziyaretçilerin içeriğinizi, Facebook’ta kolayca paylaşabilmeleri için, yaklaşık 3 yıl önce Facebook tarafından Facebook Paylaşım Butonu (Facebook Share Button) adı ile bir araç (tools, widget) duyurulmuştu.

Facebook kullanıcılarının, güncel haberlerden resim ve videolara kadar birçok farklı içeriği, Facebook’ta paylaşabildikleri bu araç sayesinde; haftalık olarak 2 milyar paylaşım gerçekleşmekte.

Facebook, paylaşım butonuna eklediği son özellik ile; paylaşılan içeriğin kaç defa paylaşıldığını gerçek zamanlı olarak göstermekte.

VB.net öğrenmek ve Dua sayacı

indengin | 12 Ağustos 2009 16:54

Menü Resim
Menü Resim

Herkese merhaba. Bu yazımda biraz programlama severler kendilerini nasıl geliştirebilirler, birazda az bilgiyle yapılabilecek basit işlerden bahsetmek istedim.

Öncellikle bir programlama dilini sıfırdan öğrenmek istiyorsak, tek kaynak üzerinden başlamanın daha iyi olduğunu düşünüyorum. Bu bir kitap veya site olabilir. İçeriği yetersiz dahi olsa bir süre aynı kaynaktan devam etmeliyiz. Zaten bir süre sonra dille ilgili spesifik sorular aklımızda belirecek, bundan sonra internette aramaya başlayabiliriz.

site sayaç ve istatistik servisleri

bakiyyebemolu | 04 Ağustos 2009 14:27

site sayaç servisleri; hem sitenizin ziyaretçi bakımından ne durumda olduğunu gösterme, hem de arama motorlarından gelen ziyaretçilerin hangi anahtar kelimeleri kullandığını öğrenme konularında ve dolayısıyla seo çalışmalarında size yardımcı olur.

  • Clicky

    Clicky, benim de kullandığım ücretsiz bir servis. yalnız ilk kullanıma sunulduğunda tamamen ücretsiz olan clicky, daha sonraları yalnızca 30 günlük istatistik bilgilerini ve temel özelliklerini ücretsiz hale getirdi. ancak yine de kişiselleştirilebilir ana sayfası ve sade yapısıyla hala benim favorim. bu arada dilerseniz servisi türkçeleştirme çalışmalarına da katkıda bulunabilirsiniz.

  • Google Analytics

    site analiz araçlarının sanırım en popüler olanı. google, diğer servisler tarafından sunulan birçok ücretli istatistik tipini bu araçla ücretsiz kullanıma sunuyor. yalnız sitenizin o gün için ne durumda olduğunu ancak ertesi gün öğrenebilmeniz (son kullandığımda öyleydi, geliştirme var mı bilemiyorum) ve boyutunun biraz fazla oluşu eksileri diye düşünüyorum.

Google Analytics’le Sitenizi Takip Edin

gadget3 | 08 Haziran 2009 11:47

Google Analytics birçoklarımızın bildiği sitelerin ziyaret sayılarını, ziyaretçilerin en çok hangi sayfada ne kadar süre geçirdiğini, hangi işletim sistemini, hangi tarayıcıyı kullandığını dahi sunan bir hizmet.

Bugün gelinen son nokta ise tüm içeriğin takip altına alınmaya başlanması.

  • Sitedeki herhangi bir dosyanın indirilme sayısı
  • Dinamik AJAX sitelerle etkileşim
  • Gömülü video dosyalarının, flash nesnelerin ve diğer tüm media dosylarının takibi

Raporları görmek için izlenecek yol, Google Analytics > Content > Event Tracking