bildirgec.org

savaş hakkında tüm yazılar

Battleship

emsvizyon | 18 April 2012 22:01

hayalet kasabaya dönmüş olan bilimkurgu blogumuz ucan daireye geç bir bildiri daha 🙂 Battleship.

Önümüzdeki ay gösterime girecek olan aynı adlı oyunundan yola çıkılarak yapılmış
Battleship‘in yönetmeni Peter Berg, başrollerinde ise;
Taylor Kitsch
Alexander Skarsgård
Brooklyn Decker
Rihanna
Liam Neeson
ve
Tadanobu Asano
yer almakta.

konuya değinirsek, başka bir güneş sistemindeki yaşanabilir bölgede bulunan ve ayrıca üzerinde zeki yaşam olduğunu düşündükleri bir gezegene “selam” sinyali yollayan bilimcilerin aldıkları cevap, gönderdikleri sinyalden biraz daha güçlüdür diyerek, 19 adet Battleship videosunun linkini verip yazımı sonlandırayım efenim 🙂

Xinhai Geming (1911 Revolutions) (2011)

Melrajas | 28 December 2011 09:43

20. yüzyılın başlarında Çin’de kriz hakimdir. Ülke savaşan muhalif gruplara bölünmüş, vatandaşları açlıktan kıvranmakta ve son yapılan politik reformlar meseleleri iyileştirmeden öte daha da kötüleştirmektedir. Yedi yaşındaki imparator ve onun acımasız annesi imparatoriçe Dowager Longyu (Joan Chen) tarafından yönetilen ve iktidar olan Qing Hanedanlığı, 250 yıllık sorgulanamayan gücünün ardından tamamıyla dokunulmazlık kazanmıştır. Sıradan vatandaşların açıkça isyan etmeye başlaması ile birlikte Qing Hanedanlığı, isyanları bastırmak için “Yeni Ordu” adı altında güçlü ve modern bir ordu yaratmıştır. Fakat o dönemde silah almak pahalı bir iştir. Umutsuzca para arayışı içinde olan Qing liderleri ellerine geçen her şeyi yabancı ülkelere satıyorlardı. Bu süreçte Çin’in geleceği de satılıyordu tabii ki.

Huang Xing (Jackie Chan) modern savaş sanatı eğitimi aldığı Japonya’dan yeni dönmüştür. Ülkesinin parçalanmaya yüz tuttuğunu öğrenen Huang Xing, kılıcını kuşanıp, gücü elinde bulunduran Qing Hanedanlığı ve Yeni Ordu’ya karşı gittikçe umutsuzca süregelen vahşi isyanlara önderlik etmekten başka şansı olmadığını hisseder.

YAŞAM SAVAŞI

yakamoz76 | 05 December 2011 13:43

İnsan doğduğu andan itibaren bu hayata savaş vermekte.Yeni doğmuş bir çocuk düşünün, nefes alabilme savaşı içinde dünyaya gelir.Daha sonra karnını doyurma,altını temizletme derken büyümeye başlar ve hayat savaşı farklı bir yönde devam eder.İyi bir mevki sahibi olabilmek adına çalışır, olur da ama hayatla savaş biter mi hiç?Hayır bitmez daha başarılı olayım der, ardından evleneyim, evlenir çocuğum olsun,çocuğum okusun, evlensin birde bakmışız ki daha biz soluklanmadan ömrümüz gidivermiş. Mutluluğu doya doya yaşayana helal olsun.Tüm bu savaşları verirken hayatın zevklerinden mahrum olmamayı yani savaşırken yaşamayı ve etrafımızdakileri de ihmal etmemeyi başarmış isek işte o zaman hayat savaşını kazanmış oluruz.

Savaş Oyunu – Savasoyunum.org

meca19 | 04 October 2011 12:42

İnternette keyif ve heyecan dolu hem çabuk yüklenen hem de hemencecik oynanabilen on-line oyun siteleri artık çoğumuz için vazgeçilmez bir tutku.
Bu ihtiyaç düşünülerek hazırlanmış olan Savasoyunum.org sitesi; hem en sevilen savaş oyunları örneklerini hem de en yeni oyun dünyasına sunulan en yeni savaş oyunu örnekleri siz oyunseverlere sunuyor.
Artık sadece savaş oyunu oynayıp, ateş ederek düşmanı yok etmek değil, taktiksel beceri ve zekanızla savaş alanlarında zafer kazanan bir komutan olma şansını da sunan süper savaş oyunu örneklerini http://www.savasoyunum.org adresinde sizler için bir araya getirdik.
En iyi savaş oyunları oyna, en güncel savaş oyunu oyna, yarının mücadele dolu dünyasında sen de yerini eğlenerek al.
Eski zamanlarda çocuklar, sokak aralarında bina köşşelerinde saklanarak kovboyculuk oynar, küçük çaplı savaş senaryoları ile vakit geçirilerdi. Artık günümüz teknoloji dünyasında on-line savaşmanın keyfi savaş – savasoyunum.org sitesinde.savaş oyunu
Siz de geçin internete ve savaşın ve heyecanın tadını çıkarın. Savaş alanında başarılar..

“HOŞÇA” KAL

meflug | 17 May 2011 15:32

Bu isteksizlik, boşvermişlik ile nereye kadar yaşanabilir diye düşünüyorum. Sanırım eşek kuyruğu gibi ne uzar ne kısalırım. Hayallerimde neler vardı ve şimdi ne yapıyorum? Yok olmayı kabul mu ediyorum? Sanırım bunu kaldıramam. Eminim savaşmaktan kaçtığımı, pes ettiğimi düşünüyorsunuz ama ben topla tüfekle saldırmaya gidiyorum. Bu gidişim bir kaçış değil, çocuksu hayaller hiç değil. Kendim olmaya gidiyorum. Lütfen gözyaşlarınızı dökmeyin artık,

Projenin adı; MAVİ IŞIK 7

nihansage | 15 April 2011 00:42

Başbakan Tâlât Özügüzel, genç asistanlara döndü.

– Fazla vaktimiz kalmadı. Mehdi nin askerleri isimli savunma sistemimizin devre dışı bırakılması an meselesi. Şu an ki durumunuz nedir?

Gurubun lideri olan Emre, başbakana cevap verdi;

-Virüs sadece ana bilgisayarı etkilemiş. Bu konuda çok şanslıyız. Eğer tüm sisteme ve uydulara karışmış olsaydı, mehdi nin kalkanı nı çalıştırmamız asla mümkün olmazdı. Ana bilgisayarı devreden çıkardık, birazdan yenisi gelicek. Arkadaşlarımızdan Uğur ve Ahmet yeni getirilen bilgisayarı monte ederken biz de Aylin ile birlikte, Muhsin hocamızın daha önceden yazmış olduğu ve bazı eksiklerinin bulunduğuna inandığı eski yazılım üzerinde çalışıyoruz. Virüs giren yazılım, bu proğramın beşinci versiyonuydu. Bizim elimizde dördüncü üretilen yazılım proğramı var. Üzerinde çalışıp, onu geliştirmeye uğraşıyoruz. Fazla bir işimiz kalmadı. Bilgisayar monte edilir edilmez hemen yüklemeyi yapıp, mehdi nin kalkanını çalıştırabiliriz.

Dünyanın Gelmişi Geçmişi

bithikotsis | 01 April 2011 10:01

Antik tarihe ait kapsamda milattan 1000 yıl önce, milattan 1000 yıl önce ile milattan 500 sonra arası – hayatta kalma,güç ve savaş-, milattan 1000 yıl önceden sonraki bilgi ve bilgeliğe yönelik girişimler başlıkları ile tüm tarihi bilgiler burada verilmiş.

Ayrıca 6.yüzyıldan 21.yüzıla kadar tüm olayları takip etmeniz ve incelemeniz için güzel bir site. İngilizcesi iyi olanlar için ve tarihe meraklılar için ideal.

savaş

admin | 13 March 2011 17:55

Yaşamak için en temel gereksinimlerimiz yemek su ve havadır. Vücudumuzun sağlıklı bir şekilde yaşamını sürdürebilmesi için bir de zararlı dış etkenlerden korunması gerekiyor. Soğuk, sıcak, zararlı güneş ışınları vs. Bir de bunlara ek olarak mikrop ve virüs gibi sağlığımızı bozabilecek, hayatımıza son verebilecek canlılardan korunmalıyız.

Mezardan bir çığlık!

admin | 09 March 2011 09:23

Birinci Dünya Savaşı, 1914-1918 yılları arasında yaşandı. İkinci Dünya Savaşı ise 1939 ve 1945 arasında gerçekleşti. Bu iki savaşta milyonlarca kişi öldü. Biz, dünya savaşlarını görmedik. Ama biz katliamlar gördük. Biz masum insanların, ülkelerin çıkarları için nasıl öldürüldüklerini gördük. Peki bir şey yapabildik mi? Hayır. İnsanların ölmemesi için bir şey yapamadık ama en azından para için, güç için, kontrol için ya da dinleri yüzünden ölen insanları unutmayarak, neler olduğunu bilerek mezarlardan gelen sessiz çığlıkları biraz olsun durdurabiliriz.

Çeşitli kaynaklara göre 20. yüzyılın ayırt edici özelliklerinden biri bu yüzyılda yaşanan katliamlardır. Her alanda yaşanan devrimsel ilerlemelere rağmen ırksal, dinsel ve etnik katliamlarından bu çağı karanlıklaştırdığı öne sürülmektedir. İkinci Dünya Savaşı’ndan sonra, 20. yy.ın en büyük katliamı, ben henüz 11 yaşında bir çocukken Avrupa’nın göbeğinde yaşandı, adı Srebrenica’ydı.

Ölülerine ağlayan kadınlar
Ölülerine ağlayan kadınlar