bildirgec.org

şarj aleti hakkında tüm yazılar

Energizer’dan kablosuz şarj ünitesi

sCoRPionTR | 06 September 2010 10:04

Birçok cep telefonu üreticisi tek bir şarj aleti kullanmak üzere anlaşmakla meşgulken Energizer olayı bir adım daha ileri götürerek kablosuz şarj ünitesi geliştirdi.

soyu tükenmekte olan on teknoloji

alpmut | 16 August 2010 18:19

Teknolojinin hızla gelişmesi ile eskinin modası olan teknolojik harikaları artık modası geçti veya geçiyor.Bunlardan bazıları burda sıralandı tabi başka vardır aklınıza gelen varsa yazarsınız.

flash
flash

Adobe Flash
“Günümüzde mobil aygıtların pil ömrünün değer kazandığı bu günlerde Flash’ın geleceğini parlak görmüyürum” diyen Apple CEO Steven Jobs ve Operadan Phillip Gronvold, Flashın yüksek güç harcamasından dolayı “Eğer bir aygıtta Flash çalışıyorsa o aygıtın üzerinde yumurta da pişirilebilir” diye söz etmesinden sonra artık Flashın yavaş yavaş değerini kaybettiği anlaşılıyor.

oyun denetçileri
oyun denetçileri

Oyun denetçileri
Nintendo’nun düğmelerine,Sonynin titreşimlerine elveda.Oyun denetçilerinde yeni moda hareket denetimi.Hatta Microsoftun Xbox 360 için yılbaşında piyasaya sürecek “Project Natal”ında tek girdi aygıtı,kamera sayesinde kullanıcının vücudu olacakmış.

klavye ve fare
klavye ve fare

Klavye ve fare
Dokunmatik ekranlar ve touchpadler sayesinde klavye ile farenin günleri sayılı.Hatta ileride metinleri sesle konuşarak yazdırılabilir.Bu teknolojiyide düşünürsek klavyenin ne kadar daha piyasasının olacaği şüpheli.

uydu televizyonu
uydu televizyonu

Uydu televizyonu
Cep telefonlarının kapsama alanı genişledikçe uydu televizyonlarında tarihe karışacak olması bekleniyor.

plazma tv
plazma tv

Apple’dan piller için şarj cihazı

sCoRPionTR | 28 July 2010 18:03

Apple yeni Mac’lerini tanıttığı toplantıda bir de piller için şarj cihazı tanıttı.

Apple’ın Kablosuz klavye, Magic Mouse, Magic Trackpad gibi AA pil ile çalışan cihazlarını kullananlar için çıkarmış olduğu şarj aletinin fiyatı ise 29$.

Apple Battery Charger beraberinde 6 tane uzun ömürlü şarj edilebilir AA pil ile geliyor.

Daha fazla ayrıntı isteyenler burayabakabilir.

Nokia dan özgürlüğe, harekete ve temiz çevreye katkı!

Beacool | 05 June 2010 16:43

Kabul etmek lazımki bisikletlerde geçmişten bu güne çok gelişti...
Kabul etmek lazımki bisikletlerde geçmişten bu güne çok gelişti…

Yaz geldi. Benim için değil ama birçoğumuz için bisikletlerin tozunu alıp kaldırıldıkları yerden yağlanmaya başlamasının vakti geldi. Hafif akşam güneşinin altında, sahil kenarı keyifli turların atılmasına bazılarımız başladı bile. Bu şanslı kesimi kıskanmıyorum desem yalan olmaz.

Bu ne şimdi?
Bu ne şimdi?

Ben de birçok yere araba yerine isteyerek toplu taşıma ve bisikletle ulaşan ender ve duyarlı kesimin içinde olmaktan gurur duyuyorum. Lakin bu ulaşımlar sırasında bisikletteyken en çok arabayı aradığım durumların başında telefonu şarj edebilme eksikliği geliyordu.

Eski pillerinizi ÇÖPE atmayın!!!

Beacool | 24 April 2010 12:06

Eski pillerinizi ÇÖPE atmayın!!!

ReZAP Logo
ReZAP Logo

Uzun zaman önce bırakmıştım şarj edilemeyen pillerden almayı. Gerek doğaya verdikleri büyük zarar gerekse sağladığı düşük yararlardan dolayı alkaline piller gözümde pekte iyi bir yere sahip değil. Şarjlı pillerin kullanım süreleri ve tekrar kullanılabilir olmalarıyla sağladığı yararlar sebebiyle marketten yada bakkaldan acil durumda pil almaktansa çantamda birkaç tane şarjlı pil taşımayı adet edindim…

Bileğinize kuvvet!!!

Beacool | 22 February 2010 10:01

Birbiri ile iç içe geçmiş tasarımların en büyük problemidir enerji. Üstünde mp3 çalar, kablosuz bağlantı, fotoğraf makinesi telefon vb gibi özellikleri barındıran bir telefonun tüm özelliklerinin aynı anda kullanımı haliyle pillerinin daha çabuk tükenmesi demek. Bu durumda “bana yoldaş olur” düşüncesiyle yola çıkılarak yanınıza aldığınız bu teknolojik dostunuz bir anda sizi yarı yolda bırakabilir..

Tabii yanınızda şimdiki zamazingomuz yoksa. Bu aleti gördüğümde aklıma ilk olarak street fighter daki chun li geldi. Çünkü bunu giydiğinizde onun alternatif kıyafetindeki bileklikleri gibi gözüküyor. Ürünü alıp beş saat boyunca şarj ediyorsunuz. Ve acil durumlarda kullanılmak üzere bileğinizde tam 1500mah güç depolanıyor. Desteklediği değişik uçlarla da farklı teknolojik oyuncaklarınızı şarj edebilmeniz mümkün. Ayrıca üzerindeki ledlerle güç durumunuzu kontrol edebilirsiniz. Sizde benim gibi dağcılık sporu ve gezi ile ilgiliyseniz eminim şarj sorununu sizde yaşamışsınızdır. Sıkışık durumlarda hayat kurtaracak bir dizayn olduğu tartışılmaz…

Kendi Taşınabilir Usb Şarj Aletinizi Yapın

hjusthanging | 13 November 2009 00:41

Artık birçok telefonun mp3/mp4 çaların ve çeşitli portatif cihazın USB’den şarj olabilidiği günümüzde işte size kendi taşınabilir USB şarj aletinizi yapma fırsatı.

Yolculuklarda, eve uğranmayan uzun gecelerde ve bitik şarj sinyalini duymak istemeyeceğiniz türlü durumlarda yanınızda taşıyacağınız bu küçük şarj aleti yardımınıza yetişiyor.
Yapımının detaylı olarak şurada anlatıldığı bu minik şarj aletini yapmak ve kullanmak gerçekten çok kolay.

“Refresh” çoklu sarj zamazingosu

goky | 03 November 2009 16:40

Bluelounge firmasi ürün envanterine ekledigi Bu sarj aleti ile bizlerin sevgisini kazanmaya devam ediyor.

1000’den fazla elektronik aleti sarj edebileceğini iddia eden Refresh, 6 adet bağlantı ile geliyor:

  • 1 Micro USB
  • 1 Mini USB
  • 2 USB
  • 2 iPod/iPhone baglantısı
Refresh
Refresh

deskteklediği markalardan bazıları:
Apple, BB, Creative, DOPOd, HP, HTC, LG, Moto, Nokia, Sidekick, Sony, Sanyo…

kablosuz şarj dönemi!

aedips | 29 July 2009 14:17

kablo kullanmadan elektronik cihazlarınızı şarj edebilen bir sistem geçtiğimiz günlerde yüksek teknoloji konferansında tanıtıldı. basit bir fizik kullanan bu teknik ile bir kaç metre alandaki cihazlarınızı şarj etmeniz mümkün.

eric giler
eric giler

bir amerikan firması olan witricity‘nin şefi eric giler, oxford’taki ted global konferansında mobil telefon ve televizyonu kablosuz olarak şarj etti. bu buluşun pahalı kablo sistemlerinin ve harcanabilir bataryaların yerini alacağını söyledi.

ted tanıtım
ted tanıtım

giller, konferansta google g1 telefonu ve iphone‘un bu sistemle şarj olabileceğini gösterdi.

bu sistem geliştirilirken fizikçi marin soljacic‘in (mit) çalışması baz alındı.