bildirgec.org

samuel l. jackson hakkında tüm yazılar

ROBOCOP ile yeniden

emsvizyon | 10 December 2012 01:22

Hugh Laurie ve Robocop başlığı bir arada 🙂 şaşmamak gerek, dr. house karakteriyle dizideki hastanesinde robocop gibi geziyordu ama bu fotoğraf bu başlık altında o yüzden değil.
Çoğumuzun çocukluk döneminin unutulmaz bilim-kurgusu, adeta vazgeçilmezler arasında olan ROBOCOP, yeniden beyaz perdeye dönüyor. yönetmenliğini José Padilha‘nın yapacağı film’in başrollerinde; Gary Oldman, Joel Kinnaman ( robocop ) ve Samuel L. Jackson yer almakta.

Gel gelelim Hugh Laurie kısmına, son dedikodulara göre nam-ı diğer Dr. House RoboCop’da rol alacak ( muhtemelen kötü adam olacak ) ha bana kalırsa bir filmi daha berbat edecez bari gözde bir oyuncuyla işi kotaralım demiş de olabilirler. 2013’te gösterime girecek olan yeni RoboCop ‘un ilk fragmanını merakla beklemekteyiz… darası, Geleceğe Dönüş’ün başına ( hayııııırrrr….)

African Cats (2011)

elizabethtaylor | 09 October 2011 00:00

İki belgesel yönetmeni Alastair Fothergill ile Keith Scholey’in birlikte çektikleri “African Cats” adlı belgesel film, ülkemizde 18 Kasım 2011 tarihinde gösterime girecek. Kenya’da çekilen ve Walt Disney’in sponsorluğuyla dağıtılan 89 dakikalık yapım, dünyanın dört baş kedigillerinden aslanlar ve kaplanların yabani hayat koşullarını konu ediniyor. Türkçe’ye “Afrika Kedileri” olarak çevrilen filme Oscar adaylığı bulunan aktör Samuel L. Jackson sesiyle eşlik ediyor. Filmin tanıtım videosunu izlemek için buraya tıklayın.

The Sunset Limited (2011)

elizabethtaylor | 07 August 2011 19:48

1946 senesinde Amerika’da dünyaya gelen oyuncu/ yönetmen Tommy Lee Jones, son dönem Hollywood sinemasında oldukça saygın bir yere sahiptir. No Country for Old Men, Men In Black I ve II, Captain America: The First Avenger, The Missing, Batman Forever, Natural Born Killers gibi yapımlardan tanıdığımız aktörün ilk yönetmenlik deneyimi “The Good Old Boys” adlı TV filmiyle gerçekleşmişti. Emmy adayı olan bu filmden sonra “The Three Burials of Melquiades Estrada” adlı sinema filmini çeken Jones, 2011 senesine geldiğimizde yine bir TV filmi olan “The Sunset Limited“i çekti. Senaryosu Cormac McCarthy’nin oyunundan uyarlanan filmde Jones ile Amerikan aktör Samuel L. Jackson rol alıyor. Süresi 91 dakika olan film, Amerika’da çekildi. Bir siyah adam ile bir beyaz adam arasında felsefi sorgulamalarla geçen film, seyredilebilir bir eser.

Dinozorlar yeniden; Jurassic Park (1993)

queennothing | 02 May 2011 14:27

Üç defa Oscar’a aday gösterilen Amerikan yapımcı/ yönetmen Steven Spielberg‘in “Super 8” ile “Terra Nova“sı merakla bekleniyor. Yönetmenin 1993 senesinde çektiği sinema filmi “Jurassic Park“, büyük, küçük herkesin gönlüne taht kuran muhteşem bir bilim-kurgu macerası.Michael Crichton’un kitabından uyarlanan film, En İyi Ses Efekti, En İyi Görsel Efekt ve En İyi Ses dallarında Oscar Ödülü kazandı. Satürn, BAFTA ve Grammy’nin de içinde bulunduğu bir çok etkinlikte çeşitli ödüllere layık bulunan 63 Milyon Dolarlık yapım, 1997’de “The Lost World: Jurassic Park” ve 2001’de “Jurassic Park III” ile devam etti.

Ucuz Roman; Pulp Fiction (1994)

snail | 23 March 2011 09:13

Pulp fiction; kalitesiz kağıda basılan polisiye romanlara verilen isimdir. Quentin Tarantino’ nun senaryosunu yazdığı ve yönetmenliğini yaptığı film üç ayrı hikayeyi ele alır ve hepsini başarılı bir şekilde birleştirir, 1994 ABD yapımı, 154 dk. …Film bir cafede başlar, aslında bu başlangıç sahnesi aynı zamanda filmin son sahnesidir. İlk hikayede Jonh Travolta(vincent vega) ve Samuel L.jackson(Jules Winnfield) belirir akıcı ve eğlenceli diyaloglar eşliginde birkaç adam öldürürler…
Hemen sonraki hikayede karşımıza ismi Marsellus Wallace (Ving Rhames) olan zenci patronun yarabantlı ensesi çıkar ve karşısında ise boksör Butch ( Bruce willis) oturmaktadır ve zenci adam ona ringde yenilmesi karşılığında vereceği paradan bahsetmektedir…

Captain America: The First Avenger (2011)

queennothing | 04 January 2011 10:56

Marvel‘in sevilen süper kahraman Captain America, beyazperdeye uyarlanıyor. 1941 senesinde Jack Kirby, Joe Simon tarafından yaratılan çizgi romanı uyarlayan isim Oscar Ödüllü yönetmen Joe Johnston (The Wolfman, Jurassic Park, Jumanji). 150 Milyon Dolar gibi bir bütçeyle tamamlanan filmde ‘Captain America’yı “Fantastic Four“un ‘Johnny Storm’u Chris Evans canlandırırken, ‘Nick Fury’i Amerikan aktör Samuel L. Jackson, ‘Red Skull’u Nijeryalı aktör Hugo Weaving, ‘Abraham Erskine’yi Stanley Tucci ve ‘Chester Phillips’i de Tommy Lee Jones canlandıracak.

Sıradan bir genç olan Steve Rogers, askere alınmayınca karşısına çıkan ilk fırsatı değerlendirir ve denek olur. Deney sonucunda kendini Amerika’nın koruyucu kahramanı olarak bulan Steve, artık ‘Captain America’ olmuştur ve genç adam bu görevin önünde duran her engeli aşmaya yeminlidir. Ancak en büyük engel, Red Skull’dur ve Captain America’yı zor bir sınav beklemektedir.
Teaser videoyu izlemek için buradan buyrun.

Kaptan Amerika

mturkmen | 06 August 2010 10:03

2. Dünya savaşından Marvel Comics‘in çizgi filmine uyarlanan karakter. Cesur fakat bir o kadar da kaçık olan Steve Rogers Amerika‘nın süper asker yetiştirme programı kapsamında bir seri deneye gönüllü olur.
Askeri birlik onu silah insana dönüştürmeyi başarır, fakat bu işlemlerin savaşta kullanılacaklar için riske değerden daha fazlaya mal olduğuna karar verirler.
Bunun üzerine onu çeşitli Amerikan birliklerinde morali yükseltmek için kullanmaya başlarlar. Hatta bunun için ona renkli bir kostüm hazırlarlar.
Başrollerini Chris Evans Samuel L.Jackson Filmin büyük bir yankı getirmesi bekleniyor.

Link

Unthinkable (2010)

poisond entrail | 19 June 2010 10:05

Amerikan askeri birliklerinde patlayıcı ve nükleer silahlar üzerine eğitim almış bir uzman olan Mr.Younger (Michael Sheen) Rusya’daki nükleer santralleri araştıran bir ekiptedir. Araştırma sonucu ele geçirilen nükleer materyalin İran’a götürülmesi için Tahran, Mr. Younger’a 20 milyon dolar ödeme yapar. Fakat bir süre sonra nükleer maddeler ve para ile birlikte Mr. Younger ortadan kaybolur. 3 yıl sonra Yusuf Ata Muhammed ismiyle üç Amerikan şehrine yerleştirdiği zaman ayarlı nükleer bombalarla ortaya çıkar. İdeaist FBI ajanı Helen Brody (Anne Moss) ve sorgu uzmanı Henry Humphries nam-ı diğer H (Samuel L. Jackson) Yusuf’tan bombaların yerini öğrenmeye çalışırlar. Hemde genelde Amerika’nın uyguladığını asla itiraf etmediği yöntemlerle.

Cleaner (2007)

queennothing | 22 February 2010 19:14

Finlandiyalı sinemacı Renny Harlin‘in yönetmenliğini yaptığı sinema filmi “Cleaner“, 2007 senesinde vizyona girdi. Oscar adaylığı bulunan Amerikan aktör Samuel L. Jackson‘un başrolünde yer aldığı filmde, dört defa Oscar’a aday gösterilen aktör Ed Harris ve Amerikan aktris Eva Mendes rol alıyor.
Tom Cutler, eski bir polistir. Kızı Rose ile birlikte yaşayan orta yaşlı Tom’un yeni işi, ölü bedenlerin arkalarında bıraktıkları kalıntıları temizlemektir. Genellikle kan ve et parçaları temizlemek zorunda kalan Tom, işini polisle birlikte, yasalara uygun olarak yürütmektedir.
Bu şekilde ilerleyen günlerden birinde, bir villanın oturma odasındaki kanları temizleme görevini üstlenen Tom, bir kaç saatte salonu eski haline getirir. Aradan zaman geçer ve her zaman polise rapor vererek çalışan Tom, yine her zamanki gibi usulüne uygun olarak villada yaptığı işin raporunu teslim etmesine rağmen kayıtlarda bulamaz.

Iron Man 2 fragmanı yayınlandı

mit1980 | 18 December 2009 11:20

Marvel Comics‘in merakla beklenen filmi Iron Man 2‘nin ilk fragmanı dün akşam itibari ile yayınlandı. Tony Stark rolünde yine Robert Downey Jr.’ı izlediğimiz filmde diğer rolleri Samuel L. Jackson (Nick Fury), Scarlett Johansson (Black Widow), Don Cheadle (War Machine), Gwyneth Paltrow (Pepper Potts) ve Mickey Rourke (Whiplash) paylaşıyor. Özellikle War Machine karakterini görmek benim için büyük sürpriz oldu ve beni oldukça heyecanlandırdı. Fragmanı izlemek için burayatıklayabilirsiniz. İyi seyirler…