Üç defa Oscar’a aday gösterilen Amerikan yapımcı/ yönetmen Steven Spielberg‘in “Super 8” ile “Terra Nova“sı merakla bekleniyor. Yönetmenin 1993 senesinde çektiği sinema filmi “Jurassic Park“, büyük, küçük herkesin gönlüne taht kuran muhteşem bir bilim-kurgu macerası.Michael Crichton’un kitabından uyarlanan film, En İyi Ses Efekti, En İyi Görsel Efekt ve En İyi Ses dallarında Oscar Ödülü kazandı. Satürn, BAFTA ve Grammy’nin de içinde bulunduğu bir çok etkinlikte çeşitli ödüllere layık bulunan 63 Milyon Dolarlık yapım, 1997’de “The Lost World: Jurassic Park” ve 2001’de “Jurassic Park III” ile devam etti.

Dinozor DNA’sı ile yüzyıllar evvel nesli tükenen yaratıkları yeniden dünyaya kazandıran bilim adamları, geliştirdikleri formül ile kendilerince harikalar yaratmışlardır. Dinozorlardan oluşan bir hayvanat bahçesi açan geliştirici uzmanlar, özel olarak seçtikleri misafirlere dinozorları göstermek için alanı hazırlamışlardır. Bu durumdan faydalanmak isteyen birileri, güvenlik sistemini çökerterek tüm yaratıkların serbest kalmasına sebep olacak ve ada, tarihin kendini tekrarına tanıklık edecektir.

Filmde Sam Neill, Laura Dern, Jeff Goldblum, Richard Attenborough, Bob Peck, Samuel L. Jackson, Ariana Richards, Martin Ferrero ve Joseph Mazzello rol alıyor.