bildirgec.org

sağlık hizmetleri hakkında tüm yazılar

300000 emekli sandığı üyesi ssk ya geçiyor

wowo | 01 October 2008 14:11

1 ekimde sandıklar Sosyal Güvenlik Kurumu’na (SGK) devir edilmeye başlanacak. toplam 17 sandığın devri yapılacak. iki aşamalı sürecin 2 yıllık uzatma süresiyle birlikte 5 yılda bitirilmesi planlanıyor. devir işlemleri tamamlanana kadar sağlık hizmetlerinde bir değişiklik olmayacak. sandıklardan yararlananların, mali haklarında kayıp yaşanmamasına özellikle dikkat edileceği belirtildi.

Google, çalışılabilecek en iyi şirket seçildi

makaleci | 31 December 2007 22:52

Amerika’ nın ekonomi dergisi Forbes, 446 şirketin yüzbin çalışanı arasında bir araştırma yaptı, Buna göre; google, Amerika’ da çalışılabilecek en iyi şirket seçildi. Sonucun böyle çıkmasına şaşırmamak lazım çünkü; Googleplex‘in bünyesinde voleybol sahasından masaj odalarına, dalga havuzlarından pinball makinelerine kadar birçok zevke uygun hizmetler bulunuyor. Googler (Google çalışanlarına verilen isim) çalışma saatleri içerisinde istediği zamanda bu hizmetlerden yararlanabiliyor. Merkezde kimse takım elbise ve kravat takmıyor. Hatta işe pijamayla gelenler bile var. Google çalışanlarına bu merkezde ücretiz saç kesimi, kuru temizleme, araba servisi de veriyor. Gün içinde 5 doktor herhangi bir sağlık riskine karşı hazır bekliyor. Google, çalışanlarına ücretsiz check-up servisi de veriyor. Haberin detayları burada ve resimlerle de şurada

SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı

kisa marlboro kirmizi | 15 June 2007 10:58

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından hazırlanan tebliğin Anayasa Mahkemesinin iptal etmediği, yasal düzenleme gerekmeyen maddeleri yarın hayata geçiyor. Bu durumda hasta ve hasta yakınları artık ilaç temin etmek zorunda kalmayacak. Sigortalılar, üniversite hastaneleri dahil, sözleşmeli tüm sağlık tesislerine doğrudan müracaat edebilecekler.
haberin devamı için şuraya göz atabilirsiniz.