bildirgec.org

robot hakkında tüm yazılar

Robotik işler!

cherry blossom girl | 05 December 2012 12:03

Kansas’da yaşayan ve evli bir çift olan Nicholas & Angela tasarlamışlar bu harika “nerdbots“ları. Eski makineleri ve cihazları kullanmışlar, fotoğraflardan da anlaşıldığı üzere. Bayıldım! Şuradan da fiyatlarına ve nevi şahsına münhasır isimlerine bakabilirsiniz.

Robot & Frank

emsvizyon | 05 July 2012 14:46


Arkadaşlığın “kapat butonu” yoktur…

Emekliye ayrılmış ve artık evlatları tarafından “yalnız yaşayamaz, huzur evine koyalım” diye düşünülen frank’e oğlu farklı bir fikir ile gelir. Babasına arkadaşlık etmek, ev işlerinde yardımcı olmak için bir insansı robot hediye eder.

yönetmenliğini Jake Schreier’in yaptığı komedi, drama ve bilim-kurgu türündeki film yakın gelecekte geçiyor.

başrollerinde: Frank Langella, James Marsden, Liv Tyler, Peter Sarsgaard, Jeremy Sisto, Jeremy Strong, Susan Sarandon bulunan Robot & Frank filmini merakla beklemekteyim 🙂

Şarkı söylerken dans eden bayan robot – Android HRP-4C

kerimsarigul | 08 June 2011 12:18

Android HRP-4C - Dans ve şarkı, ikisi bir arada
Android HRP-4C – Dans ve şarkı, ikisi bir arada

Jisso Protec sergisinde AIST, Kawada Industries ve Kokoro firmalarının ortaklaşa geliştirdikleri HRP-4C isimli Bayan Android’i görücüye çıkardı. Hem şarkı söyleme hem de dans etme yeteneğine sahip olan robotu gören ziyaretçilerin büyük ilgi gösterdiği görüldü. Bayan sesi sentezi için kullanılan Vocaloid yazılımı YAMAHA tarafından geliştirildi.

Short Circuit

emsvizyon | 22 December 2010 15:17

ah 80’ler, işte o zamanlardan kalma ve kimimiz için tanıdık bir yüz Number 5 🙂 yönetmenliğini John Badham‘nin yaptığı Short Circuit‘in başrollerinde: Ally Sheedy, Steve Guttenberg ve Fisher Stevens yer almakta.

savaş robotu olarak geliştirilen number 5’a bir yıldırım düşer, bu yıldırım sonucu bir bilinç kazanır ve yaşama iç güdüsüyle muhabere alanından hızla uzaklaşıp kendine saklanacak bir yer aramaya başlar. tabii bu robotun askerden firar etmesini hazmedemeyen yetkililer bir ava başlar. number 5 askeri inzibatlardan kaçarken aynı zamanda saklanmasına yardım eden insanlarla kurduğu duygusal ilişkilerle de izlenmeye değer bir seyirlik sunar

ha bu arada wall.e‘ye de çok benzemiyor değil hani.. sadece görünüşü değil,hem ürkekliği hem de sevimliliği bakımından da tıpkı wall.e 😉
fragman

robocup 2011 türkiye’de

silver530 | 12 December 2010 16:43

futbolcu robotlardan oluşan takımların turnuvası bu organizasyon. ve bu turnuva 2050 yılına kadar yapılacak ve tabi bu süreç de robotların gelişimi de devam edecek. amaç 2050 yılına gelindiğinde dünya şampiyonu olan gerçek futbolcularla bu robot futbolcuları kapıştırmak.
turnuva istanbul’da yapılacak ve 5 temmuz’da başlayıp bir hafta devam edecek.

robocup 2011'de türkiye'de
robocup 2011’de türkiye’de

kaynak
kaynak

Sırtımı çiğne Wheeme!

irie | 07 December 2010 12:40

Wheeme masaj robotları tam olarak nerenizin ağrıdığını soruyor ve o bölgeye masaj yapıyor. İsrailli DreamBots Inc., son zamanlarda insanlardan kendilerini rahatlatacak, uyumalarına yardımcı olacak ve hatta kendilerini gıdıklayacak akıllı robotlar için talep geldiğini görünce kolları sıvadı ve Wheeme’yi yarattı.

Wheeme, yumuşak silikon tekerlekleriyle sırtınızda geziyor ve masaj yapıyor. Üstelik sensörleri sayesinde üzerinizden düşmüyor. 2011 baharında piyasaya sürülecek bu yeni nesil masaj aletini ön sipariş ile yalnızca 49 dolara edinebilirsiniz.

Sanal alışverişte artık pek de sanal değiliz!

Beacool | 02 October 2010 11:20

Fits me
Fits me

Sanal hayatın gündelik hayatın yerine geçmesiyle değişen alışveriş kültüründe “değişmez” dediğim alışveriş sektörü giyim sektörüydü. Bu konuda birkaç deneyim yaşamış ve bedenleri benim bedenime birebir olan birkaç ürünü sanal alışverişle internetten sipariş etmiştim. Ürün geldiğinde ise üstümde hiç de benimmiş gibi durmamıştı. İşte bu birkaç acı deneyim sanal alışverişle kıyafet almamın hayalinin “henüz” erken olduğunu gösteriyordu…

Fits me ile şekilden şekile...
Fits me ile şekilden şekile…

Tabii bu haberi görmek kafamdaki “acaba?” rüzgârlarının yeniden başlamasına sebep oldu. Bir Estonya firması tarafından 30.000 insan vücudunun taranmasıyla yaratılan ve Fits.me ismiyle anılan bu ürün bir nevi robot manken. Tek yaptığı ise sizin vücudunuzu taklit etmek ama bu taklidi 2000 farklı vücut şekline girerek yapabiliyor.