bildirgec.org

robocop hakkında tüm yazılar

ROBOCOP ile yeniden

emsvizyon | 10 December 2012 01:22

Hugh Laurie ve Robocop başlığı bir arada 🙂 şaşmamak gerek, dr. house karakteriyle dizideki hastanesinde robocop gibi geziyordu ama bu fotoğraf bu başlık altında o yüzden değil.
Çoğumuzun çocukluk döneminin unutulmaz bilim-kurgusu, adeta vazgeçilmezler arasında olan ROBOCOP, yeniden beyaz perdeye dönüyor. yönetmenliğini José Padilha‘nın yapacağı film’in başrollerinde; Gary Oldman, Joel Kinnaman ( robocop ) ve Samuel L. Jackson yer almakta.

Gel gelelim Hugh Laurie kısmına, son dedikodulara göre nam-ı diğer Dr. House RoboCop’da rol alacak ( muhtemelen kötü adam olacak ) ha bana kalırsa bir filmi daha berbat edecez bari gözde bir oyuncuyla işi kotaralım demiş de olabilirler. 2013’te gösterime girecek olan yeni RoboCop ‘un ilk fragmanını merakla beklemekteyiz… darası, Geleceğe Dönüş’ün başına ( hayııııırrrr….)

“Robocop” yeniden çekiliyor!

queennothing | 03 March 2011 12:39

Polis robotumuz Robocop ile ilk olarak 1987 senesinde tanışmıştık. 1990 senesinde “Robocop 2” ile ilerleyen, 1993’te “Robocop 3” ile devam etti. 2001’de tek sezonluk dizisi çekilen Robocop yeniden çekiliyor, ancak bir süre önce duyurulduğu gibi Darren Aronofsky tarafından değil. Yeni film, ilk uzun metraj denemesi “Tropa de Elite” ile büyük çıkış yakalayan Brezilyalı yönetmen Jose Padilha tarafından çekilecek.

Beklediğimiz devam ve oyun filmleri

mnc | 11 March 2009 11:53

Açık söylemek gerekirse bu filmlerin her birini heyecanla bekliyorum. Hepsi de seyircinin yüksek ilgisini çekecek türden şeyler.
En büyük hayalim Half-Life‘ın filminin olması, ama şimdilik amatör kısa filmi ile idare edeceğiz. (oyunun 2. sürümünün 100 ödül aldığını da hatırlatalım)

Not: Filmlerin yayınlanma tarihleri değişebilir.

James Bond 23
James Bond Serisinin Yeni Filminin Adı

X-MEN Origins
X-MEN’in Wolverine’li başlangıç macerası (Yaklaşık 2 ay sonra)
Fragman

Bilim Kurguları – 1

emsvizyon | 13 January 2009 14:36

kıstas olarak kendi beğenilerimi ve bilgilerimi kullanacağım bu nacizane yazı dizime, trt yıllarında çok aşina olduğumuz bilim kurgu yapımlarına değinerek başlamalıyım dedim. trt yılları diyorum, o tek kanallı yıllarda çoğumuz bir çok bilim – kurgu eseriyle tanıştık. akıllarımıza kazındılar ve hatta vazgeçilmezlerimiz oldular… işte ben de vazgeçilmezlerimle başlayıp, günümüze kadar gelen ve hiç değilse benim için bile olsa ( ki sanmıyorum sadece benim için olsun ) kült olduğunu düşündüğüm yapımlarla devam edeceğim… yazı dizimin ilerleyen kısımlarında ise “aa bu da vardı ya eveet hatırladım” dedirtecek eserlere de rastlamak mümkün olabilir belki 😉

belkide space odyssey ya da star trek ve hatta thx 1138 gibi yapımlarla başlamamı bekleyenler olabilir ama dediğim gibi kıstas benim 🙂 ben elbette şunlarla başlamalıyım:

Star Wars

benim için o yıllarda yayınlanan o 1.2.3. bölümü de aynıydı, starwars olsun da taştan olsun. başladığında dünyadan kopardım… george lucas‘ın ölümsüz eseri star wars yazı dizime başlamak için en iyi yapı bence… ışın kılıçları, uzay gemileri, gezegenler hepsi büyüleyici… jediler ile sithlerin arasında geçen inanılmaz mücadele ve tabiki robotlar R2D2ve CP 3P0darth vaderin görülmemiş ilginçlikte ve etkileyicilikteki kıyafeti,sesi ve soluk alıp verişi… tüyler ürpertici… adı üzerinde, yıldız savaşları

Robocop yeniden!

vic vega | 01 August 2008 10:03

Kutlu insan Darren Aronofsky, haftalardır fanboy’ların uykusunu kaçıran dedikoduyu mutlu sonla nihayetlendirdi, yeni bir Robocop filmi yöneteceğini doğruladı. Lindsay Lohan’ın çıplak fotoğraflarından beri bir habere bu kadar sevinmemiştim.

İlk filmin 80’lerde geçen bir yeniden çevrimi, ilk filmin gelecekte geçen bir yeniden çevrimi ve ilk bölümden hikayeye devam eden bir film şeklinde üç dedikodu var. Üçü de nefis olabilir.