bildirgec.org

restaurant hakkında tüm yazılar

ütüde mangal denediniz mi?

Vformumya | 19 April 2011 20:39

Siz hiç ütü üzerinde yemek pişirildiğini duydunuz mu? Evet sanırım duymuşsunuzdur öğrenci evi geyiklerinde çok geçer ama en fazla yumurta pişirilir.

Bu duyacağınıza gerçekten şaşıracasınız.Döküm Kömürlü Ütükullanılarak mangal yapmışlar.Daha önce etkinliklerini beğenerek takip ettiğim otel Elite World Prestige hotel imzalı.

Bugün ne yapsam diye düşünenler..

ferfote | 12 March 2011 21:37

Evet başlıkta da okuduğunuz gibi “bugün ne yapsam acaba?” sorusunu kendinize sormadan önce Şehir Kedisine sormanız yeterli.İstanbul içinde olan bütün mekanlardan ve etkinliklerden haberdar olabilirsiniz.

Örneğin arama yapacağınız mekanla ilgili bir çok özelliği (klima, canlı müzik, kredi kartı, otopark, teras, alkol) kendiniz belirleyebilirsiniz.

Sinemadan tutun doğumgününe kadar,maçtan tutun tiyatroya kadar bir çok etkinliğide burada bulabilirsiniz.

en iyi restoran siteleri

tembelyarasa | 09 December 2010 17:07

beslenmek en temel ihtiyaçlarımızdan biri. yüzyıllardır bu böyle. tek fark bugün bir iki tıkla kapımıza gelecek kadar yemeğe ulaşma şeklimiz değişti. bir iki tıkla kapımıza gelmese bile (ben şimdi kredi kartıyla ödeme yapmak istemiyorum güvenemem diyenlerin çoğunlukta olduğunu var sayarsak) yiyeceğimiz yemek ve restoran hakkında bilgi alabiliyoruz. tabii bilgi alırken neden keyifli bir şekilde bilgi almayalım ki? işte bu noktada bazı restoranlar gerçekten harika işler çıkarmışlar ve oldukça kaliteli web siteleri tasarlamışlar/tasarlattırmışlar. bu yazıda da bu siteleri göreceğiz.

famous daves

four toronto

studio laguna beach

restaurant’a giderken dikkat edilmesi gerekenler

admin | 20 January 2010 23:54

Evet bir çoğumuz öyle yada böyle bir şekilde illa ki Restaurant‘gidip yemek yemişizdir.Ama bütün işlerde olduğu gibi restaurant bile gidip yemek yerken dikkat edilmesi gerekn öenmli husular vardır.Bunları maddeler halinde irdeleyecek olursak eğer ;

1-Kapıdan içeri girerken,kapıyı açan görevliye kesinlikle selam verin

Evet bu davranış sizin nazik ve kibar biri olduğunuz restaurant adabını bildiğiniz orada çalışan insanlar tarafından rahat bir şekilde algılanmasını sağlayacaktır.

TripAdvisor – Seyahat etmeden önce

mentira | 19 September 2008 17:56

TripAdvisor en büyük turizm sitelerinden biri, tüm dünyaya yaptığınız seyahatleriniz ,gezileriniz ve otel konaklamalarınız hatta lokanta ,restaurant’lar hakkında bilgi alabileceğiniz yorumları okuyabileceğiniz kısaca turizm, gezi ve tatil ile ilgili çoğu şeyi bulabileceğiniz bir site TripAdvisor Anasayfasında bulunan “Plan the Perfect Trip” kısmından şehir, tarih, bütçeniz v.s gibi özellikleri girerek hotel konaklama, havalanı uçak kalkış saatleri, restaurant v.s gibi bir çok şeyi arayıp bulabiliyorsunuz. Sitede birde seyahat yapanların otelleri v.s tanıttığı bir forumu var TripAdvisor Forums Kıtalara ve ülkelere göre ayrılmış ve kategorize edilmiş, Türkiye’nin Forumu burada

Dünya haritası
Dünya haritası

Aynı sayfada Türkiye Fotoğrafları Türkiye Videoları Türkiyedeki Restaurantlar (illere göre ayrılmış) Oteller , havaalanı uçak kalkış saatleri ve daha bir çok özellik bulunmaktadır. Sitenin Fun & Games kısmında bir çok uygulama bulunmakta bunların arasında benim ilgimi çeken Traveler IQ Challenge

Traveler IQ Challenge
Traveler IQ Challenge

Traveler IQ Challenge flash ile yapılmış bir uygulama size belli bir süre içerisinde şehirler soruyor ve sizden harita üzerinde onları bulmanızı istiyor. süre sonunda puanınızı açıklıyor.
Bence seyahat etmeden önce göz gezdirilmesi gereken PR7 bir site daha benim anlatmadığım bir çok özelliği bulunuyor diğer özelliklerine tripadvisor den bakabilirsiniz.

dünyanın en garip lokantaları – 2

xerre | 23 August 2008 08:12

daha önce şurada ve burada işlediğimiz sıradışı lokantalar serimize devam edelim.

1-ölüm temalı lokanta – truskavets, Ukraine
bazı lokantaları, daha içine girmeden onun ne kadar tuhaf olabileceğini anlayabilirsiniz. bu da öyle bir lokanta. lokanta tabut şekli verilmiş penceresiz bir yapın içinde hizmet veriyor. içinde cenaze çelenkleri ve tabutların bolca bulunduğu bu lokantada, “haydi, cennette buluşalım” yazılı tabaklarla servis yapılıyor.