bildirgec.org

saltindagli

10 yıl önce üye olmuş, 149 yazı yazmış. 78 yorum yazmış.

Arctic Blast (2010)

saltindagli | 16 December 2010 14:21

Ozon tabakasında ortaya çıkan incelme yıllardır bilim adamları tarafından halka anlatılmaya çalışılmış, ozon tabakasında oluşabilecek incelmenin tehlikelerinin büyüklüğü hakkında korkunç senaryolar ortaya konmuştur. Uzun bir süredir de ozon tabakasına zarar veren gazların kullanımı çoğu ülkede yasaklanmıştır.

Güneş tutulmasının olduğu bir gün, incelenen ozon tabakasında bir yırtılma meydana gelir ve STRATOSFER yeryüzüne ulaşır (STRATOSFER: Sıcaklık her yerde -50 santigrat derecede sabittir.) ve büyük bir soğuma meydana gelir, öldüren sis halinde dünya üzerinde hareket eder… Birçok yırtılma meydana gelince işler çığrından çıkar…

Armoned 2009 (Emanete Hıyanet)

saltindagli | 09 December 2010 11:56

Amerika’nın Irak’a gönderdiği bir askerseniz, orada kaç çocuğu öldürdüğünüz, ne amaçla öldürdüğünüz önemli değil, size bir madalya verirler ve siz ülkenizde kahraman olursunuz. Dürüstlük timsali, çalışkan, çevik, kudretli ve dirayetli bir asker, tam bir Amerikalı (!)

Filmi izlemeden yukarıdaki yazdıklarıma yorum yapmayın bence 🙂

Film, 42 milyon $ taşıyan zırhlı bir araba ve görevlilerinin bu parayı çalma planlarını konu alıyor. Konu sıradan gibi görünse de Irak gazisi Amerikan askerimiz arkadaşlarının planını bozuyor. Film çok hareketli geçmese de oyuncuların performansı izlemeye değer.

facebook arkadaş listenizin mail lerini almak

saltindagli | 19 November 2010 20:57

facebook.com arkadaş listenize onlarca hatta yüzlerce kişi olmasına rağmen, hepsini bir anda mail atmanız mümkün olmuyor. bu engeli aşmak için pratik bir fikrim var 🙂

windows 7 ile kullanılabilen windows live messenger 2011 versiyonu, size facebook hesabınıza erişmenizi sağlıyor. facebook hesabınızı wlm a ekleyin.. daha sonra hotmail.com a üye girişi yapın ie üzerinden… arkadaş listenize tıklayın. facebook listenizin arkadaş listenize eklendiğini göreceksiniz.
bundan arkadaş listesini dışarı aktar ı seçin. cvs formatında olan dosyayı excel ile açın. arkadaş listeniz artık sizin 🙂

asus eeepc ye format mı lazım ?

saltindagli | 27 October 2010 14:59

Asus EeePC yi 1 yıldır kullanıyorum. Sürekli program kurmak-denemek-kaldırmak gibi kötü bir alışkanlığım var. bu alışkanlık bana bu gece ekranda Pc nizi açamıyorum, çünkü windows çöktü mesajı almam ile bunalıma girmem olarak bana geri döndü 🙁

çözüm olarak bulduğum bir bilgiyi paylaşmak istiyorum —
bilgisayar açılırken f2’ye basarak bios’a girin. boot devices bölümünden first devices olarak removable’yi second olarak hard-diskinizi seçin. ardından yeniden başlatın. yine f2’ye basın ancak asus eee yazan beyaz ekran gözüktüğü anda f9 a basılı tutun.

The Box – Kutu (2009)

saltindagli | 27 March 2010 10:23

IMDB Puanı : 6.0/10 (14,232 oy)

Cameron Diaz … Norma Lewis
James Marsden … Arthur Lewis
Frank Langella … Arlington Steward

İnsanlık tarihi son günlerini yaşıyor, yaratıcı mutlaka dünyanın sonunu getirecek diyor filmler. Kıyamet tarihi olarak 2012 yılını beklenirken belirli bir kısım, Tanrının meleklerini gönderip insanlığı yok etmeyi planladığını düşünen Legion‘dan medet umup bizi kurtarmaya çalışıyor… Ya yarıtıcı uzaylılarsa, belki de Marslılardır 🙂 insanlığı dünyada var eden, mısır piramitlerini yapan zamanı gelincede yok edecek olan uzaylılar… Uzaylılarda bizden umudunu kesmişmidir acaba? Biraz umutları var sanırım, bakın bizi sınamak için bize 1 milyon dolar teklif ediyorlar…

Lewis ailesi bu 1 milyon doları almayı kabul eder ancak parayı aldıklarında hiç tanımadıkları birinin öleceği gerçeğiyle başbaşa kalırlar…

Legion (2010)

saltindagli | 04 February 2010 16:00

Tanrı insanoğlundan ümidini kestiğinde Hz.Nuh’un (AS) tufanı gibi yeryüzüne büyük bir felaket gönderir, insanlık yeniden başlar. Eğer Tanrı’nın görevlendirdiği bir melek görevini yapmaz, “doğrusu bu değil, doğrusu bu şekilde olmalı” derse ve şansını iyi değerlendirirse ne olur? Tanrı gerçekte doğrusunu bilememiş mi olur, yoksa insanlığa ve meleğine bir şans daha vermiş mi olur?

Semavi dinlere dört büyük melek vardır :
1) Cebrâil: Meleklerin en büyüğüdür. Tanrı ile peygamberleri arasında aracılık yapar.
2) Mikâil: Tabiat olaylarının idaresi ile görevlidir. (Yağmur yağması, rüzgâr esmesi, ekinlerin bitmesi v.s. gibi)

Daybreakers – Vampir İmparatorluğu

saltindagli | 04 February 2010 12:19

Filmin Websitesi
Gösterim Tarihi: 05 Mart 2010 (Türkiye)

İMDB puanı 7.0/10 (7,386 oy)

Fragman için: TIKLAYIN

2019 yılında dünyada yaşayan veba salgını sonucu insanlığın %95’i vampire dönüşmüştür. Vampirler tüm vampir hikayelerinde olduğu gibi kana ihtiyaç duymaktadırlar ve bu ihtiyaç vampir olmayan insanlardan karşılanmaktadır. Vampir olmayan insanların sayısının gün geçtikçe azalması vampirler arasında kan sıkıntısı çekilmesine sebep olur. İnsan kanı depolayan bir firma yapay kan üretimi yapmaya çalışmaktadır. Ancak bu araştırmada çalışan doktorlardan birinin insan olmayı seçmesi vampirler için hiç de iyi olmayacaktır.

Film insanın kendisine, eğer bir şekilde vampir olma şansım olsa ki ölümsüz oluyor vampirler, “vampire dönüşmek ister miydim?” sorusunu sormasına sebep oluyor?

Solstice (2008) beni korkutamadın!

saltindagli | 14 January 2010 11:53

Fragmanı : http://video.google.com/videoplay?docid=-9075631531216610767

http://www.imdb.com/title/tt0473267
Oy ortalaması : 5.4/10
Oy veren kişi sayısı : 1,729

Ay dolunay şeklinde, yer ormanlık alan, 3 kız ve 2 erkek (sonradan 1 tane de kasabanın yerlisi katılıyor aralarına) ve yeni ölmüş yakın akraba.

İkiz kız kardeşler, ki ikisi de sanki aynı kişiye aşıkmış ve aralarında rekabet varmış havası veriliyor ilk başlarda, gün dönümünü kutlamak için toplanıp gizemli eski evlerine ormanın içine yolculuk yapıyorlar.
Gizemli bir kasaba yerlisi ile karşılaşıyorlar, adamın evinde avcılık yaptığı için hayvan postları olması çok doğal ancak adama seri katilmiş havası verilmeye çalışıyor filmde. Meğer ne kadar masum bir kişiymiş adamımız(!)

Her dakikası ölü bir kızdan bahsedilen filmde 1 sahnede hortlak görüntüsü ile 3-5 sn sizi etkilemeye çalışıyorlar.. Ancak benim gibi korku filmi seyretmeyen ve tırsan birini bile korkutamıyor film maalesef.

yazıcınız yazmıyor mu ? çözümü var !

saltindagli | 12 November 2009 13:06

yazıcınız artık yazmıyor mu ?
spooler.exe niz cpu da %99 lara kadar çıkıyor mu ?
pc niz neredeyse kilitnelecek gibi mi oluyor ?
pc nizden yazıcınınızı bir kaç kaz kaldırdınız ve yeniden kurdunuz ancak hala yukarıdaki hatalar ile mi karşılaşıyorsunuz ?

işte size çözüm :

Öncelikle pc nizden yazıcınızı kaldırın.

ccleaner i indirip PC nizi temizleyin…

Microsoft Fix it lingine tıklayın.. MicrosoftFixit50126.msi i yükleyin.