bildirgec.org

priz hakkında tüm yazılar

Kendinden anahtarlı ve zamanlayıcılı prizler

zabun | 12 December 2012 02:41

Bekleme modunda cihazların elektrik harcanmasının önüne geçmek için fişlerinin prizden çekilmesi önerilmekte. Bu sıkıcı işi kolaylaştırabilecek birkaç tasarıma göz atalım. Tasarımlardaki anahtar mekanizmaları aynı zamanda, çocukların prizle oynaması sebebiyle zarar görmesine de engel olmakta. Bu tasarımlardan bazılarında anahtarlama işlevinin yanında zamanlayıcı işlevi de bulunmakta.

300 Metreden USB..

Beacool | 28 February 2011 19:41

300 Metreden USB..

Devolo dLAN 200 AV USB extender bu, bu, nedir bu?
Bu, bu, nedir bu?

Yakında marketten aldığımız çikletin bile usb girişi olursa şaşırmayacağım. Günümüzde neredeyse her şey usb bağlantı veri yolu ile geliyor. Bir video kameradan telefona, hafıza kartından görüntü birimlerine ve yazıcılara kadar her şey usb. Ama usb ler bu kadar ürüne sahipken halen (bence) önemli bir sorunla karşı karşıyalar. Kablolarının kısalığı…

Düşünün bir ev arkadaşınızla ortak kullandığınız bir yazıcı ya da harici sabit diskiniz var ve kablosuz bir çözüm için yatırabileceğiniz ekstra paranız ya da kablosuz çözüm için imkânınız yok. Belki de çok daha farklı bir açıdan düşünürsek (doğrudur) sağlığınız açısından kablosuz çözümleri kullanmıyorsunuz. Bu durumda ortak kullanılan ürünlerin paylaşımı ciddi bir sorun teşkil edecektir…

HiSaver ile elektrik sarfiyatını önleyin

sCoRPionTR | 27 September 2010 19:29

Ne kadar dikkat edersek edelim istemeden de olsa bir şekilde elektrik sarfiyatı yaparız. HiSaver Energy Saving Powerbar bilgisayar başında yokken elektrik sarfiyatı yapmanızı engelleyen bir ürün.

Duvara girebilen çoklu priz

sCoRPionTR | 23 September 2010 15:06

Genellikle birçok yerde her odaya bir priz düşer ve birçok kişi tek bir priz yetersiz olacağı için çoklu prizlerden almak zorunda kalır. Ama artık bu sorun bitiyor. Letout Outlet sayesinde artık çoklu priz almanız gerekmeyecek.

Elektrik prizleriniz için 10 yaratıcı tasarım fikri

runaway | 19 September 2010 18:05

Genel olarak tasarım günlük hayatımızda en çok kullandığımız eşyaların iyileştirilmesine katkıda bulunarak, kullanılabilirliğini arttırıyor. Ayrıca Görsel estetiğin yanısıra işlevselliğinin geliştirilmesine yardımcı oluyor. Örneğin:
Plug & Play

plugandplay
plugandplay

Duvardaki prize takılarak sabitlenen düzlemde telefonunuzu şarz edebilir, küçük eşyalarınız için sehpa işlevi de görebilir. Nothing Design Group tarafından tasarlanmış.

Daha güvenli prizler ve fişler

sCoRPionTR | 09 September 2010 21:35

Yetişkin kullanıcılar için genelde çok sorun olmasa da evdeki yaramazlar ufaklıklar için çok tehlikeli olabiliyor prizler. Prizler için kapak vb önlemler alınabiliyor olsa da fişler için pek önlem alınamıyordu. Üreticiler bunu düşünmüş olacak ki daha güvenli fişler için çalışmaya başlamışlar.

Küçük şeyler…

Beacool | 19 February 2010 09:41

Fazla uzatmadan konuya girmek istiyorum, zira anlatacak çok bir şeyi olmayan ama çok yararlı bir yenilikle karşılaştım. Conor Klein adlı şahsın tasarladığı bu zamazingo elektrikte kalan ve bu yüzden küresel ısınmaya ciddi katkıları olan cep telefonlarının etkilerini yok etmek için tasarlanmış. Cihaz şarja koyduğunuz aletin şarjı dolduğunda kendi kendine kablosunu sökerek tasarruf sağlıyor. Siz çevreci takımından değilsenizse bile telefonunuzun pilini korumak ve fazladan elektrik ödenmesini engellemek için bu zamazingoyu alabilirsiniz.

Prizli Masa

d o g u h a n | 21 January 2010 15:37

Bu tasarım sayesinde masanın etrafında çirkin bir görüntü oluşturan uzatma kablosu çekmek artık tarihe karışıyor. Bu pratik prizler, şık bir masanın ayağına toplanmış. Prizli masa sayesinde masanın üzerinde laptop kullanırken ya da masaüstü lamba için harici kablolara gerek duyulmayacak.
konu: Red Dot Award, prizle donatılmış masa

USB Portlu Priz

zabun | 16 December 2009 21:24

Cep telefonları, PDA’lar, taşınabilir oyun konsolları, PMP’ler, müzik çalarlar, dijital kameralar gibi bir çok cihaz USB portu üzerinden şarj oluyor. Bununla beraber her taraf USB şarj adaptörleri doluyor, bilgisayarların USB portları yetmez oluyor. Bu kalabalığa çözüm olur mu bilinmez ama TruePower UCS isimli ürünle evdeki tüm prizler birer USB şarj portuna sahip oluyor. TruePower UCS isimli prizde iki adet sıradan elektrik soketinin yanında, iki adette USB şarj portu bulunuyor. Priz yaklaşık 10$ fiyatla satılıyor.

[popsci] [fastmac] [geekbrief video]

USB priz zamanı: USB Kandil Işığı

geceyazankedi | 24 September 2009 13:31

Artık evimizde prizlerin yanına birer usb girişi de koymanın vakti geldi anlaşılan. Keza yapılan cihazların ne hızına yetişmek mümkün ne de bilgisayarlarımızda bu güzel aletlere yer açmanın imkanı var. Şimdiki zamazingo ise bir USB kandil lamba. Ancak diğerlerinden farklı olarak kandil şeklinde tasarlanmış. Ayrıca içine konulması mümkün olan güzel kokularda yayıyor. Işık kaynağı ise titreşerek doğal bir görünüm yaratıyor.

Gül kokusuyla birlikte 11 dolar civarı satılan ürünü buradan satın alabilirsiniz.