bildirgec.org

png hakkında tüm yazılar

Online Convert / dönüştürme

biSGen | 11 March 2011 18:50

biliyorsunuz convert dönüştürmek demek.

Bu sitede bu işlemi online yapmak mümkün. Convert/dönüştürme yapabileceğiniz türler (72 değişik tür) ve linkleri aşağıdadır.

AAC, FLAC, M4A, MMF, MP3, OGG, WAV, WMA

bmp, eps, gif, hdr-exl, jpeg, pdf, png, svg, tga, tiff, wbmp

3g2, 3gp, avi, flv, mkv, mov, mp4, mpeg-2, ogg, webm, wmv, iphone, ipod, nintendo ds, ps3, psp, wii, xbox

epub, fb2, lit, lrf, mobi, pdb, pdf, tcr

doc, flash, html, odt, pdf, txt

adler32, blowfish, crc-32, crc-32b, des, gost, haval-128, htpasswd apache, md4, md5, ripemd-128, ripemd-160, sha-1, sha-256, sha-384, sha-512, snefru, tiger-128, tiger-160, tiger-192, whirlpool

en iyi 10 ikon arama motoru

maxhoper | 03 February 2011 10:18

Bildirgeçte zaman zaman ikon setleri görüyoruz. Ancak hazır bir ikon istediğimizde buna hızla ulaşmak için tüm ikon setlerini taramamız büyük vakit kaybına yol açacaktır. Bu problemden yola çıkarak ikonları isme göre bizim için tarayıp bulan arama motorları tasarlanmış. Arama sonuçlarında beğenilen ikonları derhal bilgisayara kaydetmeye de imkan tanıyorlar.

Bu arama motorlarından en başarı 10’u mostinspired.com tarafından derlenmiş.

1.Findicons

findicons
findicons

Web Tasarımcıları için Faydalı 5 Araç

angelsdemos | 07 October 2010 12:36

Web tasarım işi oldukça uzun sürebilir. Bu yüzden yapılan birçok uygulama bulunmakta. Bu uygulamalar size zaman kazandırmakla beraber birçok açıdan da yardımcı oluyorlar. Aşağıdaki ücretsiz uygulamaları siz de kullanabilirsiniz.

Flowplayer

Web sitenizde bulunan videoları kullanışlı ve ücretsiz bir flash arayüz olan flowplayer ile yayınlayabilirsiniz. FLV, SWF, MP3, MP4, H.264 video, JPG, PNG gibi formatları destekliyor. ayrıca video içeriğine reklam yerleştirebilme, çalma listeleri oluşturabilme, tam ekran gibi birçok özelliği bulunmakta. Ücretsiz sürümünü kullandığınız takdirde sadece tam ekran modunda sağ alt köşede Flowplayer logosu olmasının dışında herhangi bir eksiği olmayan bu muhteşem arayüz, gpl lisansına sahip ve oldukça gelişmiş.

FancyBox

FancyBox, web sitenizde kullanabileceğiniz gelişmiş bir resim görüntüleme aracıdır. Web sitenizdeki resimleri tooltip şeklinde büyük veya orjinal halini ziyaretçilerinize gösteren bu uygulamayı isterseniz galeri şeklinde de kullanabilirsiniz. swf, iframe gibi desteğe de sahip olan uygulama, oldukça kolay bir kullanıma sahip.

Wordpress için yapılmış bir eklentisi de bulunmakta.

Starbox – Interaktif Oylama Uygulaması

angelsdemos | 19 September 2010 14:24

Starbox, gelişmiş bir oylama ve değerlendirme uygulamasıdır.Javascript ile jQuery kütüphanesi kullanılarak hazırlanan bu muhteşem esnek uygulamayı elinizdeki bir png formatındaki imaj ile şekillendirebilirsiniz.

Artık birçok sitede görmeye alıştığımız oylama sistemlerinden biri olan Starbox, tamamen özelleştirebilir ve kolay kullanımlı bir uygulamadır.Bu jQuery uygulaması sayesinde aklınızdaki oylama sistemini web sitenize kolaylıkla yerleştirebilir ve entegre edebilirsiniz.

jFlip ile Sıradışı Geçişler

angelsdemos | 26 May 2010 15:00

jFlip, her websitesine birçok şekilde kullanılanbilen jQuery tabanında hazırlanan çok hoş bir uygulamadır. Adobe‘nin popüler tarayıcı eklentisi flash‘a gerek kalmadan birçok işlemi artık html5 ve jquery gibi javascript kütüphanesi sayesinde yapabileceğimizin kanıtlarından biri olan bu uygulama, farklı geçiş efekti ile birçok uygulamada kullanılabilir.

Normal kullanımlar için ve Wordpress kullananlar için de hazırlanan bu uygulamayı web sitenizde alacağınız reklamlar için, fotoğraflarınızı gösterebileceğiniz hoş bir galeri veya farklı uygulamalar için kullanabilirsiniz.jFlip tüm resimler ve Wordpress sürümü .jpg, .png, .gif formatındaki resim dosyaları ile uyumludur.

görsel düzenleme ve optimize araçları

bakiyyebemolu | 19 April 2010 12:19

bir sitenin en önemli unsurlarından biri de sitenin açılış süresidir. sunucu kalitesinin etkisinin büyük olduğu tartışılmaz. ancak sitenin taşıdığı öğeler de açılış süresine etki edecektir. sitelerinizde kullandığınız görselleri optimize ederek sitenizin açılış süresini kısaltabilir ve ek olarak bant genişliğinden tasarruf edebilirsiniz. bu konuda kullanabileceğiniz araçlar:

Web resizer: siteler ve e-posta kampyaları için görselleri optimize edebilirsiniz. bir programa ihtiyaç duymadan resim kırpma, çevirme, çerçeve ekleme, format değiştirme gibi özellikler mevcut.

Smush.it: yahoo aracı birden fazla görseli aynı anda düzenlemeye imkan veriyor. gerek yükleme yaparak gerekse de bir adres belirterek kullanabilirsiniz.

youconvertit: ücretsiz çevrimiçi dönüştürücü

odo | 15 February 2010 10:22

youconvertit en kısa ve en türkçe tanımıyla “çevrimiçi dönüştürgeç”. marifetlerinin hepsini kısaca anlatmak bırakın iki sözcüğü bir bildiriye bile sığmayabilir.

sitenin dört ana bölümü var.

1. bölüm:dosya dönüştürücü (convert file(s))
e-posta adresinizi yazıyor, dosya ya da dosyalarınızı yüklüyor, hangi formata dönüştürmek istediğinizi seçiyor ve gönderiyorsunuz. sayısız belge formatı, ses dosyaları, video dosyaları, resim dosyaları ve hatta arşiv (sıkıştırılmış format) dosyaları için bunu yapabilirsiniz.

Ücretsiz Modern İkonlar

lazaronnie | 09 February 2010 14:44

Espresso

Günümüzde hızlarına hız katan bilgisayar bileşenler, yanında görsel zenginliği ve benzersiz bir kullanıcı deneyimini de beraberinde getirdiler. Kuşkusuz bu tecrübenin büyük bir kısmını simgeler tutuyorlar.

Öyle durumlar oluyor ki derdinizi anlatmak için simge kullanmaktan başka bir yolunuz olmayabiliyor. İşte böyle durumlar için kullanabileceğiniz en seçmece bazı simgeleri derlemek istiyorum.

Bu ürünleri web sitelerinden tutun da masaüstü yazılımlarınıza ve standart ev kullanıcıları için klasörlerinizi ve dosyalarınızı özelleştirmeye kadar bir çok alanda kullanabilirsiniz.

Önizlemeyi büyültmek için üzerine tıklayın. Simgeleri indirmek için altındaki açıklama metnine tıklayın.

Bilgisayar grafikleri

admin | 22 January 2010 21:48

Bitmap Grafikleri
Bitmap ve vektör olarak iki dijital grafik tipi vardır. Her iki grafik tipinin de bir takım
avantaj ve dezavantajları vardır. Grafikler üzerinde etkili işlem yapabilmek için bu tipler
arasındaki farkı anlamak önemlidir. Grafikler dosyalarının boyutları sahip oldukları renklere
ve piksel sayılarına göre hesaplanır.

Grafik dosya boyutunun hesaplanması:

16 renk = pixel sayısı x 0.5
256 renk = pixel sayısı x 1
16.7 milyon renk = pixel sayısı x 3

Örnek:
Dosya Boyutu = 640 x 480 x 3 = 921,600 BYTE veya yaklaşık 900 KB

Vektör Grafikleri

Vektör grafikleri tamamen matematiksel yöntemlerle tanımlanmış grafiklerdir. Vektör
grafikleri bilgisayar programları tarafından birer nesne(object) olarak algılanır. Nesneler
belli özellikleri ve fonksiyonları olan sanal(virtual) cisimler olarak düşünülebilir. Uygulama
programlarının bu tipteki grafikler üzerindeki düzenleme yetenekleri oldukça fazladır.
Nesneler, geometrik olarak çizgi(line) veya eğrilerle(curve) birbirine bağlanmış olan bir
ızgara(grid) üzerine yerleştirilmiş noktalardan(points) oluşmaktadır.