bildirgec.org

pis hakkında tüm yazılar

temiz erkek

taha3045 | 07 April 2009 13:30

Dün evi temizlettim, çevremdeki herkesçe bilindigi gibi bir erkeğe göre oldukça, derli toplu, temiz,titiz biriyim, yalnız yaşamama ragmen evde hep annem varmışçasına bir derlilik topluluk mevcuttur.

Dün gelen onbeş günde bir bana gelen bir ablamızın suratı akşam pek bir asıktı, neymiş efendim ben çok değişmişim, eskisi gibi değilmişim, izin kullanmalıymışım falan. Biraz kurcalayınca olayı kavradım, evi temizlerken karşılaştıgı manzaralardan kadının nevri dönmüş, daha önce alışkın olsa, ses çıkarmaz ama evde hiç böyle manzaralar görmediği için beni hastalandı falan sanmış. Bunun sebebinin bir haftadır bende kalan arkadaş oldugunu anlatmama ragmen bana inanmadı, ve bende ona inanmam diye tek tek resim çekmiş.

burun karıştırmanın dayanılmazlığı

admin | 04 March 2009 10:34

Belki daha evvel işlenmiştir bu konu, belki daha evvel işlenmiş olma olasılıgına ragmen ben dogru dürüst aramayı beceremedim, belki işlendiği halde ,aramayı becermeme ragmen yine de bulamadım, belki önemsemeyip mutlaka bu konuyu yazma gereği hissediyorum burun karıştırmayı.

Evet burun karıştırmak her insanın yaptıgı , ama yapan birini görünce olmadık şeyler düşünüp, nefret bile ettiği eylemdir. Tıpkı az evvel içinden çıkardıgı kakasından iğrenen tüm insanlar gibi, saniye öncesine kadar suratının derinliklerinde sessizce taşınan sümükten, burundan çıktıgı an itibarıyla nefret edilir, iğrenilir, koyacak yer bulunamaz. Kız kardeşim beş yaşlarındayken çok yerdi sümüğünü, kızardık diye perde arkalarında gizlice yerdi, zaten biz uzaylı gibi aileyiz kızımda 1 yaşlarında kakasını bir kaç kere yemişti, şimdi de tırnaklarını yiyor. O zaman kızkardeşime neden bunu yaptıgını sordugumda ne yapayım çok güzel demişti, yani sümük yemekten inanılmaz zevk alıyordu demekki kız çocugu. Gerçi bir yakınımız agzının tadını bilen burnunun bokunu yer derdi ama eminim kardeşimin bununla ilgisi yoktu.

TIRNAK

lorienn | 06 March 2008 13:11

Hanımlar?..
Manikür ve pedikürle aranız nasıl? Tırnaklarınıza yeterince özen gösteriyor musunuz? Bakın ilk bahar geldi bile. Bir de baktınız yazın ortasındayız. Eller ayaklar ortada olacak birden. ııııhh ııhhh… cık! olmaz öyle bakımsız bakımsız ortada dolaşmak.

Estetik görünmek sizin için önemliyse yapacak o kadar çok işlem var ki say say bitmez. Hem zaman hem para gerekli. Aslında evde kolay yöntemlerle de başarmak mümkün. Size manikür pedikür dersi vermeyeceğim tabii. Uç noktada örnekler sunmak istiyorum. Meraklısı vardır mutlaka. Bu fotoğraflar erkeklerinde dikkatini çekecek cinsten. kimi fotolar dehşete düşürecek kimi göz okşayacak nitelikteydi sizin için en uygunlarını seçtim bilesiniz bu iyiliğimi de unutmayınız lütfen… Kızdırırsanız eğer koyarım bir kaç dehşetengiz tırnak, uyuyamazsınız geceleri… her şeyin azı karar çoğu zarar diyorum (benim için) ve….
buyrun bakalım…

Kusmak İstiyorum

linet | 27 August 2007 17:22

Kusmak istiyorum, ne var ne yoksa içimdekileri kusmak, kusmak, kusmak……

Alkolün dibine vurulan bir gecenin sonunda, nereye kustuğunu bilmeden kusmak, kim var karşında neyi kime anlattığını bilmeden kusmak, tükürmek bu hayatın içine…

İçim acıyordu eskiden, şimdi acı yok sadece bir sızı kaldı, eğer kusarsam o sızı da geçecek…

Kusmazsam eğer öleceğim kederimden, içime kapanıp, kendi dünyamda bu kederle yaşayacağım.. Hayır olmaz kusmam lazım, bu lanet şeyi içimden çıkartmam lazım, ancak kusarsam rahatlayacağım, ama başaramıyorum. Midem bulanıyor, gördüklerim, yaşadıklarım midemi bulandırıyor, kusmam lazım, kusmazsam soluk alamayacağım…

Uykunun medeniyeti

zeyfe | 07 August 2007 13:29

Uyku medeniyeti başlıklı bir yazıdan ne emeviler gibi geçmişin siyasal İslamcıları,devrimlerle çalkalanmış şuan bile hala gözleri kamaştıran Elhamra Sarayının milliyetçi halkından nede geniş toprakların uzun süreli ağaları ,bir aile içi kız alışverişi gibi Babadan oğla geçen bir yönetim şeklinin mimarları Osmanlılardan bahsediyorum.Evet kocaman bir medeniyetten ama taht kavgalarıyla kanlı savaşlarla çalkalanan medeniyetlerle hiç alakası olmayan bir medeniyet.Lakin onunda içinde korkulu rüyalar var ve hep olacak bazen yittiğini gördüğü bazen yitirdiğini bir kuş gibi uçtuğunu kocaman bir okyanusta boğulduğunu okyanustan etkilenmiş olacak tutamadığı idrarını artık dayanamayıp koy verdiği sonra ansızın korkularla yada ıslaklık hissiyle : )uyandığı rüyaların olduğu bir medeniyet bu..
Uykunun medeniyeti…

kokan ter değil bakteriler

minamisel | 03 July 2007 22:22

Sıcak yaz günlerinde şüphesiz en tiksindirici koku ter kokusudur.Aslında terin bir kokusu yokmuş ciltteki bakteriler terin içindeki maddeleri parçaladığı için kötü koku oluşuyormuş.Demekki günlük yaşantımızda bazı cümleleri değiştirmemiz gerekiyor:çok pis ter kokuyorsun yerine bakterilerin pis kokuyor dememiz gerekiyor:) haber kaynak