bildirgec.org

php script hakkında tüm yazılar

Ücretsiz İlan Verebileceğiniz Script İlan Sitesi

Bayraktar Network | 11 September 2012 17:21

Bütün web arkadaşlarıma beş kademeli bir projenin ilk kademesini tanıtmak istiyorum. İlk kademe script yazarları ve script alacak kişiler için.

Bildiğiniz üzere bir çok webmaster forum sitesinde bir çok script satılmaktadır. Bu durum, hem script yazarlarının müşteriye ulaşmasını hem de script alacakların arayışlarını zorlaştırıyor. Çünkü forum altyapısı sistemi nedeniyle iki üç gün sonra açılan başlık oldukça arka sayfalarda kalıyor.

Proje, sadece scriptlerin yayınlanacağı bir ilan sitesi. Bu siteyi, script alım ve satım alanında; diğer webmaster forumlarının önüne geçiren etken, kategorilendirilmiş olması. Yani scriptini arayan bir kişi kolayca istediğini bulabilmektedir.

Gelişmiş DB Görüntüleme Aracı: DBViewer

angelsdemos | 01 November 2010 09:42

DBViewer, ajax ve php ile hazırlanan gelişmiş bir veritabanı listeleme aracıdır. Diğer yönetim araçlarının aksine DBViewer çevrimiçi olarak çalışır ve herhangi bir sunucu üzerine kurulduğunda herhangi bir mekandan kolaylıkla kullanabilir ve veritabanınızı kontrol edebilirsiniz. Seo dostu olan DBViewer‘ın zengin listeleme özelliği sayesinde içeriğinizi rahatlıkla kontrol edebileceksiniz.

DBViewer, kendi hostunuza yükleyebileceğiniz ve kolaylıkla kurulum yapabileceğiniz jQuery ve php tabanlı bir veritabanı listeleme uygulamasıdır. Veritabanızdaki herhangi bir tablonun içeriğini gelişmiş arayüzü sayesinde listeler. Büyük miktarda veri bulunan veritabanları için hazırlanan DBViewer sayesinde herhangi bir özelliğe göre anında listeleme yapabilir aradıklarınızı kolaylıkla bulabilirsiniz.

Php scriptlerinin performansını Xdebug ile değerlendirmek

rhymes | 29 December 2009 11:26

Xdebug php scriptlerini değerlendirmek için gerçekten çok kullanışlı bir araçtır. Bize scriptlerin özellikleri hakkında bilgiler sunmaktadır.

Yerel sunucumuzda xdebug özelliği aktif ise bize scriptin tüm fonksiyonları veya işlemleri hakkında zaman ve detayları ile ilgili bilgiler sunmaktadır.

Örnek olarak bir script görünüm veya işlevsellik bakımından çok güzel görünebilir fakat bizim için hızlı çalışmasıda çok önemlidir. Bu yüzden xdebug ile scripti analiz ederek log oluşturabilir veya detaylarını görebilirsiniz.

Son Derece Kullanışlı PHP Araçları

pinkfloyd | 01 April 2009 19:19

PHP, günümüzde en çok kullanılan sunucu taraflı betikleme dillerinden bir tanesidir. Aralarında Facebook, Digg ve WordPress gibi dünya çapında meşhur sitelerin de bulunduğu, PHP kullanan 20 milyonun üzerinde kayıtlı alan adı ile PHP, pek çok web geliştiricisinin bu dili Python ya da Ruby gibi diğer betikleme dillerine nazaran tercih etmesini sağlıyor.

PHP daha hızlıdır ve pratikte en çok kullanılan betikleme dilidir. Bu dilin derinlemesine yazılmış belgelemesi, devasa komünitesi, halihazırda kullanıma sunulmuş pek çok betiği ve iyi desteklenen çatıları (framework) bulunmaktadır ancak bunlardan en önemlisi PHP öğrenmek, örneğin Python gibi diğer dillere kıyasla çok daha kolaydır. Sırf bu sebeple bile çok sayıda PHP geliştiricisi, diğer geliştiricilerin geliştirme süreçlerini kolaylaştırmak için pek çok araç geliştirmektedir.

Bu yazıda kodlama sürecinizi hızlandıracak ve iyileştirecek 50 kullanışlı PHP aracını bulacaksınız. Diğer şeylerin yanında özellikle hata ayıklamaya, test etmeye, profillemeye ve PHP’de kod yönetimine yönelik pek çok kütüphane ve sınıfa da bu yazıda yer verildi.

Hata Ayıklama Araçları

1. Webgrind

Webgrind PHP 5 için bir Xdebug profilleme web önyüzüdür. kcachegrind‘in pek çok özelliğini içerir ve tüm platformlara sadece birkaç dakika içerisinde kurulabilir. Özellikle çabuk ve fazla detaya inmeden PHP betikleriniz üzerinde iyileştirme yapmayı tercih ediyorsanız, webgrind ihtiyacınıza cevap verecek kalitede bir çözüm.

Webgrind
Webgrind

WTag; Ajax, JavaScript ve Php ile Shoutbox (mini chat) Scripti

filezza | 24 July 2008 21:43

Shoutbox mini chat script
Shoutbox mini chat script

WTag, Beta aşamasında olan, JavaScript ve PHP ile yazılmış, Ajax ile güçlendirilmiş, bir shoutbox’dır.(Sohbet kutusu veya mini sohbet).

Genel Özellikleri:
Çok dilli destek için kodlama UTF-8 ile yapılmıştır,MySQL veritabanı kullanır, smiley paneli istenirse iptal edilebilir, mesajlara filtre uygulanılabilir, Mesaj içerisindeki istenmeyen URL bağlantılar değiştirilebilir.

XHTML-1.0 ve Css ile tasarlandığı için, görünümde değişiklik yapmak çok kolaydır.

Php + Ajax Shoutbox Script

agurbuz | 30 March 2008 23:53

PHP AJAX Shoutbox Scripti YShout.
PHP AJAX Shoutbox Scripti YShout.

Shoutbox scriptleri tarih oldu derken burda gördüğüm script bütün fikrimi değiştirdi açıkçası.

bu scriptler de web 2.0 ile ajax nimetlerinden nasibini almaya başlamış ve ortaya harika tasarımlı gelişmiş bir shoutbox script çıkmış.

Özellikleri ise şöyle:
mesaj silme, spamcı kullanıcıları banlama,
BBCode ve gülücük atma, terbiyesiz yada siyasi kelime yasağı, sitenizin tasarımına uydurmak için gelişmiş ayar paneli (bir dereceye kadar).

pagerank checker scripti

esatergun | 29 May 2007 18:03

Sitelerinizin Google Pagerank değerlerini, Alexa sıralamalarını, back link sayısını sorgulamak için başka siteleri dolaşmanıza gerek kalmadı.

Sitenize bir alt dizin oluşturun ve tüm dosyaları içerisine gönderin. Türkçe bir script, kurulum yapmaya gerek yok ve çok kullanışlı…

Alex Stenerson’ın İngilizce olarak kodladığı PageRank Checker scriptini Türkçe’ye çevirdim ve dil kodlama hatalarını ayıkladım.

Download | Demo