bildirgec.org

photos hakkında tüm yazılar

wordpress için gravatar

silver530 | 26 August 2010 13:17

gravatar
gravatar

gravatar.com‘da hesabı olanlar buraya yükledikleri avatar resimlerini internette gravatar destekleyen tüm web sitelerinde herhangi bir yazı için yorum yaptıklarında bu yorum için gravatar hesaplarında kayıtlı e-mail lerini girdiklerinde hemen yorumlarının yanında avatar olarak belirdedikleri resim otomatik olarak görülecektir.

gravatar’ın kendi wordpress sitenizde işe yaraması için önce admin panelinde ayarlar menülerinden birisi olan “tartışma” ayar menüsüne giriyoruz. açılan sayfada “varsayılan avatar” olarak “gravatar logosunu” seçiyoruz. bu sayede gravatar hesabı olan herkesin resimlerini sitenizde görmesini sağlamış oluyorsunuz.

şimdi gelelim gravatar hesabı oluşturmaya.

gravatar hesabı oluşturmak:

1 – bunun içinde hemen gravatar.com‘a giriyoruz.
2 – açılan sayfada kayıt olmak için yukarıdan “sign up” a tıklıyoruz.
3 – e-mail imizi girip linke tıklıyoruz.
4 – şimdi gravatar bizim email’imize bir onay mail’i gönderdi.
5 – bu onay email’ini bulmamız gerekiyor o nedenle hemen email hesabımıza gidiyoruz.
6 – gelen email’deki onay linkine hiç vakit kaybetmeden tıklıyoruz. i̇steyenler email’deki ingilizce açıklamaları okuyabilirler.

online fotoğraf düzenleme

silver530 | 25 August 2010 14:22

picnik.com
picnik.com

gelişen teknoloji aynı zamanda ucuzlayan teknoloji demek. öyleki dijital fotoğraf makinelerinin gelişmesiyle birilikte fiyatları da aşağılara inmeye devam ediyor. aynı zamanda bu fotoğraf makineleri cep telefonlarınında ayrılmaz bir parçası olmuş durumda. hatta bazı cep telefonlarının yüksek çözünürlüklü olması nedeniyle ayrı olarak bir dilital fotoğraf makinası almak yerine cep telefonuyla fotoğrafçılık yapmayı tercih edenler de var.

şimdi ister cep telefonuyla olsun ister dijital fotoğraf makinasıyla olsun çektiğiniz fotoğraflarınıza rötuş yapmak için photoshop gibi ağır yazılımları yüklemeye gerek kalmadan internet üzerinden bu işi yapabilirsiniz. bunun için google‘ın web tabanlı fotoğraf düzenleme sitesi olan picnik.com var hemde ücretsiz.

iPhone ve iTouch’lara Yeni Çehre: IOS4!

majesty s infinity | 02 July 2010 12:38

Uzun süredir yazılımına önemli bir güncelleme gelmemiş olan iPod Touch ve iPhone’lara Apple tarafından yepyeni bir çehre kazandırılıyor. Evet burada donanımsal bir değişiklikten bahsetmiyoruz. Bunun yerine yepyeni ve uzun süredir beklenen özelliklerin geldiği müjdesini veriyoruz. Bunlar öyle özellikler ki!

ücretsiz photoshop alternatifleri

dbergerac | 06 May 2010 15:58

adobe photoshop profesyonellerin kullandığı en klasik resim düzenleme aracı olarak gönüllerdeki yerini aldı. ancak photoshop’a alternatif bazı programlar da kendisini aratmayacak düzeyde olabiliyor. işte kullanımı kolay değme fotoshopçulara taş çıkarttıracak 14 ücretsiz program: (indirmek için başlıklara tıklayınız)

1- gimp
Gimp birçok farklı platformda (Linux, Mac, Windows, FreeBSD, Sun OpenSolaris) kullanılabilir. çok başarılı bir alternatif program. resmi sitesinde kullanım dersleri mevcut.

gimp
gimp

2- photoplus
profesyonel resim düzenleyiciler kadar bol seçeneğe sahip ve bir o kadar basit kullanımlı bir düzenleme programı. (sadece windows için) GIF uzantılı animasyonlar, layer uygulamaları, boyutlandırma, çeşitli fırça seçenekleri, üretici firma tarafından hazırlanmış birçok şablonlar bu programda mevcut.

photoplus
photoplus

3- image analyser
program diğer imaj editörlere ek olarak bir hayli imaj geliştirme özelliğine sahip. rütuş ayarları yapılabilir ayrıca kamera, tarayıcı ve yazıcı desteği mevcut.

image analyser
image analyser

4- paintstar
resimleriniz üzerinde 26 farklı işlem yapabileceğiniz bu programın türkçesi de mevcut. oldukça kapsamlı program 30 ayrı formatı destekliyor. tabiki ücretsiz.

paintstar
paintstar

5- helicon filter
dijital fotoğrafçılar için tam bir resim düzenleme ustasıdır. kolay ve sezgisel arayüzü, canlı önizleme özelliği yeni başlayanlara kolaylıklar sunuyor.

helicon filter
helicon filter

6- phantasmagoria
bir bilgisayar oyunundan adını alan program dijital fotğraflarınıza eklentiler yapmanıza metinler ve zengin efektler uygulamanıza olanak sağlıyor. düzenlenen resim flickr’a yükenebilir veya twitter güncellemesi olarak kullanılabilir.

phantasmagoria
phantasmagoria

7- artweaver
karakalem, renkli kalem, guaj gibi sanatsal etkinlikler için ideal bir program. layer bulunuyor ve fotoğraflarda çeşitli efekt uygulamaları yapılabiliyor.

artwiever
artwiever

8- active pixels
resim boyutlarını optimize etme, birçok araç ile şeffaf resimlerle çalışabilme özelliğinin yanında animasyon oluşturma özelliğine de sahip ücretsiz bir program.

active pixels
active pixels

daha fazlası burada
fotoğraflarınızda imaj çalışmalarında kaynak olabilecek diğer bildirimlere göz atmak için;
kaynak-1
kaynak-2
kaynak-3

apple ipad

schizophrenia13 | 27 January 2010 21:44

apple ipad
apple ipad

apple’ın uzun süredir dedikodulara konu olan tableti ipad, apple event 2010’da duyuruldu.

apple ipad
apple ipad

wifi modeli mart ayında, 3g modeli ise nisan ayında satışa sunulacak. ibooks ise elektronik kitap okuma ve satın alma işlemleri için geliştirilmiş bir uygulama. web, elektronik posta, fotoğraf ve video için led aydınlatmalı 9.7 inç büyüklüğünde ips çoklu dokunmatik ekran kullanıyor.

apple ipad
apple ipad

yaklaşık 10 saat kullanım süresine sahip lityum polimer pil, a4 işlemci ve flaş bellek bazı donanımsal özellikleri. ekran çıkışı için adaptöre sahip olan ipad, harici klavye kullanımına da olanak tanıyor.

teknik özellikleri:

Eğlence Amaçlı 28 Online Fotoğraf Düzenleme Web Sitesi

LeBron | 30 April 2009 17:34

Bu yazıda photoshop ve benzeri programları kullanmadan, eğlence amaçlı fotoğraflarınızı düzenleyebileceğiniz web siteleri yer almaktadır.

Sadece birkaç adımda fotoğrafınızı dergi kapağı yapabilir veya dolar üzerine ekleyebilirsiniz.

1 – BeFunky

BeFunky, hiçbir teknik bilgiye ihtiyacınız olmadan sanatsal sonuçları yaratmak için kullanabileceğiniz bir site.

2 – FunPhotoBox

FunPhotoBox, fotoğraflarınızdan komik resimler oluşturabileceğiniz bir yerdir. Ücretsiz bir hizmettir. Özel efektler eklemenize olanak sağlar.