bildirgec.org

okan bayülgen hakkında tüm yazılar

inci sözlük fenomeni

beypazarli pinokyo | 31 August 2010 23:55

ekşi sözlükle başlayan sözlük fenomeni uludagsozlukgibi sözlük klonlarıyla devam etti ama ekşinin yeri her zaman farklı oldu.

şimdilerde bir de inci sözlük fenomeni var. twitter, facebook gibi sitelere “komik” saldırılargerçekleştiren, canlı yayında email okuyan programları kekleyen, okan bayülgen, murat bardakçı gibi ünlüleri mağdurları arasına katan, anket patlatan site sözlük mantığına farklı bir anlam kazandırdı.

OKAN BAYÜLGEN’LE UĞRAŞMAYI BIRAKIN, OKAN BAYÜLGEN’ LE IQ’nüzü yükseltmeye bakın..

cicibisiiiy | 11 March 2010 11:33

İlk kez bir cumartesi Disco Kralı’nı izleyemedim 27 şubat’ta. Onda da Fox Tv’de Bizden Kaçmaz’da batırdılar çıkardılar. Hazırladıkları haberi izleyince eyvah yoksa haklı olarak ilk kez cıvıttı, saçmaladı mı diye korktum bile. İnsan da haftada 3 gün program yapıyorsa bir kere olsun saçmalasın ama yani. Ama yine de Okan saçmalamamış olsun, Okan bu kişilere bir koz vermemiş olsun istedim.Yani öyle hazırlamışlar ki, inanmamak elde değildi. Hani bir cümlede bir kelimeyi çıkarırsınız bambaşka bir anlam çıkar karşınıza aynen bunu yapmışlar kıskançlar çekemezler. İnternetten hemen 27 şubatı izledim, alakası yokkkk… Okan Bayülgen yine saçmalamamış, yine cıvıtmamış, yine aynı..Yine farklı..Yine izlenir, yine izlerken birşeyler öğrendim. Okan bBayülgen Türkiye’ de zeka seviyesine kendime yakın bulabildiğim tek erkek, O’nu o kadar iyi anlıyorum ki! Hani zeki çocuklar haşarıdır, çünki birşeyler yapmadan duramazlar, hele hele etrafındaki kişilerle zekası hiç uyuşmuyorsa, herkes onun zeka seviyesinin altında kaldığında, bir lafı anlatıcam diye dövünüp durmak zorunda kaldığında.. O kadar iyi anlıyorum ki Okan’ı ..

En Güzel Motosiklet 2010

infine | 11 February 2010 18:56

Castrol Power1, Pirelli, Power Fm, Spormoto, Moto Plus ortak çalışması ile düzenlenen yarışma motosiklet tutkunlarını sevindirecek. Adından da anlaşıldığı üzere en güzel motosiklet seçilecek. Bunun için motosikletinizin özel olması gerekiyor, onu özel kılan ise sizin yaptığınız değişiklikler.
Yarışmaya herhangi marka veya model motosiklet ile katılabilirsiniz. Önemli olan ise standart dışında modifiye edilmiş olması. Bu, renk, grafik uygulaması veya aksesuar eklemesi olabilir.
Tek yapmanız gereken motosikletinizin resimlerini siteye eklemek.

Jüri üyeleri de yarışma kadar ilgi çekici…
Okan Bayülgen, Erdil Yaşaroğlu, Kemal Merkit, Fuat Domaniç ve Fem Güçlütürk tarafından puanlandırılıp finale kalan motosikletler canlı değerlendirme için çağırılacaklar. Kazananlar ise 23 Şubat’ta Motoplus Fuarında sergilenecek.

Swinger, Yiğit Karaahmet, Okan Bayülgen, Ferhat Göçer…

kahramancayirli | 05 January 2010 18:38

Geçenlerde televizyon kanalları arasında gezinirken şunu düşündüm: Hani ekranda bir karakter sigara içince buzluyorlar ya görüntüyü. Mesela televizyonda Ferhat Göçer görününce de benzer bir uygulama yapılsa. Bu cümle aynen böyle dökülüverdi ağzımdan televizyonun başındayken. Arkadaşım atladı hemen “lütfen Funda Arar için de aynı işlem uygulansın” dedi. Liste uzayabilir tabii. Günde beş öğün aynı insanları görmek istemeyebiliyor bünye. Fazla geliyor.

imgkelebek.hurriyet.com.tr adresinden alınmıştır
imgkelebek.hurriyet.com.tr adresinden alınmıştır

Daldan dala. Okan Bayülgen çocuğuna İstanbul adını vermiş. Bence çok fena. O çocuk şimdi bir ömür İstanbul diye çağrılacak. Epey kötü bir fikir bence. Ki insanın duymaktan en çok hoşlandığı sözcük, kendi ismiyken. İnsan çocuğuna şehir ismi vermemeli bence.

Kanal-İ-zasyon (2009)

nonige | 25 September 2009 14:56

Bir korku filmi olan “Musallat” filminin yönetmeni, aynı zamanda “Dikkat Şahan Çıkabilir” ve “Co-Medya” TV şovlarının yönetmenliğni de yapmış olan Alper Mestçi bu kez bir komedi filmi yönetti.

Televizyonu yerden yere vurma mevzusunda usta olan televizyoncu Okan Bayülgen için bu film biçilmiş bir kaftan. Film sahip olduğu kadroyla tepeden tırnağa Okan bayülgen kokuyor :Erol Günaydın, Rasim Özteki , Serhat Özcan , Hakkı Devrim, Ahmet Çakar, Sadettin Teksoy, Metin Uca filmin içersine bir güzel serpiştirilmiş.

Film bir televizyon kanalı olan Kanal-i deki komik olayları konu alıyor.

kanal-i-zasyon
kanal-i-zasyon

Nermin Er; Gölgelerin Gücü Adına

Galanthus | 09 July 2009 12:07

1972 yılında İstanbul’da doğan Nermin Er, 1995 Mimar Sinan Üniversitesi Heykel bölümü mezunudur.

Nermin Er, malzeme olarak kağıtları kullanır ve aynı zamanda ışıktan da yararlanır, kurgulamış olduğu hikayelerini kağıtları keserek anlatır. Değişik boyutta ve kalınlıktaki kağıtları keser, eksiltir ve yapıştırır. Her bir hikâyeye bakarken içinde kaybolursunuz.

İşine, sanatına heykel ile başlayan Er, ilk başlarda malzeme olarak metali kullansa da sonrasında malzeme olarak kağıdı tercih eder ve kağıttan 3 boyutlu, ışıklı gölgeli heykeller yapmaya böyle başlar. Aslında kâğıt hayatının her döneminde vardır. Sadece artık onu daha yakınına almıştır, malzeme olarak kullanmaya başlamıştır.

Kendisinden bahsettirir çalışmalarıyla gazetelerde ama internete bakınca çok bir şey bulamazsınız, bulduklarınız dişinizin kavuğunu doldurmaz…İşte tam böyle düşündüğümde Bant dergisinin geçen sayısında kendisiyle yapılmış röportaja denk geldim. Gönül ister ki adından daha çok bahsettirsin, duymamış biri kalmasın….

Pınar Beyaz ile Sony Vaio

pilli pati | 08 May 2009 09:49

pınar beyaz sony vaio
pınar beyaz sony vaio

Yaşar Holding, Pınar Beyaz Pastörize Taze Peynir paket kapakları altındaki şifreleri girebilmeniz ve her gün bir Sony Vaio dağıtım kampanyasına hak kazanabilmeniz için Pınar Beyaz adlı bir site açtı. Pınar Süt Ürünleri arasında Okan Bayülgen‘in dış sesi sayesinde “Ben Buldum!” sloganıyla ünlenen bu ürünü satın alıp şifreyi girerek “Sony Vaio’yu ben buldum!” şeklinde bağırabilmenizi ümit ediyorum. Tabii kampanyaya katılma şartlarını da şuraya ekliyorum. Bol Şanslar!

Farid Farjad, Kemanı Ağlatan Adam

Galanthus | 07 May 2009 13:03

Ben küçükken klasik müzik dikkatimi çekmeye başladı, nasıl oldu bilmiyorum. O zamanlar ailemden kimse klasik müzik dinlemezdi ki hala da klasik müzik dinleyenlerin sayısı azdır.

Ben ilk olarak Motzart’ı keşfettim sanırım. O zamanlar elimin altında internet yoktu. Kısacası şu anda sahip olduğum kaynakların bir çoğuna sahip değildim. Nasıl olduysa çok derin olmamakla beraber klasik müziğin kapılarını kendime açtım. Aradan yıllar geçti , hala yazarken , okurken, düşünürken, koşarken, kafamı dağıtmak isterken( iki anlamıyla da!) klasik müziğe sarılırım. Tüm müzik aletlerinin ayrı bir yeri vardır elbet ama keman sesinin duygusallığı hoşuma gitmiştir hep.

İstanbul’a birde buradan bakın : Ağır Roman

gorcun | 14 April 2009 09:52

Ağır Roman
Ağır Roman

Hasan Kaçan’ın romanından uyarlanan bu film şahsi fikrimce Türk sinemasında çok önemli bir eserdir. Aykırı yaşayan insanların aykırı hayatlarını gözler önüne seren film 1997‘de çekildi. Mustafa Altıoklar’ın yönettiği filmde Okan Bayülgen (Salih), Müjde Ar (Tina), Burak Sergen (Arap Sado), Savaş Dinçel (Berber Ali) , Mustafa Uğurlu (Reis), Zafer Algöz (Gaftici Fethi), Aysel Gürel (Puma Zehra) gibi bir çok ünlü ve başarılı isim var.Kolera mahallesinde geçen filmde mahallenin ağır abisi Arap Sado ‘nun ölümünü fırsat bilen reis ve adamları mahalleye kendi hakimiyitlerini kurmaya başlarlar.

Ağır Roman
Ağır Roman

Arap Sado’nun ölümünden sonra onun yerine geçen Salih’le karşı karşıya kaldığı reis arasındaki rekabete bir de dışardan gelen yabancı bir hayat kadın Tina’da girince işler karışır. Tina’ya ilk görüşte vurulan Salih hem mahalleyi hem de Tina’yı, Reis ve adamlarından korumak ve Arap Sado’nun görevini devam ettirmek zorunda kalır.