bildirgec.org

nt hakkında tüm yazılar

sürücüsüz sistem sistem değildir

ufopilotu | 24 June 2007 14:51

sürücü
sürücü 🙂

kurulum yaptığınız sistemde elinizdeki donanınmların sürücülerinin desteklenmediğine dair hata mesajları aldığınızda canınız sıkılabilir. önceden edinebileceğiniz sürücülerle bu durumdan kolaylıkla kurtulabilirsiniz.

surucubul daha yeni ve türkçe bir servis. arama seçeneği bulunuyor tabiki.

driverara bir başka türkçe sürücü arama sitesi. en son eklenen sürücüler, güncel haberler ve donanınmlara göre sınıflandırılmış linkler içeriyor.

MS-SQL yüklü NT makinalara worm saldırısı.

scap | 25 January 2003 15:55

Zdnet haberinin yayınlanış tarihi 22 mayıs 2002 .ancak bahsedilen worm’un bugun NT sistemlerde yine korku dolu anlar yaşattığı düşünülüyor. dünyada ve türkiye’de başta b-net olmak üzere çoğu ms-sql yüklü NT sistem erişilemez duruma geldi.Ayrıntılar ayrıca buradan okunabilir.

şu anda planet-source-code gibi büyük sitelerede erişim sağlanamıyor. NT sistemlere geçmiş olsun derken ,dün girdiğim bildiriyle bunun karşısında, Nt sistemlerin sorgulanması gerektiği düşüncem artdı.

ayrıca kısa sürede sistemlerinde wormu temizlediğini resmi olarak açıklayan teklanıda kutluyorum.

Linux vs. NT

hafifuyku | 01 November 1999 22:16

Linux Myths Microsoft pis dövüşüyor… Gözümüze aman linux kötü diye sokulan şeyler, saçma sapan, Linux’un bir şirket tarafından yaratılmamış olmasından kaynaklanan şeyler. Yok, linux bilmemne listesinde görünememiş, yok bilmemne testinde linux yokmuş. Ulan bir PR şirketleri olsaydı olurdu. Di mi… Ayrıca o benchmarklara da inanmıyorum. Allah bilir MS Intel’le anlaşma yapmıştır, Xeon Linux’u yavaş çalıştırsın diye. Linux kurdum. Benim zavallı makinemde NT’ye beş basıyodu.