bildirgec.org

scap

11 yıl önce üye olmuş, 20 yazı yazmış. 0 yorum yazmış.

Güzel tasarımlı ofisler

scap | 26 April 2010 15:18

Severek takip ettiğiniz web projeleri veya hizmetlerinden faydalandığınız servislerin geliştirildiği çalışma ofislerini ve iş ortamlarını merak ediyorsanız web ve teknoloji şirketlerine ait birbirinden güzel ofis tasarımlarının sergilendiği Office snapshots tam size göre.

Ve yine tasarımı ile Türkiye’den DGN Plus projesi ve DGN Teknoloji Datacenter sitede diğer harika tasarımlı ofislerle birlikte kendine yer bulmuş.

Go Army !

scap | 20 September 2008 14:46

Askerligin zorunlu olmadigi u.s.a’de asker ihtiyaci icin gonullulere ihtiyac duyuluyor. profesyonel askerlik sistemi dahilinde askerlige cagirilan genclere tanitim amacli oldukca guzel bir internet sitesi mevcut. goarmy.com adresli sitede; bircok bilgisayar oyunu tanitim sitesi yada sinema filmi sayfalarindan guzel olan interaktif tanitimlarin yer aldigi sitede “gencleri gaza getirici” cumleler ve gorseller kullaniliyor.

Televizyonda siklikla gosterilen reklamlar yaninda mtv video music awards‘a sponsor olarakda isimlerinin gecmesi, hedef kitleye ulasmadaki basarilarini gosteriyor.

realist.gen.tr

scap | 12 June 2004 15:59

REALIST BilgiVer ! ile anlık serbest piyasa ve merkez bankası döviz bilgilerine ulaşmak mümkün. Herhangi bir üyelik gerektirmeyen REALIST BilgiVer ! kolayca sisteminizde çalışacak şekilde tasarlandı. REALIST üyeleri ise kullanıcı adı ve şifrelerini girerek gerçek zamanlı tekil,çoğul ziyaret ve sıra bilgilerini REALIST BilgiVer ! aracılığıyla alabiliyorlar.. Ayrıca yeni tasarımla birlikte xml:rdf desteğide almak mümkün.

PHP de süpriz yumurta

scap | 30 April 2003 03:47

haberi girerken birazda kırgındım. Neticede PHP yi her platformda savunduk.bitmek bilmeyen asp php kavgaları yaptık…. saatlerce guzelliklerini anlattık bu zamana kadar .üzüldüm sırtımdan vurulmuş gibi oldum… Yakistiramadim. Bu kadar ciddi bir platforma… yakistiramadim…

MS-SQL yüklü NT makinalara worm saldırısı.

scap | 25 January 2003 15:55

Zdnet haberinin yayınlanış tarihi 22 mayıs 2002 .ancak bahsedilen worm’un bugun NT sistemlerde yine korku dolu anlar yaşattığı düşünülüyor. dünyada ve türkiye’de başta b-net olmak üzere çoğu ms-sql yüklü NT sistem erişilemez duruma geldi.Ayrıntılar ayrıca buradan okunabilir.

şu anda planet-source-code gibi büyük sitelerede erişim sağlanamıyor. NT sistemlere geçmiş olsun derken ,dün girdiğim bildiriyle bunun karşısında, Nt sistemlerin sorgulanması gerektiği düşüncem artdı.

ayrıca kısa sürede sistemlerinde wormu temizlediğini resmi olarak açıklayan teklanıda kutluyorum.