bildirgec.org

nike hakkında tüm yazılar

Günümüz pop kültürünü yaşatan nike modelleri

berokkan | 29 March 2011 14:38

2009 yılından beri klasik Nike modellerini farklı görsellikte sunan Daniel Reese isimli tasarımcının ürünleri yukarıdaki ayakkabılar. Öncelikle 2009 yılında Adobe Photoshop vasıtasıyla hazırladığı görselleri Nike ayakkabıların üzerine yapıştırıp blogunda paylaşan Reese, çok ilgi görünce, bu ayakkabılar ürettirmeye ve internet üzerinden satmaya başlamış.

Web Tasarım’da Video’nun Yaratıcı Kullanımı: Moda Siteleri

admin | 12 January 2011 13:12

İlk zamanlarından beri video, görsel iletişimin en etkili ve güçlü elementlerinden biri olmuştur. mesajını amacına kilitlenmiş geniş bir kitleye direkt ve saf bir şekilde iletebilme özelliğine haizdir. görsel çekiciliğe sahip videolar, bir ürünü, servisi veya markayı en iyi şekilde temsil edebilir ve bu boyutta tüketicinin tükettiği nevaleyi çok daha interaktif bir boyutta inceleyebilmesine olanak sağlar. i̇şte bu sebeple, zarif, yaratıcı ve profesyonel videolar web tasarımdaki popülerliğini giderek arttırıyor.

en yaratıcı flaş tasarımlar (spor)

tembelyarasa | 24 December 2010 09:38

spor sağlıklı yaşamın temel şartlarından biri. spor severler de her alanda spora ulaşmaktan büyük keyif alıyorlar.

Sporla ilgili web sitelerinin incelendiği bu bildiride bahsi geçen siteler sıradanlıktan oldukça uzak ve tasarımcılarının hayal güçlerini zorlayarak ortaya çıkardıkları siteler.
spordan veya flash tasarımlardan hoşlanıyorsanız bu siteler tam size göre.

1/jordan: history of flight

uçmanın tarihi konulu bu sitede gerçekten kendinizi uçuyor gibi hissetmeniz mümkün. tamam biraz abartmış olabilirim ama bu sitenin yaratıcılığını değiştirmiyor. ayakkabı tutkunlarının ve basketbol severlerin büyük ilgisini çekebilecek bir site.
2/skiselector elanskis

kayak sporundan, teknolojiden veya flash tasarımlardan hoşlanıyorsanız mutlaka bakmanız gereken site diyebilirim. sakın “skip intro” (introyu geç) demek gibi bir hata yapmayın. sitede sempatik bir adam sizlere kayak sporunu anlatıyor.

6.Nesil iPod Nano

majesty s infinity | 05 September 2010 15:23

Ses ve bilgisayar devi Apple 6.nesil iPod Nano’yu duyurdu. Yeni iPod Nano’da devrim niteliğinde değişikliklere gitmiş olan Apple, tasarımı tamamen yenilemiş ve konsepti olabildiğince küçültmüş. Eklenen yeni özellikleri ve detaylı fotoğrafları yazının devamında okuyabilirsiniz!

NİKE Pazar Koşuları

scarletwolf | 17 May 2010 10:01

Nike RunTurkey
Nike RunTurkey

Nike sadece spor malzemeleri üretimi değil sportif etkinliklerlede adından söz ettiriyor.

Nike Pazar koşuları bu etkinliklerden birisi, 18 Nisan itibariyle başlayan Nike Pazar Koşularında; ister koşun ister yürüyün size kalmış yapmanız gereken şey spor ayakkabınızı ve kıyafetlerinizi alıp sabah 09:00‘da nike Buluşma Noktalarında olmak.

Nike Pazar Koşularında size özel danışmanlar destek vererek düzenli bir gelişim ve performans artışı için katılımcılar yaşlarına ve vücut yapılarına göre değerlerek özel antreman programalrı hazırlıyorlar. Koşuya katılanlar parkur noktalarında antrenörler tarafından koşu öncesinde ısınma hareketleri, doğru koşu teknikleri, parkue uzunlukları, süreleri gibi konularda sürekli bilgilendirecekler. Bunların yanı sıra kahvaltınızda koşu sonunda sizi bekliyor olacak. Koşu parkur sopnunda nike mağazasında sona eriyor ve mağazada size kahvaltı sunuluyor. Kahvaltınız sırasında arkadaşlarınızla sohbet edebilir ve dinlenme fırsatıda bulabilersiniz. Kahvaltı sonrasında mağazada sezonun en yeni ürünlerini deneme fırsatı da bulabilirsiniz.

Kendi Nike Ayakkabını, Çantanı Oluştur ve İsmini Yaz

fistikfistik | 23 December 2008 17:07

Ayakkabı Menüsü
Ayakkabı Menüsü

bu bildiride2001 yılında çok kısa bahsedilen ve bence üzerinden tekrar geçilmesi gereken bir konu olduğu için bildiriyi açmak istedim.
Nike’ın Amerika ve Avrupa’da (Türkiye hariç) uyguladığı bir hizmeti var.Özel yapım ürünler yani customize product denilen bir hizmet.Bu hizmet sayesinde başta ayakkabılar olmak üzere, çantalar ve t-shirler yaratmanız mümkün.

dünyaca ünlü logolar krizden nasıl etkilenir

xerre | 15 December 2008 13:04

kriz sonrası nike logo
kriz sonrası nike logo

2008 yılı büyük bunalımdan sonra karşıladığımız muhtemelen en ciddi ekonomik kriz yılı oldu. dünya borsaları bir haftada %20 kadar düştü, onlarca banka ya battı ya da hükümet veya özel kurumlar tarafından kurtarıldı.

kriz sonrası lg logo
kriz sonrası lg logo

ve birçok şirket, azalan talep sonucunda çalışanlarını uzaklaştırmaya başladı.
business pundit adlı site, bu kriz sonrası ünlü şirketlerin nasıl etkilenebileceğini ve bu muhtemel etkilenmenin logolara nasıl yansıyacağını mizahi bir yönden ele almış.
yukarıda iki tanesi bulunan 16 kriz sonrası logonun diğerleri şu şekilde:

kriz sonrası apple logo
kriz sonrası apple logo

kriz sonrası citi group logo
kriz sonrası citi group logo