bildirgec.org

myspace hakkında tüm yazılar

facebook, twitter, myspace, youtube hesaplarınızı tek hesaptan yönetin

Pinhani | 16 March 2011 12:23

birkaç tane sosyal ağa üye olanlar için geliştirilmiş çok güzel bir site. tuppy ile bütün popüler sosyal ağ üyeliklerinizi birleştirip, aynı hesaptan yönetebilirsiniz.

tuppy
tuppy

aynı anda twitter, facebook veya youtube hesaplarınıza erişebilir sayfa kalabalığından kurtulabilirsiniz. herhangi birinden yeni mesaj veya uyarı geldiğinde tuppy’den takip edebilirsiniz.

şu anda desteklediği sosyal ağlar:

twitter, facebook, youtube, flickr, vimeo, photobucket, myspace, livejournal

tuppy

BLOGLARINIZI NOELE HAZIRLAYIN

gezginciyim | 21 December 2010 15:32

Bloggger,wordpress,twitterve mysapce bloglarınız için çok çeşitli arka planlar edinin. Noel için arka plan arıyorsanız bir çok arka plan bulabilirsiniz.

Tarayıcı üzerinden msn, facebook, google talk, icq, aim, yahoo messenger hepsi bir arada . (Web Tabanlı Anlık Mesajlaşma)

delifisek2000 | 19 October 2010 17:57

eBuddy, internet üzerinden hiç bir programa ihtiyaç duymadan, sadece tarayıcımız aracılığıyla msn messenger, facebook, google talk, icq, yahoo messenger platformlarına bağlanabilmemizi sağlar.

E-buddy e üye olarak tek e-buddy hesabı üzerinde aynı platformdan birden fazla hesap açabilir yada farklı platformdaki kişilerinizi tek pencereden görebilirsiniz…

http://ebuddy.com/

Yeni Siteler Keşfedelim – X

Atomic Bomb | 23 September 2010 17:26

Frintr: Facebook, twitter veya myspace profil fotoğrafınızı biraz eğlenceli kılmaya ne dersiniz? site, profil fotoğrafınızı arkadaşlarınızın profil fotoğraflarından mozaik şeklinde yeniden yaratıyor.

Mcaf.ee: Mcafee bildiğimiz gibi güvenlik çözümleri sunan bir anti-virus firması. Bu sefer bu site linklerinizi kısaltıyor. “bit.ly ve fb.me gibi örnekler varken niye bunu kullanayım?” diyorsunuz. Sitenin diğer sitelerden farkı; linklerinizin yönleneceği siteyi tarıyor ve güvenliğinize yardımcı oluyor olması. Denemeye değer.

Apple Event September 2010

Lorilleux | 02 September 2010 14:56

Apple‘ın artık gelenekselleşen eylül konferansları’nın 2010 tarihlisi geçtiğimiz günlerde gerçekleşti. Tatınıtılan ürünler ise;

 • Apple TV
 • İpod Touch 4. nesil
 • iPod Shuffle 4.nesil
 • iPod Nano 6.nesil
 • Ping sosyal network olarak sıralanabilir.

  Tanıtılan ilk ürün yeni apple tv. Yeni apple tv’nin en çekici özelliği artık cihaz üzerinden film kiralayıp, kiraladığımız filmleri yüksek çözünürlükte izlebilmemizi sağlaması. Fiyatı 99 ile 200 dolar arasında değişen yeni apple tv bu nesliyle eski neslinden daha da ucuza satılyor. Filmler 4.99 dolardan, tv showları ise 99 centten kiralanıyor. tanıtımda yeni apple tv’nin aynı iphone’da olduğu gibi tv ile ilgili cihazlar arasında yeni bir dönemin başlatacağı vurgulandı.

  Tanıtılan ikinci ürünümüz 4.nesil iPod touch.
  öncelikle tasarım anlamındaki değişmelerden bahsetmek istiyorum. önden bakınca iphone 4 ile arasındaki tek fark ön kameranın konumu olan ipod touch’ın diğer yüzleri onun bir iphone 4 olmadığını gösteriyor. yeni nesliyle birlikte artık sadece 7.2 mm kalınlığında olan ipod touch’ın ön yüzeyinin tamamı iphone 4’deki gibi dayanıklı camdan, arka yüzeyi ise eski modeldeki gibi paslanmaz çelikten üretilmiş. üstte tuş kilidi, solda ses artırma/azaltma, altta ise 3.5mm kulaklık girişi, usb girişi ve dahili hoparlör ile mikrofon bulunuyor.

En iyi 5 Resim Düzenleme Uygulaması

angelsdemos | 14 June 2010 09:40

Çevrimiçi fotoğraf ve grafik düzenleme araçları heryerde ulaşabileceğiniz küçük yardımcılarınızıdır. Genel olarak ihtiyacınız olan tek şey bir internet tarayıcısı ve adobe flash player‘dır. Bu araçları herhangi bir yerden küçük işlerinizi halletmek için kullanabilir veya bilgiyarınıza bu tarz uygulamalar kurmak istemiyorsanız kullanabilirsiniz. Fotoğraf düzenleme, depolama ve grafik tasarım,çizim ve boyama aracı olarak kullanabileceğiniz bu harika uygulamalara heryerden çevrimiçi ve ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. İşte çevrimiçi popüler imaj editörleri;

Picnik

Picnik, çevrimiçi olarak erişebileceğiniz çok yönlü bir fotoğraf manipülasyon aracıdır. Herhangi bir ücret veya üyelik talep etmeyen bu uygulama ile otomatik onarım, döndürme, kesme, boyut değiştirme, kırmızı göz silme, ışık denetimi gibi birçok farklı işlem uygulayabilirsiniz. Bilgisayarınızı hiçbir şey yüklemenize gerek kalmadan kullanabileceğiniz bu çevrimiçi uygulamayı bilgisayarınızda resim yükleyerek, internetteki herhangi bir resmin linkini vererek, eş zamanlı webcam’dan fotoğraf çekerek, yahoo ile resimler arası arama sonuçları ile ve bazı sosyal medya (flicr, facebook, myspace, photobuckets, webshots..) platformlarındaki üyelikleriniz ile kullanabilirsiniz.

Seesmic for iPhone Kullanıma Hazır!

algoz | 21 May 2010 17:14

Sosyal ağ dünyasının iki devi olan Facebook ve Twitter kullanıcılarına, bu ağlardaki hesaplarını çok daha farklı ve de fazla özelliklerle yönetebilmeleri için Web, Masaüstü ve Mobil platformlar için geliştirdiği uygulamalar ile adından söz ettiren Seesmic, iPhone ve iPod touch için geliştirmiş olduğu yeni uygulaması Seesmic for iPhone‘u duyurdu.

Seesmic for iPhone ile birden çok Twitter ve Facebook hesabınızı yönetebilmenizin yanında, Seesmic’in 2010 yılı operasyonlarının sloganı olan “her yerden her yere” vizyonu ile yakın zaman önce satın aldığı Ping.fm marifeti ile MySpace, Tumblr, LinkedIn, Flickr ve Blogger gibi birçok Sosyal Medya sitesindeki hesaplarınızı da güncelleyebilmektesiniz.

Bebo.com iflasa sürükleniyor…

Lorilleux | 08 April 2010 20:24

bebo.com
bebo.com

Her zaman üst sıralarda olan internet şirketlerinden AOL, facebook tarzı sosyalleşme sitesi Bebo.com‘u satmayı yada alıcı bulamazsa kapatmayı düşünüyor. bebo.com 2 yıl öncesine kadar; myspace, hi5 ve facebookile birlikte en popüler sosyalleşme araçlarından biriydi. Dünya’da facebook.com ne kadar popülerse, bebo.com da özellikle irlanda ve ingiltere’de o kadar popülerdi. facebooktan çok daha eski bir geçmişi olan bebo.com, facebook’un popüleritesinin artmasıyla birlikte daha geri plana itildi. Şu anda amerika’dan bağlanan kullanıcı sayısı oldukça azalmışken, 2009 şubat ayından bugüne kadar üye sayısı 5.8 milyondan 5.1 milyona düşmüş bulunuyor. facebook ile aralarındaki farkı daha net bir şekilde belitmek gerekirse; bebo şu anda 5.1 milyon, facebook ise yaklaşık olarak 210 milyon kullanıcıya sahip ve facebook halen daha büyümeye devam ederken bebo.com’da iflasa doğru sürükleniyor. sitenin şu anki kullanıcıları bebonun asla kapanmaması gerektiğini şiddetle savunuyorlar; sabep olarak ise sitelerinin facebooktan kullanım bakımından çok daha kolay olmasını ve herkesin değil, sadece daha seçilmiş insanların kullanması olarak açıklıyorlar. gerekirse sitelerini kullanmak için kullanım parası ödemeye bile hazırlar.daha çok yorumlara buradanulaşabilirsiniz.

bebo.com'dan örnek bir kullanıcı sayfası
bebo.com’dan örnek bir kullanıcı sayfası

Tüm bu nedenlerden ötürü AOL’den jon brod bebo.com’un toplam 40 çalışanına sitenin durumunu özetleyen bir mail attı ve ileride nelerin olabileceği hakkında çalışanlarını uyardı. Sonuç olarak aol, AOL, bugünlerde sitesine alıcı arıyor; fakat site satılacak mı yoksa, kullanıcı istekleri doğrultusunda satılmıyacak mı onu bekleyer göreceğiz…