bildirgec.org

mobilya hakkında tüm yazılar

Tasarım harikalarına göz atın

blackromeo | 18 April 2011 20:18

Bir ev hayal edin. Evin içindeki her eşya başlı başına bir tasarım harikası.Kitaplığınız bir kaç ufak hareketle yatağa dönüşebiliyor veya koltuk takımınızın ütüne çift kişilik yatak açılabiliyor. Normal şartlarda iki yataklı bir ev yirmi yataklı bir eve dönüşebiliyor.İşte video ve burada pek çok farklı tasarım var.

Fatih Rüştü ÖNBAKAN (Pembe düşlerin insanı)

zarifce | 03 February 2011 12:13

Fatih Rüştü ÖNBAKAN, 1956 yılında Isparta’da doğdu.Babasının memur olması sebebi ile birkaç ilde yaşamak zorunda kaldı. Değişik illerde gördüğü eğitim ve tanıştığı insanlar ile kendisini geliştrme fırsatı buldu.1979 yılında zorda olsa üniversite mezunu olarak iş dünyasına atıldı. Ticaret hayatı fazla uzun sürmeyen Fatih Rüştü ÖNBAKAN, yazdığı şiirlerini derleyip bir kitap halinde ilk defa 1988 yılında yayınladı ardından bir deneme yazarak yazarlığını geliştirme işine girdi. Fazla ilgi duyulmayan şiir kitabı “Pembe düşler” den istediğin elde edemeyen Fatih Rüştü, tekrar ticaret hayatına döndü. Büyük bir gıda firması ile ortak olarak yaptıkları işten de beklediğini bulamayan Fatih Rüştü ÖNBAKAN hayattan da beklediğin bulamamış eşi ile ayrılma noktasına gelmişlerdi.Tam bu sırada hayatını değiştirecek bir teklif aldı bu teklif ünlü bir mobilya firmasındandı. Yazarlık ile gıda sanayinde aradığını bulamayan Fatih Rüştü, kendisini mobilya sektörünün içinde buldu.Gün geçtikçe daha da iyi bir konuma yükselen yazar, aile hayatınında düzene girmesi ile yeniden hayat bulan yazar yakaladığı kafadinginliği ile yazı işine de eğildi. Mobilya sektörüne girmesi ile başlayan mutlu hayatı 2002 yılında geçirdiği trafik kazası ile son buldu.Yazarlığından geriye “Pembe Düşler” den başka bir şey kalmadı.

Bizim Mutfak Çorba

witamin | 02 September 2010 10:52


Ülker Bizim Mutfak çorbalarına kendiniz malzeme ekleyerek kendi çorba tarifinizi oluşturuyorsunuz. 11 Ağustos-11 Eylül tarihleri arasında Bizim mutfak sitesine yüklüyorsunuz. Bizim mutfak jurisi tarafından en beğenilen tarifin sahibi İstikbal Regina Standart Gent model ile mutfağını yenileme fırsatı yakalıyor. Bol şanslar.

Shakers (Sallanan İnsanlar)

Spx | 01 July 2010 16:15

Modern tasarım sürecinde önemli bir rol oynayan Shakers tarikatı, 18.yüzyıl ortalarında Ann Lee’nin Quakers grubuna katılmasıyla başlamıştır. Tam olarak 29 Şubat 1736 tarihinde İngiltere, Manchester’da kurulmuştur.

Shakers
Shakers

Sadelik üzerine kurulan Shakers’lar bekar komün yaşama inanırlardı ve evlilikten ve geleneksel aile yaşamından kendilerini sakınırlardı. Fonksiyonellik, sadelik ve güzellik taşıyan, hayat için gerekli her türlü malzemeyi üretip, kendi kendilerine yetecek bir hayat biçimi yaratmışlardı. İbadet sırasında kendilerinden geçercesine yaptıkları dansları sebebiyle Shakerler (sallanan insanlar) adını almışlardı. Bir süre sonra Shakers’ın davranışları sakıncalı bulunur ve Ann Lee hapise atılır. Hapisten çıktığında hayatını toplumdaki yozlaşmayı ve kirlenmeyi gidermeye adayacaktır, bu nedenle beklediği ilgiyi göremediği İngiltere’den, Amerika’ya göç eder. 1776’da Amerika’ya taşınan Shakers 1874’de Ann Lee’nin ölümünden sonra New Haven’a yerleşir. 19.yüzyılın ortalarına gelindiğinde Shakers yaklaşık olarak 19 komünü ve 6000 üyeye ulaşmıştır.

Shakers
Shakers

Shakers’lar dinden, ahlaktan, ürettikleri ürünlere kadar her konuda mükemmeli yakalamaya çalışmaktaydı. Shakers’ların bu bakış açısı günümüz modern dünyasının “form işlevi izler” felsefesinin temel taşlarını atmıştır. Shakers’lar ürettikleri mobilyaların hafif ve gerekmediği zaman ortadan kaldırılabilir olmasına dikkat etmekteydi. Bu nedenle bütün eşyaları asılabilicek şekilde üretilmiş ve evlerinde her duvarında bir uçtan diğer uca kadar askılar bulunmaktadır.

Shakers Mobilyaları (Askılar)
Shakers Mobilyaları (Askılar)

2010da modern tasarımlar

kekeva | 30 December 2009 20:29

modern tasarımlar
modern tasarımlar

2010 yeni bir yıl oluyor tüm dünya için, tabi moda ve dekorasyon içinde öyle, her yeni yılda daha modern eşyalar, mobilyalar vs. yeni yeni şeyler geliyor ülkemize, bitek ülkemize değil, dizayn eden beyinlere, onları çizen ellere güzel fikirler geliyor..

2010 Mobilya modelleri şimdiden ortaya çıkmaya başlamış, yeni tasarımlar yeni modelleri vs. herşey gelişiyor dolayısı ile mobilya fiyatları bil hayli artış göstericek gibi bu sene.
Bu sene mobilya kampanyalarını takip etmek gerekebilir, böylece güzel mobilyaları ucuz fiyatlara alabiliriz.

Eski uçaklarınızı atmayın!

onogono | 10 September 2009 20:16

Evet evet yanlış okumadınız. Eski uçaklarınızı atmayın, çünkü www.motoart.com eski uçağınızın parçalarından yepyeni mobilyalar yaratıyor.

Bombardıman uçağı kanadından çalışma masasına, Boeing 747 motorundan havalı bir yatağa kadar aklınıza ne gelirse.

Şu hayatta bir kez olsun pilot koltuğuna oturamadım diye üzülmeyin. Şimdi siz de bir F4 Falcon’un fırlatma koltuğuna oturabilirsiniz.

Detaylar için: www.motoart.com

Doğtaş

mecburkalanlar | 31 August 2009 10:18

ekran goruntusu
ekran goruntusu

Doğtaş firması 6 farklı dilde hazırladığı web sitesinde bizlere ürünlerini tanıtıyor ve firma hakkında bilgiler sunuyor.
Site tam olarak monitorunuzun boyutlarında ve bu sayede tarayıcının imlecini aşagı-yukarı sola-sağa kaydırmadan web sitesini rahatlıkla gezebiliyorsunuz. Sitenin tek hoşuma gitmeyen yanı ise menüdeki tuşların üzerine gelince çıkan kulak törpüleyici ses. Bir çok flash menude karşımıza cıkan ses bu güne kadar duyduklarım arasında en rahatsız edici olanlarından. Siteyi amatör gösteren tek unsur bu olmuş.
Firmanın çocuklara yönelik düzenlediği yarışmada, hayalindeki odayı cizip yarışmada ilk 5 e giren çocuklara oda takımı, ilk 20 kişiye süpriz hediyeler veriliyor. Yarışmanın duyurusuna şuradan ulaşmak münkün.