bildirgec.org

kekeva

11 yıl önce üye olmuş, 11 yazı yazmış. 0 yorum yazmış.

Yılbaşı kampanyaları çıldırmış

kekeva | 21 December 2010 14:17

2011 yılbaşı yaklaşırken gerek fırsat siteleri gerekse tüm büyük şirketler yılbaşı için hazırlıklarını bitirmiş kampanyalarını çoktan duyurmuş.
Kimileri yılbaşı gibi özel günlerin alışverişi ve ekonomiyi canlı tutmak için uydurulduğunu söylerler, nitekim uydurulması doğru olmasa bile canlandırdığı son derece doğru.
Hediyelik eşyalar, giyim, kozmetik, tatil, oteller, butikler, geziler, elektronik eşyalar hatta çeyizlik satanlar bile yılbaşına özel kampanyalar duyuruyorlar.
Bonus karttan world karta kadar bütün bankalar yılbaşına özel ödeme seçenekleri, ileri ödemeli krediler, faizsiz krediler ve daha birçok fırsat sunuyor. Her tür kart için özel indirimler ve bonus kazanma fırsatları yer alıyor.
Tüm araba showroomları yılbaşına özel olarak 5000tl ‘ ye varan indirimler ve uygun şartlarda araba satışları yapıyorlar.
Aslında hem üretici kazanıyor, hemde tüketici doğru tercih yaptığı zaman alıcağı ürünü indirimler kullanarak alıyor.
Kampanyaları ve indirimleri yakalamak için fırsat siteleri günün fırsatı şeklindeki sayfalarını takip etmek yeterli.

Köpek eğitimi Neden önemli ?

kekeva | 17 November 2010 17:30

Ülkemizde yasaklamak çok meşhur bir hastalık bildiğiniz gibi, youtube’ la başlayan yasaklama seruvenine son günlerde köpek cinsleride dahil edildi. Bir kaç cins köpeğin saldırgan ilan edilmesiyle birlikte bu köpek cinslerinin bakınları yasaklandırıldı ve toplanmalarına karar verildi.

Pitbull terrier ve Doberman pinscher cinsi köpekler saldırgan oldukları var sayılarak yasaklandılar. Bunun nedeni ise köpeklerin saldırgan olmaları değil, asıl nedeni sahiplerinin ne kadar sorumsuz olduklarıdır.

3d max ile araba modellemeyi öğren

kekeva | 06 September 2010 17:18

3d max ile yapamıyacağınız hiçbir şey yoktur denir, sınırları olmayan, hayal gücünü zorlayan bir 3d program 3d Studio max. Bu program ile oyunlar, filmler, taslaklar ve birbirinden güzel ve eşsiz birçok çizim yapılabiliyor.

Şuana kadar gördüğünüz 3d modellemelerin en güzelleri ve en gerçekçileri kesinlikle bu programı kullanarak yapmıştır, Avatar filmi bu programı kullananlardan sadece 1 tanesidir, fikir edinmek için yeterli sanırım.

3d max programını kullanmak oldukça zordur, işte buyüzden 3d max özel ders veren insanların sayısı bunları işlerinde kullananlardan daha çoktur, çünkü tam anlamıyla kullanmak gerçekten zordur ve büyük bir zaman istiyor.

Hackerlarla başları dertte

kekeva | 14 April 2010 18:59

jailbreak
jailbreak

Bildiğiniz üzere apple ve benzeri büyük şirketleri başları hackerlar ile büyük dertte. Birkaç ay önce kırılamaz denilen ps3 bile hacklenenler kervanına katılmışken apple bu sorun için çözüm arıyordu ve yeni bir güncelleme ile iphone os 4.0 versiyonunu duyurmuştu.

2010da össnin durumu

kekeva | 12 March 2010 12:57

öss karikatör
öss karikatör

Yıllardır tüm öğrencilerin hatta öğretmenlerin yaka silktiği öss sistemi 2010 yılındada aynı şekilde devam ediyor, bu össnin sonu ne olacak gerçekten büyük bir tartışma konusu. Peki bu konuda yapılan tartışmalar nedir ve bu işin böyle kitlenmesinin nedeni nedir, biraz bakalım anlıyalım.

2010 senesinde bundan 10 sene öncesine döndü öss, aslında meb bu konuda hep aynı şeyi yapıyor baktığınız zaman tarih 2-3 senede bir geri sarıyor, öss sistemi her sene geçtikçe 10 sene öncesine dönüyor, peki yapılan hata bunun neresinde.Öss hakkında bulamadığınız gerçekleri öss arsivi gibi birçok internet sitesinde bulabilirsiniz.

Seo’ da çekişme artıyor

kekeva | 01 February 2010 21:58

Seo optimizasyon konusunda firmalar arasında neredeyse artık tüm sektörlerde çekişme artıyor. Internetteki bu reklam fırsatının güzel ve ucuz olduğunu gören firmalar internete biran önce yönelmek istiyor. Bunda örneklerini gördüğümüz çelik lojistik ve bilgispot gibi birçok site google arama motoru optimizasyonu sayesinde şirketlerine müşteri arayışını sürdürüyor.
Söylendiği gibi bir değil bir çok sektörde bu işler artık internet üzerinden yürüyor.
Başka bir örnek vermek istediğimiz zaman karşımıza tatil fiyatları hakkında bilgi sunan bir site çıkıyor, her ne kadar kendine real değil sanal müşteriler bulmaya çalışsada bu yöntemi kullanan insanlardan biri olmuş.

2010da modern tasarımlar

kekeva | 30 December 2009 20:29

modern tasarımlar
modern tasarımlar

2010 yeni bir yıl oluyor tüm dünya için, tabi moda ve dekorasyon içinde öyle, her yeni yılda daha modern eşyalar, mobilyalar vs. yeni yeni şeyler geliyor ülkemize, bitek ülkemize değil, dizayn eden beyinlere, onları çizen ellere güzel fikirler geliyor..

2010 Mobilya modelleri şimdiden ortaya çıkmaya başlamış, yeni tasarımlar yeni modelleri vs. herşey gelişiyor dolayısı ile mobilya fiyatları bil hayli artış göstericek gibi bu sene.
Bu sene mobilya kampanyalarını takip etmek gerekebilir, böylece güzel mobilyaları ucuz fiyatlara alabiliriz.

Online televizyon izlemek

kekeva | 25 December 2009 17:39

Online televizyon izlemek, justin tv ile yurtdışında başlayan güzel bir interaktif olay aslında, türkiyede herşeyin yasaklandığı gibi tabiki telif hakları nedeniyle justin tv de yasaklandı.

Tamda bu yasaklanmaları fırsat bilen birçok türk firması bu yönde yatırımlarını yapmaya başladı ve youtube’ a alternatif olan izlesene.com dan sonra şimdide justin.tv ye türk alternatif olan isteizle.com var.. Tabiki bu bir d-smart organizasyonu ve tabiki ücrete tabi bir servis.

Seo Yarışmacıkları

kekeva | 18 October 2009 10:02

Seo Yarışmacıkları adlı başlığımızdanda anladığınız gibi, seo yarışması hakkında biraz bahsetmek istiyorum, öncelikle bilmeyenler için seo nedir hemen şuradan bakabilirsiniz , bknz.

Şimdi gelelim bu seo yarışmacıklarına, bu yarışmalar genelde google da yükselmek ve ürün satışı yapmak için kullanılmaktadır, çünkü yüksek maliyetli bu yarışmalar ancak bu şekilde sponsor bulabiliyor..

Şimdi bir webmaster forumunda yapılan bir yarışmadan bahsedicem, Yarışmanın adı lida zang zong gibi birşey, yarışmanın kısaca amacı verilen kelimede google da yükselerek birinci olmak ve derece almak, böylece ödüllere sahip olabilirsiniz..

Bitkisel Zayıflama Çılgınlığı

kekeva | 07 October 2009 16:21

Biber Hapı son yıllarda ‘ Lida ‘ denen zayıflama hapı çılgınlığından bi sonraki gelen yeni bitkisel zayıflama çılgınlığı. Aslında araştırmalarıma göre tüm bu ilaçlar kesinlikle %100 olarak bitkisel değiller, her birinde kesin birer kimyasal madde var. Bazı yorumları okuduğum zaman bazı kimselerin biyerlerinin morardığını görebiliyorum, her ne kadar fx 15, biber hapı, lida gibi ilaçları satan şirketler kendilerini o içtikleriniz sahte gelin bizden alın diyerek temize çıkarsa bile bu tarz ilaçların zararlı olduğunu bilmeyen yoktur..
Fakat tabi bide bardağın diğer kısmı var gerçekten zayıflamayı delilik haline getiren bazı kimseler bu ilaçları zararlı bile olsa kullanmayı yeyliyor.Bu yüzden birkaç kaynak vermek gerekirse lida hakkındaki haberlere şuradan, fx 15 blogundan, biber hapı blogundan ve lida bloglarından bulabilirsiniz