bildirgec.org

migren hakkında tüm yazılar

TOKSİK TASARRUFLU LAMBALAR

delihayat | 22 March 2008 08:55

Artık neredeyse her eve giren düşük elektrik sarfiyatlı lambaların patlamaları halinde yapılarında bulunan civa sebebiyle sağlık için ciddi tehlike oluşturabilirlermiş.Cam tüpün kırılması halinde bulunulan ortamın en az 15 dk havalarndırılması tavsiye ediliyor.

blogunuz ve sağlığınız

| 01 February 2008 08:06

writerspace blog tutkunları için bazı sağlık önerileri sıralamış.

 1. Gözler
  Gözleri korumak için biraz pahalı bir seçenek olsa da tüplü (CRT) ekranlar yerine LCD ekranları tercih edin yada ışığın gözümüz üzerindeki etkisini zararlı etkisini azaltan ekran fitrelerini kullanın. 20 dakikada bir gözlerinizi kapatıp, dinlendirin. Uzun bilgisayar kullanımlarından sonra gözlerinizi yıkamamaya özen gösterin. Ayrıca karanlıkta bilgisayar kullanmak da gözü aşırı yoran etmenlerden. Göz tamamen ekrana odaklandığı için yorulması daha fazla oluyor.
 2. Eller
  Yorulan parmaklarınızı ve kaslarınızı dinlendirin. El hareketleriyle kanın akışını normal seviyesine çekin. Ayrıca bkz
 3. Obezite(Şişmanlık)
  Bilgisayar ile aşırı uğraşanların neden kilolu olduklarını tahmin etmek aslında zor değil. Uzun süre hareketsiz kalmak, bunun yanında hamburger, kola, cips, patates gibi şeylerle mideye bayram yaptırmak aşırı şişmanlığa yol açıyor. Spor hayattır. Lütfen spor yapalım. Yürümek bile bir spordur. Biraz yürümek hepimize iyi gelecek.
 4. Migren(Baş Ağrısı)
  Baş ağrısı bana göre ,çok özel bir sağlık probleminiz yoksa eğer, gözün aşırı yorulmasının bir sonucudur. Göz ile ilgili yaptığımız önerileri dikkate almanızı tavsiye ederim.
 5. Bel Ağrıları
  Eğer belinizin çok fazla ağrıdığını düşünuyorsanız yeni komforlu bir sandalye almanın vakti geldi demektir. Arada sırada ayağa kalkıp açma germe areketleriyle kaslarınızı rahatlatın. Bir diğer bel ağrısı nedeni ise stres. Rahatlamak için ne yapmanız gerektiğini siz daha iyi biliyorsunuz.

Gıda Testi İle Migrene Elveda Deyin

Siradanbiri | 11 April 2007 10:25

İstatistiklere göre, her 10 kişiden 7 sinin musdarip olduğu migren ataklarını azaltmak için, ilaçtan da çok kişinin kendini tanıması önemli. İşte yiyeceklerin ağrıyı tetiklemesi olasılığını azaltmak için yaptırılacak test ile ilgili bilgiler.

koklaşa koklaşa

plumprune | 24 August 2006 18:02

Belki bilgisi olan vardır, ben yeni keşfettim. Dr. Alan Hirsch‘in kurup yönettiği, koku ve tat alma üzerine çalışmalar yapan The Smell & Taste Treatment and Research Foundation (STTRF) adında bir kuruluş varmış. Dr Hirsch, 25 yıl uğraşmış, üşenmemiş o koku senin bu koku benim incelemiş, bir sürü insan üzerinde denemiş ve enteresan sonuçlar elde etmiş. Gizmag‘da yayınlanan eski tarihli bir makale ile dikkatimi çeken bu beyefendi, erkeklerin gözünde kadınları neştersiz doktorsuz iki fıs fısla gençleştiriyormuş. Erkekler, “Timeless View” isimli bu formülü kullanan kadınları, oldukları yaştan ortalama altı yıl daha genç algılıyormuş. Timeless View’in, bildiğimiz vücut spreylerinden -kadınları olduğundan genç göstermesi dışında- hiçbir farkı yokmuş.