bildirgec.org

microsoft office hakkında tüm yazılar

Office 365

deLe | 21 October 2010 16:15

http://office365.microsoft.com/en-US/online-services.aspx

Excel’de Gantt Diyagramı Oluşturma

Redingot | 19 November 2008 18:12

Proje geliştirmede, projenin ne kadar sürede tamamlanacağı, onun hangi zamanda hangi aşamasının yapılacağının belirlenmesi ile ortaya çıkar. Buna zaman fizibilitesi (schedule feasibility) denir ve sistemin tasarlanması, gerçeklenmesi, geliştirilmesi adımlarından, testlerine ve ürünün elde edilmesine kadar geçer.

Genellikle zaman fizibilitesi çalışmalarında Gantt diyagramından (Gantt chart) yararlanılır. SmartDraw, Microsoft Office Visio, MS Project gibi programlarla Gantt diyagramı oluşturulabilirken Excel‘de de Gantt diyagramımızı yapabiliriz.

Microsoft Office nete taşınıyor

wanadooo | 31 October 2008 16:11

Microsoft‘un en sevdiğim ürünü olan Microsoft Office her ne kadar geç kalmış olsa da artık çevrimiçi olarak net üzerinden yayına geçecek(miş). Word, Excel, Powerpoint ve OneNote gibi uygulamalar bundan böyle web üzerinden de kullanılabilecek. (çevrimiçi ofis için diğer alternatifler: Google Docs, Zoho Office, and ThinkFree Office). Uygulamalara Google Apps usulü çevrimiçi erişim sağlanacak.

Tabi ki tüm bu uygulamalar şu an için masaüstü sürümleri kadar performanslı ve özellikli olamayacak. Bir de henüz belirlenmemiş bir fiyat politikası var. Bedava rakiplerin aksine Microsoft’un bu ürünleri bir ücret karşılığı sunacak, ancak yine de bir bedava fakat reklamlı sürüm olması bekleniyor.

[siberkültür]

kaynaklar:

Microsoft Office artık Online

Ddelikan | 31 October 2008 15:15

Microsoft Office Artın Web'den kullanılabilecek
Microsoft Office Artın Web’den kullanılabilecek

Geçen hafta Microsoft Ceo’su Steve Ballmer, Bir google hizmeti olan Docs hakkında açıklamalar yapmış ve microsoft ve google kavgası mı başlıyor dedirtmişti bize. İşte açıklamaların ardından Microsoft herkesi şaşırtırcasına Microsoft office‘i web’e taşıdı. Online kullanılarbilir office hakkında ücretsiz olacağı gibi bir açıklama yapılmazken, Los Angeles’da hala devam eden PDC (Professional Developer Conference) etkinliğinde Microsoft’un web tabanlı yazılım pazarında fırtınalar estireceği gündeme geldi. Tamamına şuradan ulaşabileceğiniz habere göre Google Apps artık tek olmaktan çıkacak ve en güçlü rakibi karşısında var olma savaşı sürdürecek. Bakalım kullanıcılar Microsoft‘u mu yoksa google‘ı mı tercih edecek

Muhteşem Firefox temaları

ergin53 | 19 October 2008 18:47

Firefox tarayıcınıza ayrı bir görünüm vermeye ne dersiniz 11 Firefox teması Firefox 3 indir burdan

firefox tema
firefox tema

indirdiğiniz temaları Araçlar / Eklentiler / Temalar kısmından uygulayabilirsiniz.

Chromifox, Microsoft Office, Phoenity Modern, Foxscape, Flook Theme, myFireFox, GrApple Delicious, Mattahan, Modern Modoki, PimpZilla, Gradient iCool

Office Ev ve Öğrenci Sürümü’nde Kampanya

xvolvox | 25 September 2008 03:49

       Microsoft Office Ev ve Öğrenci Sürümü 2007
Microsoft Office Ev ve Öğrenci Sürümü 2007

Microsoft yaptığı yeni kampanya ile Microsoft Office 2007 Ev ve Öğrenci Sürümününde indirime gitti (69 Dolar + KDV) bunun yanında icrosoft Office 2007 Ev ve Öğrenci Sürümünü alanlara;Ücretsiz Microsoft Office Eğitim CD’si,Microsoft Office Temel Eğitim Sertifikası şansı ve bilge adamda 69$ Sınıf Eğitimi İndirimi imkanı sunuyor.
Microsoft Office Ev ve Öğrenci Sürümü 2007 aynı evde üç ayrı bilgisayara kurulabiliyor.

ofis programlarına kaynak resim arşivi

hkmt | 20 April 2008 18:48

web sitenize (kişisel veya blog) jpg formatında resimler, powerpoint sunumlarınıza templateler, pot uzantılı templateler, arkaplanlar (background), resimler bulabileceğiniz powerbacks.com adlı sitede dosyalar 30 dosyayı içeren sıkıştırılmış dosyalar halinde tamamen bedava indirebiliyorsunuz.

indirilen dosyalarda mp3 uzantılı media dosyaları da bulabilirsiniz. Apple Keynote, Corel Presentations, Pro Presentations, OpenOffice, StarOffice programlarında da rahatça kullanabileceğiniz resim arşivinizi buradan oluşturabilirsiniz.

silde alchemy
silde alchemy

Microsoft Office 2000, 2001, 2002 (xp), 2003, 2004, Windows Vista, Microsoft Office 2007 & Microsoft PowerPoint 2007 programlarında ve daha birçok programda kullanabileceğimiz şablon resimler bulabileceğimiz slide alchemy sitesi de arşivinize renk katabilir. yine Pro Presentations sitesinde bedava powerpoint template kütüphanesinden faydalanabilirsiniz.