bildirgec.org

mayalar hakkında tüm yazılar

felaket senaryoları ve sürüklendiğimiz huzursuz ortam

admin | 14 March 2011 21:27

Dünyamızda son yıllarda yaşanan büyük felaketlerden bahsetmek istiyorum. Aslında felaketlerden ziyade basında ve insanlar arasında çıkan dünyanın sonu senaryolarından. Felaket senaryolarıyla gelen insanların amacını anlamak kolay değil. Sanki felaket senaryolarıyla insanları korkuttukları dünyada yaşamıyorlar. Japonyada yaşanan büyük felaketten dolayı zaten tüm insanlığın içinin sızladığına, felaket anına dair videoları çok kimsenin izleyemeyecek kadar hassas olduğuna eminim. O insanlara bir yardım eli nasıl uzatabiliriz diye düşünürken önümüze sırf biraz daha fazla okunmak yada izlenmek adına felaket ve dünyanın sonu senaryolarıyla geliyorlar.

2012 Son Yıl mı?

cilo6 | 23 January 2011 14:17

Şunun şurasında 1 yıl kaldı, Maya takvimine göre dünyanın sonu olduğu söyleniyor.Bunu neye dayanarak söylüyorlar belli değil, felaket tellalları çıkmış piyasaya küçük bir duyum alırlar sonra basarlar yaygarayı.
Bilimsel verilere göre Güneşin yakıtını bitirip tamamen tükenmesi için milyonlarca yıl daha var, bir göktaşının ( devasa boyutlu olması gerekir) dünyaya çarpması olasılığı uzak görünüyor.Bizim sistemimizde tehlikeli sayılabilecek bir göktaşı henüz tesbit edilmemiş.Çok büyük tektonik hareketler, depremler diye düşünülüyorsa,dünya üzerinde dünyayı sarsacak büyüklükte deprem mümkün değil. Sel felaketlerinden kaynaklanan tufan olabilir mi? Kutuplardaki tüm buzullar küresel ısınma sonucu erimiş olsa belki birçok yerleşim alanı su altında kalabilir ama yine de dünyanın sonunu getirebilir mi? Kur’an da dünyanın yok oluşunun uzaydan geleceği, gökten geleceği belirtilmektedir. O halde uzaydan gelebilecek bir felaketin ne zaman olacağını veya en azından yüzyıllar içerisinde olmayacağı bilimsel verilere göre belirli değil.Bize en yakın yıldızın tüm enerjisini yitirip patlaması söz konusuysa bu patlama sonucu bize ulaşabilecek elektromanyetik ışıma ve diğer zararlı etkiler binlerce ışık yılı uzaktan bize ulaşması binlerce yıl alır. Ama bilinmeyen veya tesbit edilemeyen bir olgu varsa bunun için söylenecek birşey yok. Şunu unutmamak gerekir ki dünyanın manyetik kutupları birkaç bin yılda bir değişiyor, bu değişim esnasında Güneşin zararlı ışınları canlılara büyük zarar verebilir. Her ne şekilde olursa olsun 2012 Maya takvimi başlangıç olarak hangi tarihi seçmiştir, bizim gibi 2011 sene öncesi başlangıç olarak seçilmişse o zaman düşünmek gerekir.Bana göre Mayalar İsa Peygamberin doğumundan haberleri bile yoktur ve onların tarih başlangıcı bizdeki gibi değildir. Tüm dünyaya uzun ömürlü yaşamlar dilerim.

2012 FOTON KUŞAĞI VE SÜPER BİLİNÇ

admin | 28 December 2010 14:23

21 aralık 2012 gün dönümü ve maya takvimin sonu. mayalara göre 5.zamanın başlaması ışıltılı insanların dönemi.
peki bu nasıl olacak ?

2012 filmi

kahramancayirli | 23 November 2009 15:43

ntvmsnbc.com adresinden alınmıştır
ntvmsnbc.com adresinden alınmıştır

Kimi filmler evde izlenmek, kimisi sinema salonlarında izlenmek için sahiden. 2012, sinemaya gidip izlenecek filmlerden. Efektler, gökdelenler yıkılıyor, yer çöküyor,… evde izlenince olmuyor tabii.

gazeteport.com adresinden alınmıştır
gazeteport.com adresinden alınmıştır

Mayalar güzel medeniyet. Vaktinde matematik ve astronomi konusunda epey ilerilere gitmişler, bizim daha şimdi şimdi bilim teknik sayfalarında çözdüğümüz mevzuları asırlar önce çözmüşler. Takvimleri de malumunuz 2012 yılı kış dönümünde (21 Aralık) son bulmakta. Muhtelif depremler, kıyametler de kopuyor haliyle..

Depremin yok ettiği Güney Amerika’nın ilk medeniyeti

24black mamba24 | 26 January 2009 16:56

Güney Amerik kıtasının en önemli kenti diyebilriz. Başkent Lima’nın kuzeyinde, Peru’nun sahil kısmında bulunan 3 bin 800 yıl önce kurulmuş medeniyetin yüksek piramitleri ile dikkat çeken kenti bir gecede yok oldu.

Uzun çalışmalar sonunda bu kentin neden kaybolduğu ortaya çıktı.

Mayalardan bile önce kurulmuş Güney Amerika kenti Karal’ın bir gecede çok büyük bir deprem sonucunda ortadan kaybolduğu ortaya çıktı.

Uzmanlar bu depremin tarihi, bir gecede değiştirdiğini savunuyorlar çünkü bu deprem olmasaydı Mayalar oluşmayacaktı ve bu medeniyet oluşacaktı. Buda tarihi değiştirecekti.
Kaynak

Bedava site

winmaker | 29 December 2006 14:57

Andropozoid kehanet avcısı Mel Gibson‘ın yeni filmi bilindiği üzre, maya takvimine dayanan Apocalypto. Takvime ve de filme göre dünya 21 aralık 2012 günü son bulacakmış.

Bunu bir kenara bırakıp konunun bizle alakalı kısmına gelelim. Mel Gibson, insanlara kıyametle ilgili gerçeği duyurmak için interneti kullanmayı düşünmüş ve biraz araştırma yaptıktan, daha doğrusu adamlarına biraz araştırma yaptırdıktan sonra december212012.com sitesini bulup çok beğenmiş site yöneticisiyle iletişime geçip versene bana bu siteyi demiş, yüce amaçları için ufak bir hediye istemiş yani. 72 milletten okuyucusu olan bir siteyi bedavaya kimsenin vermek istemeyeceği gibi site yöneticisi de, kesenin ağzını biraz aç Mel efendi, yoksa sitemi vermem demiş. Bakalım, Mel Gibson kesenin ağzını mı açacak, yoksa kendi ağzını açıp köpükler saçarak interneti kötüleyen dini bütün bir film mi çekecek, görücez.