bildirgec.org

mac os hakkında tüm yazılar

VMware Workstation 6 ACE Edition Full

gezer33 | 07 December 2010 11:00

Bu program sayesinde Windows yüklü bilgisayarınızda sanal bir makine kurarak merak ettiğiniz işletim sistemini kurup, nasıl bir işletim sistemiymiş bakalım diyerek merakınızı esas bilgisayarınıza kurmadan giderebilirsiniz. Yada internetten indireceğiniz bir programı virüslü olma ihtimaline karşı önce sanal işletim sisteminize indirip orada dener eğer virüssüz ve işe yarar bir program olduğuna kanaat getirirseniz esas bilgisayarınıza kurarsınız. Programin linki: Link

29 WordPress klon Teması

Flashcentury | 08 July 2010 20:34

Bildiginiz gibi Wordpress için bir çok tema yayınlandı bir de internette nam salmış belli başlı sitelerin klonu wordpress temalarına göz atalım.

Apple

Apple.com vs iBlog
Apple.com vs iBlog

CNN

CNN - WNN
CNN – WNN

Sanal makine yazılımı üstelik ücretsiz

Fatihhilmi | 23 February 2010 16:56

VirtualBox InnoTek firması tarafından geliştirilen Bilgisayarınızda aynı anda birden fazla işletim sistemini tek masaüstünde çalıştırabilmenizi sağlayan “sanal makine yazılımı”dır.

Yani bilgisayarınız masaüstünden işletim sisteminiz ne olursa olsun windows,linux,Mac OS farketmez ücretsiz bu programı indirerek istediğiniz işletim sistemini kurabilirsiniz.

Ekran görüntüleri için Tıklayın

Hatta sisteminiz 32 bit olsa bile 64 bit bir işletim sistemini o masaüstünden çalıştırabiliyorsunuz işte bu harika:) (tabi sisteminiz 64 biti destekliyor olması gerekiyor)

En popüler çapraz tarayıcı testleri

angelsdemos | 28 January 2010 09:42

Web tasarımındaki en büyük sorunlardan biri de çapraz tarayıcı sorunlarıdır. Herhangi bir tarayıcıda tasarladığınız sayfa diğer tarayıcılarda farklı yorumlanarak tasarım hatalarına yol açabilir. Bunun önüne geçmek için birçok çapraz tarayıcı testi bulunmakta. Bu testlerde sayfalarınızı test ederek tüm tarayıcılara göre hazırlayabilirsiniz. İşte popüler tarayıcı testleri;

Adobe Browser Lab

Çapraz tarayıcı testlerinde hızlı ve kolay çözümler sunan çok kullanışlı bir adobe air uygulaması.firefox, chrome, internet explorer, safari gibi tarayıcılar ile sayfanızın çift taraflı karşılaştırmasını yapabilirsiniz. Ayrıca Dreamweaver CS4 ekletisi sayesinde browser lab’a bağlanarak çalışmalarınızı anında test etme imkanınız bulunuyor.

Browser Shots

Farklı işletim sistemlerinden (Windows, Linux, Mac OS) farklı tarayıcılar seçerek web sitenizi çapraz tarayıcı testine sokabilirsiniz. Sayfanızı 79 adet tarayıcı ile test etmenize imkan veriyor. Sayfa görüntülerini anında size sunuyor.

MintPass Hesap Makinesi

gezgingun | 12 November 2009 10:02

Ring (Halka) filmini izleyenler sürünerek televizyondan çıkan ıslak saçlı güzeli (!) korkuyla hatırlayacaklardır. MintPad ve MintHard‘dan tanıdığımız Mintpass da, ister Mac ister Windows olsun, işletim sisteminizdeki hesap makinelerini monitörden kurtarıp özgür bırakan bir dizayn geliştirmiş. Maalesef ürün henüz sadece konsept olma aşamasında.

Mintpass firması geliştirdikleri konseptlere de sitelerinde ayrıntılı bir şekilde yer vermişler. Aynadan mp3 player’a kadar çeşitli dizaynların yer aldığı konseptler listesinde en çok dikkat çekenlerden biri de OS Calculator’lar.

Mac Os X’de Website Auditor İle Google Dostu Web Sayfaları Oluşturmak

LeBron | 11 October 2009 18:17

Website Auditor, kolay kullanıma sahiptir. Website sahipleri, webmasterlar, profesyonel SEO işi yapanlar ve reklam metni yazarlarının kolayca arama motoru optimizasyonu yapabilmesi için tasarlanmış.

Projeleriniz üzerinde kolayca seo stratejilerini uygulayabilmenizi sağlar. Arama sonuçlarında rakiplerinizi geçmek için tam bir rapor sunar. Bu rapor sayesinde etkili bir seo çözümü ile google dostu siteler oluşturabilirsiniz.

Özellikler:

  • Sayfa üzerinde optimizasyon raporları oluşturur.
  • UTF-8 desteği
  • Uzman kullanıcılar için gelişmiş analiz sunar.
  • Belirli anahtar kelimeler için ideal anahtar kelime yoğunluğunu belirler.
  • Adım adım optimizasyon tavsiyeleri
  • Gerekli değişiklikleri yapabilmeniz için size rehber olur.

Web Tasarımcılar İçin Ücretsiz ve Açık Kaynak 41 Mac Programı

LeBron | 11 June 2009 18:34

Web tasarımı için popüler yazılımları satın almanız gerebilir. Ancak bu yazıda mac sisteminiz için ücretsiz ve açık kaynak web tasarım araçlarına ulaşabileceksiniz.

İmaj editörleri ve yardımcı uygulamalar

1 – artrage 2

artage 2 ücretsiz ve kolay kullanıma sahip bir yazılımdır. sanat çalışmalarının nasıl yapılacağına dair size bazı klavuzlar sunmaktadır.

2 – image tricks

Resim oluşturmak ve düzenlemek için ücretsiz bir uygulamadır.

apple macbook ve macbook pro ailesi yenilendi

schizophrenia13 | 09 June 2009 11:16

macbook pro
macbook pro

beklenilen oldu ve geçtiğimiz günlerde apple, macbook ve macbook pro ailesindeki yeniliklerini duyurdu. geçtiğimiz sene uzun bir aradan sonra 12″ powerbook’un yerine bir sürpriz yaparak aluminyum gövdeye sahip macbook{late 2008 unibody}’ları tanıtan apple, güncellemede aluminyum gövdeli macbook’ları firewire ve sd kart yuvası ekleyerek macbook pro olarak adlandırdı. ilk defa 17″ aluminyum mb pro’da gördüğümüz 7 saat çalışma iddiasındaki dahili pil ise tüm macbook pro modellerinde kullanılmış. mb pro alt modellerinde de aydınlatmalı klavye standart olurken, dahili görüntü işlemcisi olarak geforce 9400m seçilmiş. 9600m gt modelleri ise 15″ ve üstündeki modellerde görmek mümkün.

macbook pro
macbook pro

macbook {white} için ise güncellemeler artan ram veriyolu hızı ve yeni işlemci olmuş, apple dizüstü ailesinin pili ayrılabilen tek serisi özelliğini de korumaya devam etmekte.

bazı macbook {white, mid 2009} özellikleri: