Ring (Halka) filmini izleyenler sürünerek televizyondan çıkan ıslak saçlı güzeli (!) korkuyla hatırlayacaklardır. MintPad ve MintHard‘dan tanıdığımız Mintpass da, ister Mac ister Windows olsun, işletim sisteminizdeki hesap makinelerini monitörden kurtarıp özgür bırakan bir dizayn geliştirmiş. Maalesef ürün henüz sadece konsept olma aşamasında.

Mintpass firması geliştirdikleri konseptlere de sitelerinde ayrıntılı bir şekilde yer vermişler. Aynadan mp3 player’a kadar çeşitli dizaynların yer aldığı konseptler listesinde en çok dikkat çekenlerden biri de OS Calculator’lar.Maalesef hesap makinelerinin scientific modu bulunmamakta. Dizaynlarına ve büyüklüklerine bakılacak olursa Mintpass Mac Os’u biraz kayırmış gibi görünüyor, tabii Mac Os’un hesap makinesinin fiyatı Windows’un en az iki katı olmalı:

Konseptin tanıtımında dikkatimi çeken ifadelerden biri de şu:”Ne Apple’ın ne de Microsoft’un bu dizaynlarını ticarete dökmemize izin vereceklerini sanmıyorum, bunu işe dökmenin sadece bir yolu kalıyor, o da MS ve Apple’a promosyon aksesuar üretiminde kullanmak”.

Firmanın diğer konsept dizaynlarına buradan, hesap makinesine de buradan ulaşabilirsiniz.