bildirgec.org

lenovo hakkında tüm yazılar

DO Tour başladı!

NexumBogazici | 08 September 2011 17:12

Lenovo’nun yeni global mottosu: For those who do!
Pekiyi, kimdir bu “DOer” denen insanlar? Sadece hayal etmekle kalmayıp hayallerini gerçekleştirmek için harekete geçen, tek bir adım atmanın hiçbir şey yapmamaktan iyi olduğuna inanan, başarmak için yaratılmış olanlar.
İşte Lenovo’uın global olarak yürüttüğü DO Tour projesi tam da bu kişileri desteklemek için ortaya çıkan harika bir proje.

İdeal Karışımı oluştur, Lenovo kazan!

NexumBogazici | 03 August 2011 13:53

Lenovo All-in-One (hepsi bir arada bilgisayar) kazanmak ister misin? Cevabın evet ise, seni Facebook’a bekliyoruz.

Kampanyaya katılmak oldukça kolay: Arkadaşlarını en iyi özelliklerine göre seçerek en az Lenovo All-in-one kadar ideal bir karışım yarat, en çok desteği sen topla, Lenovo’yu kap!

Uygulamaya ulaşmak için hemen tıkla!

İdeal Karışımı oluştur, Lenovo kazan!
İdeal Karışımı oluştur, Lenovo kazan!

Bilgisayarı Gözünüzle Kontrol Edin!

Beacool | 09 April 2011 15:09

Bilgisayarı Gözünüzle Kontrol Edin!

ToBii EyePC Henrik Eskilsson sadece bilgisayar mı kullanıyor?
Henrik Eskilsson sadece bilgisayar mı kullanıyor?

Elinize ilk Joysticki aldığınız zamanı düşünün. Ya da daha genç okurlar için şöyle söyleyeyim. İlk kez wiimote ile oyun oynadığınız günü düşünün. Ne değişik bir duyguydu değil mi? Kontrol birimleri daha ne kadar ilerleyebilirdi?

Move, kinect gibi oyun kontrol birimeri daha nın sonu olmadığını bir kez daha ispatlarken yerinde sayan bir şey vardı. Bilgisayar kontrol birimleri. Daha önce tanıttığım bu cihazı ve dokunmatik ekranları saymazsak en yeni gelişme Mac den Magic Mouse u ile geldi. Her ne kadar çok kısa bir süre içinde size daha önce tanıtmış olduğum şu cihazla bu ara kapansa da asıl konu olan bilgisayar ile iletişimdeki gelişme açığı kapanmadı. Tabi bu ana kadar…

2 GB Ekran Kartlı Laptoplar

enguncel | 21 January 2011 14:24

Teknoloji o kadar ilerledi ki durdurmak ya yavaşlatmak mümkün değil. daha bir iki sene evvele kadar insanlar 512 mb erkran kartlı laptobum olsun yeter diyorlardı. daha sonra bu arzu 1 gb ta çıktı. 1 gb modası diğerlerine nazaran daha uzun sürdü. firmalar bu teknolojik dönemde, uzun sayılacak bir zaman zarfı boyunca laptorlarda 1 gb ekran kartını geçemedi. bu da oyun kullanıcılarını, grafikerleri ve tasarımcıları biraz zor durumda bıraktı. çünkü oyun firmaları ve grafik firmaları görüntü kalitelerini arttırdı. oyun firmaları 3d oyunları ve hd oyunları çıkartıp daha da geliştirdiler.

Notebook’ta Devrim-Lenovo Y560

SolucanSultan | 18 January 2011 11:10

Az Fiyat Muhteşem Performans Laptop Lenovo Y560 Laptop alacaklara karar veremedikleri noktada imdatlarına yetişen Lenovo marka Y560 model 59 037224 üretim numaralı dizüstü bilgisayarı önerebiliriz. Teknik özeliikler bazında incelendiğinde normal bir oyuncu, yazılımcı ve grafiker kullanıcılarının ihtiyaçlarını tamami ile karşılıyabilecek olan ürünün şık bir tasarıma sahip olması ve görülebilecek en ince ekranlardan olması dikkat çekiyor. Cihazımızın üzerinde : CPU : Intel Core i7 720qm RAM: 4 GB DDR3 1333 MHZ GPU : HD 5730 1 GB HDD: 500 GB 7200 RPM Türkiye fiyatının ortalama 1500- 1800 TL arasında değişmesi ile ilgi görebileceğini belli ediyor.

Lenovo Thinker’ını arıyor

Elif Durmaz | 07 January 2011 10:50

istethinker.com
istethinker.com

Lenovo, Thinkpad serisinin tanıtımı için basit ama eğlenceli bir yarışma düzenlemiş. Düşünce biçimi, iletişim, karizma gibi nedenlerden dolayı çok sevdiğiniz yönetici ve meslektaşlarınızı istethinker.com adlı sitede aday gösteriyorsunuz ve Facebook oyları sayesinde seçilen kişi Yılın Thinker’ı oluyor. Sitede üyelik mekanizması olmaması pozitif bir özellik. İstediğiniz adaya hızlıca girip oy verebiliyorsunuz. Ödüller de dikkat çekici, kazanan ilk üç kişi ThinkPad X201, ThinkPad Edge, IdeaPad S10-3 modellerindeki Lenovo’lara sahip oluyor.

Lenovo X201
Lenovo X201

Sitede şimdilik çok başarılı iş adamları var ama içerik gün geçtikçe artacak gibi görünüyor. Bu gibi yarışmalarda hep esas olduğu üzere ne kadar eğlenceli yazılar ve çok fotoğraf kullanırsanız kazanma şansınız da o kadar artacaktır.
istethinker.com

Lenovo’dan USB’li laptop adaptörü

sCoRPionTR | 14 September 2010 14:52

Laptopların güç adaptörleri genellikle uçları hariç aynıdır. Tek amaçları laptopu şarj etmektir. Fakat Lenovo bu adaptörlere birden fazla işlev eklemeyi başarmış. Lenovo Power Hub laptopu şarj etmenin yanı sıra USB hub görevi de görüyor.

Facebook’daki Lenovo Laptop Dağıtımı

fastreload | 23 April 2010 09:29

Lenovo facebook’da Nisan başında bir yarışma başlattı, 10 adet laptop dağıtacak… Ve öyle dandik netbooklar değil, son teknoloji laptoplar dağıtıyor. Şimdiye kadar 2 tanesini verdi, 8 tane daha verecek. Yarışma 30 Mayıs’a kadar da geçerli. Peki nasıl kazanıyoruz?

Şöyle ki, linke tıklayıp girip yarışmaya başladığınız anda ilk olarak hobilerinizi falan soran ve buna göre hediyenizi belirleyecek sorular soracak. Ardından size her sorunun 10 puan değerinde olduğu 5 soru gelecek, bu 5 soru üzerinden 50 puan almamak için hiçbir neden yok çünkü süre sınırlaması yok, yani google’ı sevebilirsiniz.

Lenovo ThinkCentre A70z

mcosar | 17 March 2010 19:24

Lenovo ThinkCentre A70z adında yeni bilgisayarını satışa sundu.

Lenovo, ThinkCentre A70z ürününde geleneksel PC kasasında bulunan özelliklerini monitöre yerleştirmiş. Bu sayede yer olarak da oldukça imkan sağlamakta ve şık bir görünüm sunmakta.

ThinkCentre A70z’de 19 inç 1440 x 900 çözünürlükte LCD monitör, çift çekirdekli Intel Celeron ve Core 2 Duo işlemcileri bulunmakta. 500 GB kapasiteli sabit disk, DVD yazıcı, entegre Web kamerası, Wi-Fi kablosuz ağ bağlantısı, dahili hoparlör, altı adet USB 2.0 portu cihazın diğer özellikleri arasında.

LENOVO THINKPAD X201 TABLET

mcosar | 04 March 2010 12:09

Lenovo firması ThinkPad serisinin yeni üyesi X201 Tablet‘i tanıttı.

Lenovo’nun yeni ürünü ThinkPad X201 Tablet dizüstü bilgisayarı yaklaşık 1,5 kg ağırlığında ve düşük voltajlı Intel Core i7 işlemcili ve 12.1 inç büyüklüğünde çoklu dokunmatik LCD ekran bulunmakta. Ürün Windows 7 veya Windows XP işletim sistemi ile tüketiciye sunulacak.