bildirgec.org

lamer hakkında tüm yazılar

Dünyanın En Büyüğü Ol!

hokeypark | 31 August 2010 14:50

AYDINLIĞA ULAŞMAK İÇİN OYNANAN KARANLIK OYUNLAR.

Dünyanın ortak problemi haline gelen ve Türkiye’de özellikle MSN kullanıcılarının canını sıkan bir konudur HACK. Ülkemizde MSN kullanımı arttıkça, başkalarının adreslerini çalmak için yeni hack yöntemleri de beraberinde geliyor. Birçok forum sayfasında msn adresinin çalındığını, nasıl geri alınabileceğini soran binlerce kullanıcı var fakat büyük bir çoğunluğu msn adreslerini geri alamıyor. Konuya farklı bir pencereden bakacak olursak bu problemden dolayı sadece bilgilerini değil bunların yanı sıra tüm varlığını kaybedenlerde var, Hackerlar çoğu zaman çok büyük felaketlere yol açabiliyor.

Peki ama kimdir bunlar?
Bilgisayarları birbirine bağlayan ağ büyüdükçe ve iletişim kurmaya izin veren yazılımlar arttıkça tehlikeler de büyümeye başlar. Bir zamanlar bilgisayarların hack edilmesi demek parola korumalı bir bilgisayara, veritabanına veya güvenlik sistemine izinsiz bir şekilde girmek demekti. Ancak günümüzde bilgisayarımıza kurduğumuz hemen hemen tüm yazılımlar iletişim kurmaya yarıyor. Örneğin yalnızca MP3 dinlemek için kullandığımız WinAmp programı, aynı zamanda internetten sürekli bilgi alan ve gönderen bir programdır. Hal böyle olunca hacker’lar için programların sahip oldukları bu yetenek bulunmaz bir nimet haline gelmektedir. Ayda bir çıkan WinAmp sürüm güncellemelerin birçoğunun güvenlik yaması olmasına şaşmamak gerekiyor. Peki son günlerde oldukça popüler olan, özellikle bazı internet sitelerine yapılan saldırılar ile gündeme gelen hacker’lar, kişisel bilgisayarlarımız için bu kadar tehlikeli mi? Evimizdeki bilgisayarda meydana gelen sorunların sebebi hacker’lar değil. Ancak kötü haber, bu kişiler (nam-ı diğer script kiddies – kod veletleri), bunlar hacker’lardan çok daha can sıkıcı olabiliyorlar.

Hackerlarimizin Başardiklari!

Java99e | 19 August 2007 12:01

01.06.2000 tarihinde yazilmiş bir makaleden bazi alintilar yaparak hackerlarımızın neler başardigini sizelere aktarmaya çalişacagim.

Başari 1
bir yabancı Hosting firmasından bir işadamımıza gelen mektup.

Size Türk müşterilerimize hizmet veremediğimizi arzetmek istiyoruz. Bu kararı, Türkiye’den başvuran müşterilerimizin geçmişte hemen hemen yüzde 100’ünün dolandırıcı ve hacker olduğunu görmüş olduğumuz için aldık. Bütün Türklerin böyle nitelendiğini söylemek istemiyoruz; sadece bizim deneyimimiz Türkiye’den aldığımız siparişlerin hemen hemen yüzde 100’ünün dolandırıcılık ve hacking amacıyla, ya sahte ya da çalıntı kredi kartı ile yapıldığını, sonuçta bizim Server’larımıza ağır zarar verdiklerini gösteriyor.”

İskorpitx Efsanesi!

Java99e | 19 August 2007 09:53

İskorpitx o bir hacker‘mi acaba . 🙂 Hakkinda çok şey yazildi, çizildi.microsoft mexica hackledikten (bknz:zone-h kaydi) sonra magazinin gündeminden uzunca bir süre düşmedi. kimine göre bir hacker, kimine göre ise bir lamerdi.deface ettiği sitelerle bir çok muhabbete meze oldu.17 mayıs tarihinde 1 kerede 21549 + 17000 siteyi hackledigi bir hikayemi, yoksa gerçekmi bunu belkide öğrenemiyeceğiz.türk gençlerinin büyük bir çogunlugu onu örnek alarak bu işe başladilar, deface ettigi sitelere iskorpitx’in nickinide yazmayi unutmadilar.İskorpitx Hakkinda yayinlanan makalelerden bazilari:

uyarı: msn, hotmail şifrelerinizi ellere emanet etmeyin.

Frosten | 04 May 2007 14:39

Son günlerde mail adreslerine sıkça spamlenen ve “MSN Messenger’da sizi kimin engellediğini artık görebilirsiniz” metni içeren bir e-posta görürseniz sakın inanmayın.

Oldukça ciddi gözüken bir web sitesi www.kimengellemis.com ve bunun yurtdışı için hazırlanmış versiyonu www.msnblockerlist.com

Birisi Turkgo İnternet Hizmetleri adı altında alınmış, diğeride Sinergy olarak.

Bu iki domaine girip msn adresinizi yazmayın.