bildirgec.org

Frosten

9 yıl önce üye olmuş, 24 yazı yazmış. 4 yorum yazmış.

Ücretsiz Web Üzerinden IDE: UIzard

Frosten | 19 June 2009 15:00

UIzard web üzerindeki web uygulamaları oluşturmak için, açık kaynaklı bir geliştirme aracıdır.

uizard
uizard

Bu IDEile

  • standart web uygulamaları
  • GoogleAPI tabanlı widget / Gadget’lar
  • mobil web uygulamaları

geliştirebilirsiniz.

Kullanıcı arabiriminde ki elemanları masaüstü IDE’leri gibi sürükle bırak ile kontrol edebilirsiniz. UIZard‘ın kendi içerisinde ki kod editorü renklendirme sağlayarak büyük kolaylıklar sunuyor.

monodevelop javascript

Frosten | 07 May 2008 08:41

monodevelop ile javascript dosyalarını neden açamıyoruz çift tıklayınca mime type felan faso fisoları geliyor.. (ubuntu 8.04)

ben ormandan kaçabilen, bu ormanda kelvin klein

Frosten | 12 March 2008 08:15

yaklaşık 1 saat önce bi şarkı keşfettim sanırım hint ezgileri var tam kestiremedim ama şarkının bi bölümü türkçe galiba 😀 şu adresten dinleyin çok gülüceksiniz.. dinleyipte benimle aynı görüşte olan var mı merak ederim 😀

ben ormandan kaçabilen
sende burda durasin
bu ormanda kelvin klein
tutamayem birayi…

Cep telefonu oyunlarında yeni dönem

Frosten | 09 January 2008 21:53

“OYUN HEDEHÖDÖ” yaz, 6666’ya gönder, Ekieki oyunu cebine gelsin şeklinde cep telefonuna oyun yükleyen, hem oyunun parasını hem de kullandığı GPRS bağlantı ücretini faturasından aheste aheste ya da kontörlü hattından birden bire çıkaran oyun severlere güzel bir haberimiz var.

Kara Koyun, Zeka Küpü, Speed Kings gibi Türkiye’de tamamiyle Türkçe olarak üretilmiş enfes oyunların yaratıcısı Mobiga, elleyerek seçme konusunda uzaysal başarılara imza atmış memleketim kullanıcılarına enfes bir ürünle “:)” diyor:
Kutulu oyunlar.

game over projeleri

Frosten | 05 January 2008 19:47

şu sitede boş insanların yaptığı ilginç videoları izleyebilirsiniz. adamların vakti epey boş olsa gerek. bunu yapanlar aynı zamanda kreatif bir ajansmış güzel güzel web siteleri yapmışlar ama benim dikkatimi çeken videolardaki koltuklar… çok muazzam bir manzarası var..

TETRIS
TETRIS

fairy alertgree helikopter

Frosten | 09 November 2007 17:58

Böyle bi helikopter aldıkta.. daha önce uçurabilen varmı.. gaz verince sağa yada sola dönüyo ayar düğmesinden ayar yapmaya çalıştık banamısın demedi ? bilen biri varsa anlatır mı nasıl uçurulcağını…

su gibi javascript

Frosten | 19 September 2007 10:20

bu adreste tüm javascript fonksiyonları tek bir sayfada toplanmış.. sizde su gibi javascript öğrenmek istiyorsanız… iyi bir referans kaynağı olarakta kullanabilirsiniz.

fireworks vs photoshop

Frosten | 13 August 2007 11:19

neden fireworks(havaifişekler) de photoshop (foto dükkanı) brushları kullanılamıyor?

Class to SQL

Frosten | 09 July 2007 16:39

C# ve SQL ile sık sık uğraşıyorsanız ve birgün olurda yanlışlıkla SQL tablonuzu silerseniz üzülmeyin. Yazmış olduğunuz bir sınıfın propertylerini okuyarak tabloları tekrar oluşturabilrisiniz.Tek yapmanız gereken sınıfınızı Class to SQL e göstermek. Gerekli olur diye getProperties methodu text dosyasından çalışabilecek bir biçimde tasarlanmış. İstediğiniz değişikliği yapabiliyorsunuz.

Yazılımı indirmek için burdan buyrun

c# ile yazılmış. framework 2.0 gerekliymiş.

Class to SQL
Class to SQL

Çevir sözlük

Frosten | 06 July 2007 18:32

Türkçe domain ve bir sözlük daha. İstediğiniz kelimeyi adres satırına yazıyorsunuz, sonuna çevir.com ekleyip enter’a basıyorsunuz.
Örneğin http://salata.çevir.com yada http://blue.çevir.com gibi.
Yaklaşık 45.000 tükçe ve 80.000 ingilizce kelimeyi çevirebiliyor. çevir.com türkçe karakter içeren bir alan adı olduğu için Explorer 6.0 da çalışmıyor. Explorer 7 yada Firefox/Opera gibi bir tarayıcı ile çalışıyor.