bildirgec.org

kötü şirket hakkında tüm yazılar

Konut kredisi alacaklar, dikkat!

ikonoklast | 02 March 2007 09:05

Konut kredisi meselesi mortgage – tutsat yasasının çıkmasıyla birlikte yeniden gündeme geldi. Bir sürü televizyon ve radyo programına, gazete yazılarına konu oldu ancaak, burada anlatacağım olaydan ibret alarak, dikkat etmeniz gereken trikler ve taktikler, hiç bir yerde anlatılmamıştır.

Yaklaşık 6 ay önce, bir yurttaşımız, burada kendisini ismini zikretmeden, Yurttaş K. diye anacağım, Türkiye’nin saygın bankalarından birinden konut kredisi alır. Bu banka, Amerikalıbilimadamlarının araştırmalarına göre kişide güven duygusu uyandıran yeşil rengi logosunda kullanan bir bankadır. Yurttaş K., bu yeşil rengin kendisine verdiği güven ve huzur duygusu içinde, müşteri temsilcisinin kendisine verdiği her bir evrakı imzalar. Kredinin sabit faizli olması ve faiz oranı dışında fazla bir bilgi alamadığı çünkü okuma imkanı bulamadığı çok sayfalı bir sözleşme metnini imzalamanın yanısıra, mecbur olmadığını bildiği halde bir de hayat sigortası yaptırır. Yurttaş K. neticede kredi verip vermeme konusunda karar verecek banka yetkililerinin canını sıkmamak için hayat sigortası meselesinde zorluk çıkarmaması gerektiği şeklinde bir hissiyata kapılmıştır. (Trik no. 1: Bize zorluk çıkarmayın, size zorluk çıkarırız hissiyatının yaşanmasına neden olabilecek bir ortam yaratılır, ya da belki bu tamamen müşterinin his dünyasının bir dalgalanmasıdır.)

Google, Telefon Numaranı Neden Sayfana Koymuyorsun?

petarkadas | 26 October 2005 20:26

Google, Türkiye’nin en çok ziyaret edilen sitesi, ona koşulsuz güveniyor, arama sonuçlarında yukarıda çıkmaya çalışıyor, PR değerlerimizitartışıyor, son olarak web sayfamızın reklam alanlarını ona neredeyse bedavaya kiralıyoruz.

Tamam, tebrik ederiz! Fakat neden web sayfanıza bir problem yaşadığımızda arayabileceğimiz bir telefon numarası veya yazışma adresinizi eklemediniz. İletişim sayfalarında şu akla zarar bilgiler var: