bildirgec.org

komplo teorisi hakkında tüm yazılar

Usame bin ladin gerçekten öldü mü?

pusluvadi | 02 May 2011 22:03

Barack Obama dün bir açıklama yaparak El Kaide lideri Usame Bin Ladin’in öldürüldüğünü dünyaya duyurdu ve bu duyurusunu yaparken teknolojiyi de unutmadı Bin Ladin’in ölüm haberi canlı yayın ile YouTube’daki resmi Beyaz Saray sayfasına eklendi ve youtube yetkilileri twitter üzerinden haberin canlı olarak verilmesinide ayrıca sağladılar. Yayın biter bitmez Twitter’da bir saniye’de 4 bin twit atıldı.

Ölümüyle ilgili yayınlanan foto

bin ladin
bin ladin

Fotoğrafa baktıktan sonra photoshop ve bilumum türevlerine alışık olanların gözü bir noktaya takılıyor. Bu fotoğraf sahte (fake) mi?
Fotoğraf üzerinde oynanıp sahte ölüm fotoğrafı mı ayarlandı. Hiç mi dişine bir şey olmadı? Belki bu manada onlarca soru çıkarabiliriz.

İnsanlığa ciddi bir uyarı : Zeitgeist the Movie

gorcun | 15 April 2009 17:03

Zeitgeist the Movie
Zeitgeist the Movie

Zeitgeist; zamanını ruhu anlamına gelen bu sözcük bizlere yaşadığımız zamandan ve çok daha öncelerinden beslenen ve gelişen düşünce akımlarıyla dünya üzerinde nasıl bir hakimiyet kurulmaya çalışıldığını ve insanların bunlara karşı koymaksızın kabul ettiği, ona göre yaşadığı günümüz dünyasını anlatan belgeselin ismi. Peter Joseph’in kurgulayıp yazdığı ve ortaya çıkardığı bu belgesel ilk olarak internet üzerinden Google video’da gösterime sunulmuş ve çok kısa sürede gördüğü yoğun ilgi sayesinde tüm dünyanın ilgisini çekmiş.

Üç bölümdenoluşan belgesel, ilk bölümde din olgusunu eski inançları hristiyanlık karşılaştırmalarıyla ve benzerlikleriyle ele alarak toplum üzerindeki etkisi anlatılıyor.

Zeitgeist
Zeitgeist

İkinci bölümde ise 11 Eylül saldırılarının aslında gösterildiği gibi olmadığını, perde arkasındakileri ve ulaşılması istenen hedefleri gerçekleştirmek için uygulanan planları komplo teorisi niteliğinde çeşitli görüntülerle kanıtlar eşliğinde sunuyor. Arşiv görüntülerinden yararlanılan belgeselde George W.Bush, Adolf Hitler, Usame Bin Ladin gibi önemli kişilerin görüntüleri de yer alıyor.

Zeitgeist
Zeitgeist

Top 10 Uzay Komplo Teorisi

hoodly | 11 April 2008 01:36

Eğer kutsal televizyon serisi Star Trek bize bir şey öğrettiyse o da holodeckin asla doğru dürüst çalışmayacağı ve sizinde istediğiniz yere giremeyeceğinizdir. Fakat eğer bize iki şey öğrettiyse bunlardan ikincisi kesinlikle uzayın ulaşabileceğiniz son nokta olduğudur.

Bunun yanında biz kendimizi her şeyi öğrenebilecek şekilde yönetebilirsek, Dünya hakkında bilmemiz gereken çok şey olduğunu görürüz ve uzayla ilgili çözülmesi gereken birçok gizemin olduğunu keşfederiz. Güneş sisteminden uzakta bulunan diğer galaksilerde zeki türler acaba yaşıyorlar mı? Karanlık tam olarak neyi ifade ediyor? Kara delikler sırları ışık hızından daha hızlı bir şekilde saklayabilirler mi?

AKP’nin kapatılması DTP’ye yarar (mı?)

fReewave | 19 March 2008 07:30

Yazının başlığı her ne kadar “DTP gibi bir oluşum hiç bir zaman Türkiye’de bir yerlere varamaz.” cevabını akıllarda uyandırsada böyle bir tehditin! çok ta uzak olmadığını görmek gereklidir.
DTP bilindiği üzere genel olarak varlığını Doğu Bölgesinden aldığı oylarla sürdürebilmektedir.Şu zamana kadar %10 barajına takılırken son seçimde gösterdikleri stratejik başarı ile 22 milletvekilini meclise sokmaya başardılar.
Şimdi biraz rakamlarla konuşmak gerekirse,
2002 Genel seçiminde ;

  • Dehap 1.960.660 oy %6.22’lik te bir yüzde yakaladı.
  • AKP 10.808.229 oy %34.28’lik te bir yüzde yakaladı.
  • Dehap seçimde 13 ilde en yüksek oyu aldı.
  • CHP seçimde 9 ilde en yüksek oyu aldı.
  • Seçmenlerin %79’u sandık başına gitmiş.Toplam kullanılan oy 32.753.386

2007 Genel seçiminde;

KOMPLO TEORİSİ : TÜRKİYE SATILIRMI

kalasi | 03 August 2007 09:58

Aslında kafamda o kadar çok şey varki hepsini nereden başlayacağım nasıl anlatacağım bilmiyorum. (( Hepsi varsayım, belki imkansız, belki daha kötüsü ))

Aslında öncelerden beri belli olan ama son aylarda daha çok hortlayan küresel ısınma ve su sıkıntısı.

“Koskoca Osmanlı imparatorluğunun küçülmesi, Sömürgeler, Savaşlar ve değişen Dünya dengeleri.”

Bunların konumuzla ne alakası var.

Dünyamızı gelecekte pek iyi şeylerin beklemediğini hepimiz az çok anlamışızdır. Eninde sonunda hatta bence pek uzak olmayan bir gelecekte Dünyamızı tüketeceğiz. Bu tüketme yolunda muhtemelen maden kaynakları, yeşillik, su gibi kaynaklar tükenicek. Su için savaşır hale geliceğiz. Evet su belki yaşam için havadan sonra gerekli en önemli şey. Ülkemizde bu su kıtlığından etkilenek başlıca ülkelerden biri.