bildirgec.org

klavye hakkında tüm yazılar

Fling ile ipadinizin joysticki oldu!

Beacool | 06 December 2012 11:47

Fling ile ipadinizin Joysticki oldu!

Fling gözede hitap ediyor...
Fling gözede hitap ediyor…

Yok arkadaş ben bu dokunmatik ekranlarda oyun oynayamıyorum! Gerçekten de öyle! Sanırım geçmişte elimizin joystick (oyun çubuğu nedir ya?) sonra da klavye + fare kombinasyonuna adapte olmasından olsa gerek touchscreen ekranlarda oyun oynamak bana pek de keyifli gelmiyor…

Tam dünyaya “ben yaşlandım artık” diye bakarken bugün internette gencecik insanların dahi bu konudan şikayetçi olup Fling (yok ya sadece isim benzerliği) diye bir şey icat ettiklerini gördüm. Bu icat hernekadar ipad (neden acep?) ile lanse edilse de her tip tablette oyun konusunda iyi bir çözüm sunacak gibi duruyor…

Bilgisayarınıza “GamePad(Oyun Kumandanız)” inizle Hükmedin..

oGuZz Z | 12 May 2011 13:36

Artık her bilgisayar oyununu gamepad ile oynamak mümkün.. hatta günlül bilgisayar kullanımlarında,masaüstü işlemlerinde,video izlerken,FPS türü oyun oynarken vb. işlemlerde Oyun kumandamızı kendi yaptığımız ayarlarda rahatlıkla mouse ve klavye yerine kullanmamız mümkün bir çoğumuz FPS türü oyunları konsol ile oynamak istemişizdir fakat gerek oyun ayarları gerek oyun kumandamızın yetersizliğinden bir çok kez sorun yaşadık tüm bu sorunları bir program yardımı ile kaldırmak mümkün .. XPadder denilen program GamePad’imizi mouse ve klavye yerine kullanmaya yarıyan bir program
indirme linki : Xpadder 5.3 indir

Kısaca kendi hazırladığım Resimli anlatımı alttarafta inceliyebilirsiniz..

1.aşama
1.aşama

Giyilebilir Piyanonuz

Lorilleux | 17 April 2011 15:27

Artık büyük, gösterişli piyanolar çok eskilerde kaldı. Yeni nesil piyanolar çok küçük hatta giyilebilir formatta. Bu t-shirt ile istediğiniz zaman piyano çalıp sevdiklerinize hünerlerinizi dinletebilirsiniz.

Trackpad Promini Kablosuz Klavye

dkare | 31 March 2011 09:47

Trackpad Promini Kablosuz Klavye
Trackpad Promini Kablosuz Klavye

Bilgisayar başında oturmayı sevmeyenler için mükemmel bir ürün olduğunu düşünüyorum. Trackpad promini kablosuz klavyenin navigasyon ve multimedya kontrol tuşları hayata rahatlık getirecek gibi görünüyor.

HTC’nin Facebook’u çıktı!

Beacool | 21 February 2011 09:21

HTC nin Facebook u çıktı!

HTC Facebook Telefonları
HTC Facebook Telefonları

Sosyal paylaşım siteleri internetin var olmasından beri varlar. Hatta var olmadan da vardılar. Ama bugüne kadar hiçbiri bir sitenin başarabildiğini başaramadı. Evet, facebook’tan bahsediyorum. Başlığa bakmışsanız zaten içerik hakkında da bir bilginiz vardır.
Htc bu aralar kanımca satışlarda geri kalmış olmalı ki değişik şekillerde kendini gündeme getirmeye uğraşıyor. Bunun en canlı örneğinin başındaysa yeni telefonları HTC ChaCha (?!) ve HTC Salsa geliyor. Bu iki modeli diğer telefonlardan ayıran fark ise onların birer “facebook telefonu” olmaları.

Oyun Oynamanın Şekli Kökten Değişiyor…

Beacool | 19 December 2010 14:51

OYUN OYNAMANIN ŞEKLİ KÖKTEN DEĞİŞİYOR…

ONLIVE Microconsole
ONLIVE Microconsole

Geçmişten günümüze bilgisayar sektörü çok değişti. Teknolojinin gelişimiyle doğru orantılı olarak yükselen ivmesi yanında oyun sektörünü de geliştirdi. Oyunların gelişimi ise oyunculuk gereksinimlerini…

ONLIVE Microconsole Kontrol

Razer Anansi / Kendi rengini belirle

byhnvc | 30 November 2010 09:33

Razer Anansi
Razer Anansi

Razer yine her ürünü gibi yenilikçi bir klavye üretti. Razer Anansi daha çok MMO (online oyun) oyuncularına hitap ediyor ve en çok da WoW (World of Warcraft) oyuncularını sevindirdi. Çünkü WoW’cular için fazladan macro tuşları konulmuş. Bazı klavye özelliklerine gelince :

– 100 programlanabilir tuş (ki diğer klavyelerine göre fazla)
– 20 profile kadar tek tuşla değiştirme
– 16 milyon arka renk ışığı (diğer klavyeleri gibi sadece mavi vs. gibi tek renk değil, kişinin isteğine göre renk seçeneği)
– Fazladan 5 oyun tuşu ve 7 özel olarak atanabilir tuş. (Razerin Microsoft ile ortak çıkarttığı Reclusa klavyeye oranla özel tuş sayısı 1 azalmış.)

iPhone 4’e Klavyeli Kılıf

dextarus | 21 November 2010 18:35

Dokunmatik klavyede yazı yazmayı sevmeyenler, eski qwerty klavyeyi dokunmatik klavyeye değişmeyenler, bunun yüzünden ipad ve iphone 4‘ten uzak duranlar hiç düşünmesin buraya baksınlar.

Boxwave Keyboard Buddy iPhone 4 Kılıfı
Boxwave Keyboard Buddy iPhone 4 Kılıfı

Crux360 ile iPadi netbooka dönüştürün

dextarus | 13 November 2010 12:54

Crux360 ekran klavyelerini sevmeyenler için tasarlanmış iPadi netbook dönüştüren bir alet. Qwerty klavyesi iPade bluetoothla bağlanıyor.

Crux360‘ı bir çok modda kullanabiliyorsunuz

Mod 1 : Laptop modu
Bu modda klavyeyi rahatça kullanabilirsiniz. Oyun oynayabilir, internette klavyenizle rahatça gezebilirsiniz.


Crux360

Colemak klavye ile verimli ve hızlı yazmak

anon10500 | 11 November 2010 10:36

colemak tuş planı
colemak tuş planı

Çoğumuzun kullandığı QWERTY klavyenin aslında 19. yüzyılda dizayn edildiğini ve o zamandan beri hiç değişmediğini biliyor muydunuz? Eğer yazdığınız yazılar özellikle İngilizce ise bugün Colemak klavye ile artık çok daha verimli yazabilirsiniz. Bu verimlilik parmakların yol aldığı mesafe, parmak ergonomisi gibi faktörlere bağlı; hatta kendiniz bu linkte 3 çeşit klavyenin karşılaştırmasını uygulayarak görebilirsiniz. Aynı zamanda çok kullanılan kısa yol tuşlarının QWERTY klavyesindeki yerinde kalmasına da özen gösterilmiş. Şayet bu klavye türü size uygun ise yeni bir klavye almadan sadece yazılımını yükleyerek bilgisayarınızda etkinleştirebilirsiniz.

Dipnot: Türkçe yazılar için 1955’te İhsan Sıtkı Yener ve Türk Dil Kurumu’nun beraber çalışmasının ürünü olan F klavye her nedense bugün QWERTY modifiyesi klavyelerin gölgesi altında. Oysa Türkiye F klavye ile 1957-1995 arası 14 Dünya rekoru kırmıştır. Dipnot Kaynak