bildirgec.org

byhnvc

11 yıl önce üye olmuş, 70 yazı yazmış. 0 yorum yazmış.

Gezilesi 5 internet sitesi daha

byhnvc | 12 February 2011 11:24

İnternetten faydalanma performansınızı artıracak bir kaç site daha..

Paylaştığınız e-mail’lerinizin art niyetli kişilerin eline geçmesinden mi rahatsızsınız… Spamlardan bıktınız mı? O zaman bu sitetam size göre… Eğer e-mail’inizi internette paylaşmanız gerekecekse bu site ile adresinizi baska bir linkle kaplayıp, kolayca spam listelerine dusmesini engelleyebilirsiniz.

Playstation2’li LCD Televizyon

byhnvc | 06 December 2010 12:00

Her ne kadar yeni teknolojiler çıksa da, siz de Playstation 2’nin gönlünde yeri ayrı olanlardan mısınız? O zaman bu ürün tam size göre!

Sony‘nin daha önce bazı internet sitelerini destekleyen modellerinin yanı sıra şimdi de LCD’sinde dahili şekilde bir PS2 olan modeli piyasaya sürüldü.

PS2, 22′ boyutunda bir Tv’nin ayağına monte bir şekilde geliyor. Ayıca bu LCD 720p HD’lik bir görüntüyü destekliyor ve yine diğer modellerindeki gibi internet sitelerini gezmeye imkan veriyor.

Razer Anansi / Kendi rengini belirle

byhnvc | 30 November 2010 09:33

Razer Anansi
Razer Anansi

Razer yine her ürünü gibi yenilikçi bir klavye üretti. Razer Anansi daha çok MMO (online oyun) oyuncularına hitap ediyor ve en çok da WoW (World of Warcraft) oyuncularını sevindirdi. Çünkü WoW’cular için fazladan macro tuşları konulmuş. Bazı klavye özelliklerine gelince :

– 100 programlanabilir tuş (ki diğer klavyelerine göre fazla)
– 20 profile kadar tek tuşla değiştirme
– 16 milyon arka renk ışığı (diğer klavyeleri gibi sadece mavi vs. gibi tek renk değil, kişinin isteğine göre renk seçeneği)
– Fazladan 5 oyun tuşu ve 7 özel olarak atanabilir tuş. (Razerin Microsoft ile ortak çıkarttığı Reclusa klavyeye oranla özel tuş sayısı 1 azalmış.)

Acer’den Windows 7 Tabanlı Tablet

byhnvc | 29 November 2010 16:20

Acer' in Şık Tableti
Acer’ in Şık Tableti

Şubat 2011’de Acer, Windows 7’li tableti ile karşımıza çıkacak. Bu sayede Microsoft da tablet piyasasına girmiş olacak.Biraz da tabletin özelliklerinden bahsedeyim:

10.1 dokunmatik ekran (bildiğiniz üzere iPad 9.7inch’ti)
15 mm inceliğinde (iPad ise 0.5inch yani yaklaşık 12.7 mm)
1.3 megapiksel kamera
AMD işlemci
Wi-Fi ve 3G ise diğer özelliklerinden bazıları..

Haberin detaylarına buradan ulaşabilirsiniz…

Ritmi Koru

byhnvc | 11 February 2009 10:18

Miller, hazırladığı ‘Ritmi Koru’ oyununda dereceye girenlere birbirinden güzel ödüller vaad ediyor. Ayrıca oyun için güzel de bir fragman hazırlanmış . En azından bir izleyin .

Birinciye (1.) Mac Book Air
İkinciye (2.) PS3
Üçüncüye (3.) PS3
Dördüncü (4.) ve sonrasındaki dört (4) kişiye: PSP

WordPress’e temalara devam

byhnvc | 09 February 2009 14:29

Denk geldiğim bu sitede , birbirinden güzel temalar ücretsiz olarak mevcut , örnek olarak bir kaçının önizlemesini paylaşıyorum .

Miras

byhnvc | 02 March 2008 16:35

2.5 milyon dolar bütçeli Türk filmi Miras 14 Mart’ta Türkiye ve Avrupa da gösterime giriyor . Yapımcısı Kaan Girgin, Miras filminin değme Hollywood filmlerine taş çıkaracağını düşünüyor . Konu olarak Abdülhamit’in Musul ve Kerkük’teki arazilerini konu edinen film , ajanlar savaşlarıyla büyük bir aksiyonun içersine sokacağa benziyor izleyenlerini .

Bollywood’la işbirliği yapılan filmde yerli yabancı ( Suniel Shetty, Shweta Aggarwal, James Baroon, Gökhan Mumcu, Levent Özdilek, Altan Erkekli, Kaan Girgin, Yıldız Çağrı Atiksoy, Süavi Eren, Haldun Boysan, Kaya Akarsu, Yusuf Azuz, Gürsel Yanadöner ) pek çok oyuncu da görev almış .

Sinema Derleme

byhnvc | 05 February 2008 20:08

Son zamanlarda Arog, Osmanlı Cumhuriyeti, Recep İvedik derken pek çok güzel filmin geleceğini işitmiştik. Şimdi geri planda kalmış diğer filmlerden bahsetmek istiyorum.

120
1. Dünya Savaşında yer alan 120 kahraman çocuğun hikayesinin anlatıldığı film tarihimizi anlatan sanırım sayılı filmlerden birisi olacak. Yaşları 12 ila 17 arasında değişen 120 çocuğun, ülkede herkes savaşta olduğu için, cephane taşıma görevini üstlenmesi filme konu olmuş. Filmin web sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

Semum

byhnvc | 04 February 2008 17:45

Dabbe‘den sonra yine bir dini korku filmi ile sinemada yerlerimizi alacağa benziyoruz ‘Semum’. Dabbeden korkan birisi olarak ben izlemeyeceğim fakat izleyenlere şimdiden iyi seyirler diliyorum.

Filmin fragmanına buradan ulaşabilirsiniz . Filmin web sitesine ise şuradan.

8 Şubat 2008’de vizyona girecek olan filmde Sefa Zengin, Ayça İnci, Burak Hakkı, Nazlı Ceren Argon, Cem Kurtoğlu, Bahtiyar Engin, Levent Sülün, Yıldırım Öcek gibi isimler yer alıyor . Filmin bir özelliğide çekilen ilk yaratık Türk filmi olması . 22 3d uzmanının çalıştığı yaratık tamamen bilgisayar ortamında yaratıldı.

En azından dabbe’den görüntü ve oyuncu kadrosu bakımından iyiye benziyor