bildirgec.org

karton hakkında tüm yazılar

Geri Dönüşümden iPod Dock: Boombox’lar tekrar bizimle

geceyazankedi | 18 March 2010 09:56

Geri dönüşüm giderek artan öneme sahip oluyor peki bu zamana kadar hiç bunun satıldığını görmüş müydük, yumurta kapları dışında?

İşte bu ürün bunların ilkleri ve fiyatı da bu kaliteye ve orjinaliteye gayet uygun. Eski meyve suyu, cips gibi kutulardan kesilerek ve de bükülerek yapılan yarı-otomatik işlenmiş bu cihaz, iPod, iPhone ve bir çok müzik aletine uygun biçimde tasarlanmış bir dock. Kaliteli hoparlörlerle ve taşınması mümkün olan eski boomboxları hatırlatan yapısıyla 18$‘dan alıcılarını bekliyor.

15 konsept bisiklet

beyrek | 08 April 2009 10:57

1. di-cycle
bu bisikletle yani di-cycle’la hem karada hem de suda yolculuk yapılabiliyor.

konsept bisiklet 1
konsept bisiklet 1

2. katlanabilir bisiklet
katlanabildiği için yer kaplamıyor.

konsept bisiklet 2
konsept bisiklet 2

3. yan bisiklet
bu bisiklete yan oturuluyor.

Aslının aynı karton modeller

Gigabyte | 16 June 2008 12:00

35 yaşındaki İngiliz heykeltıraş Chris Gilmour günlük hayatta kullandığımız eşya ve araçların birebir modellerini yapıyor. bunun için kullandığı malzeme ise sadece karton ve yapıştırıcıdan ibaret. Bunun dışında hiçbir şey kullanmıyor. Tek bir çengelli iğne bile. İşte sanatçının çalışmalarından bazı örnekler:

sanatçının diğer çalışmaları

Kartondan Başka Hayatlar

ginux | 07 September 2007 14:30

Bu sitede çoğumuzun işi bittikten sonra hiç düşünmeden çöpe attığımız kartonlarla başka insanların nasıl eğlenceli işler yaptığını görebilirsiniz. Oturduğunuz yerde herhangi bir kalem ile bu tarz bir yaratıcılıkta siz yapabilirsiniz. Başkalarıda görsün istiyorum diyorsanız bahsi geçen siteye gönderin herkes görsün.

Portatif Duvar

yenibirnickistiyorum | 26 July 2007 11:44

Mio Nomad portatif duvar panelleri büyük mekanları ucuz ve zahmetsizce bölebilmeniz için tasarlanmış. İnşa süresince yapısal kirlenmenin olmaması ve rahatlıkla genişletilebilir-taşınabilir olması göze hoş görünüyor. Yapımında geri dönüştürülmüş ambalaj kağıtları kullanılan ve 24’lük paketler halinde 56$ dan satılan ürün, 53×35.5×0.5 cm boyutlarında.

Evsizler dünyayı ele geçirirse…

adoxus | 12 December 2006 15:34

when homeless take over the world” adlı bir site evsizler dünyayı ele geçirse ne olurdu sorusuna yanıt aramış. Hatta bununla ilgili bir komplo teorileri bile var. Diyorlar ki, “Biyolojik bir savaşın veya yolunu şaşırmış bilim öğrencilerinin bir salgın hastalığı dünyaya yayması an meselesi. Bunun ardından çok kan akacak, ölümler gerçekleşecek ve yıkım durdurulamayacak. Bu salgına rağmen yaşamını sadece “karton insanları (cardboard people)” sürdürebilecek. Yıllarca acı çekerek onlar, bağışıklık kazandılar. Ve artık onlar dünyaya hükmedecek ve karton, altınımız olacak.

Kağıt Oyuncaklar

oceangray | 16 September 2006 13:35

eskiden gazetelerin verdiği karton maketleri hepiniz bilirsiniz.işte papertoys bu sitede de böyle maket modeller var.otomobil,bina ve aklınıza gelebilecek her türlü model oyuncak var.