bildirgec.org

query_vars["author_name"]); if($tuser->ID == 0){ // kullanici yoksa 404 $wp_query->set_404(); status_header(404); get_template_part( 404 ); exit(); } ?>

adoxus

8 yıl önce üye olmuş, 33 yazı yazmış. yorum yazmış.

hd-dvd kırıldı mı?

adoxus | 31 December 2006 16:00

engadget‘ta yer alan bu habere göre BackupHDDVD adlı naçizane program AACS DRM yapısını alt ederek HD-DVDlerin yedeklenmesini sağlıyor. Hatta şu videoya göre kaynak kodları ocak’ta açıklanacakmış.

Evsizler dünyayı ele geçirirse…

adoxus | 12 December 2006 15:34

when homeless take over the world” adlı bir site evsizler dünyayı ele geçirse ne olurdu sorusuna yanıt aramış. Hatta bununla ilgili bir komplo teorileri bile var. Diyorlar ki, “Biyolojik bir savaşın veya yolunu şaşırmış bilim öğrencilerinin bir salgın hastalığı dünyaya yayması an meselesi. Bunun ardından çok kan akacak, ölümler gerçekleşecek ve yıkım durdurulamayacak. Bu salgına rağmen yaşamını sadece “karton insanları (cardboard people)” sürdürebilecek. Yıllarca acı çekerek onlar, bağışıklık kazandılar. Ve artık onlar dünyaya hükmedecek ve karton, altınımız olacak.

Rezaletötesi komik kanal FlashTV

adoxus | 26 August 2006 00:38

Ceviz Kabuğu’nun olmadığını gördükten sonra kısa bi kanal değiştirip kapatma esnasında Flash tv’de bir habere rastladım. Haberde bir kızın evde 8 arkadaşıyla parti verirken annesini öldürdüğünü söylüyordu. Kız siyah giydiği için satanist olabilirmiş, habere göre. Kızın sevdiği müzik türü “heavy metal”miş, bakın heavy metal kadar spesifik yani. Ayrıca duvarlarında posterleri varmış. Bu arada posterlerdeki kişiler çok heavy metal üstatları(!) gerçekten, Eminem, Teoman, Avril Lavigne. Cidden heavy metal, valla ya. Bir de kızın arkadaşları tikky veya ciks tabirine daha eğilimli gözüküyolar oysa, ama suçu para kazandıkları tayfaya atmak zor gelmiş olacak ki, pop-rock veya alternatif olarak adlandırdığımız (ki birisi hiphop onu hiç saymıyorum bile) müzik türünü heavy metale yamayıp satanist diye gösteriyorlar. Adamların müzik özürlülüğü bu kadar da değil. Arkasındaki habere de dikkatinizi çekeyim. Bi çocuk varmış darbuka çalan, ritm bilgisi verilirse coşabilecek türden, yetenek var cidden, her neyse, bu çocuk dünyaya açılacakmış(!) Mercan Dede ve Özcan Deniz gibi. Tamam Özcan Deniz geliştirdi kendini (dinlemem o ayrı), Mercan Dede gerçekten iyi projeleri olan bir müzik adamı da, darbukanın adının geçtiği yerde Burhan Öçal, ritmin adının bile geçmediği yerde Okay Temiz falan hiç mi geçmez? Sadece piyasa isimler mi haberde geçer? Ne biçim bir kanaldır bu. Asgari ücretle, sokaktan geçen adamı danışman diye tutsalar daha verimli işler sunacaktır.
Neden yerinin bilincinde olan kanal sayısı az bu ülkede. Herkes her reklamı izler, al(a)mayacağı ürünü alır, evine ekmek götüremeyen adamda milyarlık telefon olur ki sadece mesaj gönderir, fotoğraf çeker ve konuşur sadece, otobüste ilerleyelim der, belediyenin otobüs sayısı aklına gelmez, neden az olduğunu düşünmez, siyah giyeni satanist görür, sinirlenir, korkar, ama ciks görünenden çekinmez,… gider bu liste. Adamlara mail atsam anlayamayacaklardı, bari buraya yaziyim dedim. Dinleyenlere teşekkürler.

kasa modifikasyonu nasıl abartılır? böyle…

adoxus | 04 July 2006 19:52

Doom Kasa Modifikasyonu
Doom Kasa Modifikasyonu

TechEBlog‘da bu sefer de en değişik kasa modifikasyonlarını listelemişler. Hazır bunlara bakarken Bikini ve UAL737 modifikasyonlarını da atlamamak lazım. onlar yetmediyse çılgın kasa modifikasyonları bölüm 1, 2, 3 ve 4 endorfin salgılamanızı sağlayabilir. Başkalarını da görmek istiyorum diyorsanız ve HP4 Flame’D, fırtına çağırıcı, karton kutu, kristal palas, tahta ve spiked kasa modifikasyonlarına da bakıp artık libidonuzun coştuğunu hissediyorsanız, herkesten farklı bir evrimsel sürece girdiğinizi düşünebilirsiniz. çıkın biraz hava alın. dünya da güzel, insanlar da güzel. böyle yeşil çayırlar, kırlar, ağaçlar. di mi?

Radyo Kontrollü Golf Topu

adoxus | 30 June 2006 12:42

Radyo Kontrollü Golf Topu
Radyo Kontrollü Golf Topu

RC Golf Incred-a-Ball, bildiğimiz golf topu görünümünde bir top. Ama onu tanıdıkça, içindeki güzelliği keşfettikçe, onda görünenden daha fazlası olduğunu, radyo kontrollü bir top olduğunu anlıyorsunuz. Topun içinde dönebilen bir gyro, jiroskop bulunduğunu farkediyor, bunu etkinleştirdiğinizde, jiroskopun rastgele yönlerde dönmeye başladığına tanık oluyorsunuz. Hızının yerin durumuna göre değiştiğini görüyor ve küçük olduğundan onu daha pürüzsüz yüzeylerde çalıştırıyorsunuz. Daha fazla bilgi mi istiyorsunuz, o zaman buraya tıklıyorsunuz.

Lazer işlemeli Powerbook

adoxus | 30 June 2006 10:23

Lazer işlemeli Powerbook
Lazer işlemeli Powerbook

Dan adında bir şahıs Powerbook’u için yukarıdaki şekilde gördüğünüz deseni tasarladı, daha doğrusu uyarladı. Inkscape adı verilen açık-kaynaklı bir vektörel grafik yazılımıyla duotone’a çevirerek daha sonra lazerle bu deseni Powerbook’una işledi. Tamam ilk yapan o değil ama bunu yapan o. İnsanın epiy hoşuna gidiyor böylesi. Ayrıntılı görünümü burada, yapım sürecini ise burada ve buradabulabilirsiniiz.

Üstün özellikli telsiz saat

adoxus | 30 June 2006 10:22

Walkie Talkie Watch - Telsiz Saat
Walkie Talkie Watch – Telsiz Saat

Bu saatin saat olmasının yanında öyle bir telsiz kullanım özellikleri var ki sormayın, hemen açıklayayım. Saati ses ile etkinleştirebiliyorsunuz. 3 km’lik bir menzilde 8 kanalı ve 38 alt kodu ile size 300 farklı kanal kombinasyonu doğuran

sistemiyle güvenli ve rahatça konuşabiliyorsunuz. Bunların yanında, PTT (push-to-talk, baskonuş) özelliği olan kulaklıkları, arka aydınlatmalı LCD ekranı ve katlanabilir anteni bulunuyor. Daha ayrıntılı bilgi burada ve burada.

Availabot, arkadaşınız gidince kendini yerden yere vuruyor.

adoxus | 30 June 2006 09:42

Availabot
Availabot

Anlık mesajlaşmada yeni bir olay daha yapmışlar, adını da Availabot koymuşlar. USB’den çalışan bu alet ile arkadaş listenizdeki özel bir kişinin bağlı olup olmadığını kolayca anlayabiliyorsunuz. Çünkü bu üstün alete bağlı adamımız kişi bağlı olduğunda dimdik ayakta dururken, bağlı olmadığı zaman kendini yerlere vuruyor, düşüyor. 🙂 Şimdilik sadece Mac OSX 10.4 üzerinde çalışan iChat ile kullanılıyor olsa da gerisi gelecek gibi. Ayrıntılı bilgi burada, çalışan görüntüsü ise burada.