bildirgec.org

kamp hakkında tüm yazılar

Karavan nasıl yapılır, karavan üreticileri

avaresi | 25 May 2010 17:44

Tatil deyince akla hemen deniz, kum, güneş gelir. Bir otele veya tatil köyüne kapanmak yerine gezmek, yeni mekanlar görmek, yeni insanlar tanımak isteyenlerin tercih ettikleri bir tatil tarzı var: Karavan.
Karavancılar için faydalı olacağını düşündüğümüz linkler:
Bir karavanın nasıl yapılır?.
Karavan kiralama satılık karavan fiyatları
ULUSAL KAMP ve KARAVAN PLATFORMU
Kamp karavan federasyonu
Kamp alanları

evlerden uzak yerler–2

nazokiraze | 15 January 2010 15:38

Yedikule Zindanları daracık merdivenleri, korkutucu kuytuluktaki izbe köşeleri, tepeleri , mazgalları ile korku filmlerini aratmayacak niteliktedir. Görüntüsü kadar insanın zamanında orada ne tür işkencelerden geçtiğini , Genç Osman’ın burada öldürüldügünü (hatta bazı kaynaklara göre önce yeniçerilerin tecavüzüne uğradıgısöylenir) düşününce aklında binbir türlü düşünce oluşuyor.

14 Gün Boyunca Aydınlatan Işıldak

zabun | 29 December 2009 18:55

Hammacher Schlemmer tarafından satışa sunulan bu ışıldak, 4 D tipi pil ile 14 gün boyunca devamlı ışık sağlayabiliyor. LED teknolojisiyle çalışan ışıldak, tasarımı sayesinde etrafını 360º aydınlatıyor. Gövdesi üzerindeki düğme aracılığıyla, aydınlatmanın şiddetini iki farklı seçenekte ayarlayabilmek mümkün. Işıldak, güçlü ışık veren ayarda sürekli olarak 175 saat, düşük ışık veren ayarda 336 saat aydınlatma sunmakta. Bahçede ve kampta vakit geçirmekten hoşlananların keyiflerini kaçırmadan kullanabilecekleri bu ürün, su geçirmez şekilde tasarlanmış. Boyutları, 32 x 17 cm, ağırlığı 794 g.

[redferret] [instablogs] [hammacher]

babi yar katliamı

nazokiraze | 19 October 2009 18:08

Tarihler 29 eylül 1941’i gösterdiginde Naziler’in infaz timi Einsatzgruppen tarafından bir katliam başlatıldı , bahsettigim tarihte ve ertesi gün 33.771 kişi makineli tüfeklerde öldürüldü, toplam öldürülenler ise 60.000. ( Yevgeni Yevtuşenko tarafından yazılan Babi Yar şiiri)

Tarihe Babi Yar Katliamı olarak geçen olaylar Ukrayna Kiev’de gerçekleşmiştir.(Dimitri Shostokovich’in 3.senfoni adlı eseri bu olaya ithaf edilmiştir) Öldürülen yahudilerin uçuruma atıldıgı katliamda Rusya işgal edilirken, Einsatzgruppen adlı Alman SS subayları ve Alman Emniyet Gücü personelinden oluşan birlik ordunun peşinden ülkenin içlerine girerek ırksal düşmanları temizlemeyi amaçlar.(Einsatzgruppen ve Ordnungspolizei birlikleri 1943 yılı bahar aylarına kadar çeşitli ülkelerde bir milyonu geçen yahudi, engelli ve romanları öldürdü)

Geleceğin Güneş Enerjili Çadır Konsepti

hoodly | 24 June 2009 11:41

Orange firması geleceğin çadırını tasarlarken çevreci bir yol izlemiş ve güneş enerjisinin verimli ve etkin bir biçimde kullanılmasına imkan veren bir konsepti ortaya çıkarmış.

Orange Güneş Enerjili Çadır Konsepti
Orange Güneş Enerjili Çadır Konsepti

Özel bir fotovoltaik özellikli kumaş ile yapılmış ve çadırın üst kısmında bulunan üç hareketli panel ise güneş ışığından maksimum verim elde edilecek bir tasarım yapılmış. Burada tutulan ışınlar fotovoltaik yolla enerjiye çevrilerek sizin kamp yaparken yanınızda bulunan cep telefonu ve benzeri aletleri şarj etme imkanına kavuşmanızı sağlıyor.

Altınızda Tüpünüz Olsun

pzvnk | 30 April 2009 14:57

Nedense, benim çok hoşuma gider birden fazla işlevi olan zamazingolar.

Balık tutarken veya piknik yaparken (ismini yanlış hatırlamıyorsam) “balıkçı sandalyesi”ni yan çevirip tüp olarak kullanabiliyoruz. Youngsuk Kim & Yoonsang Kim‘in elinden geçmiş şık ve sade bir tasarımdır kendisi.

ağaçtan sallanarak çadır keyfi

nalmes | 27 April 2009 08:20

Bu ağaçtan sallanan çadır Dre Wapenaar tarafından tasarlanandı. kampçıların çok hoşuna gideceğe benziyor. ağaçtan sallanan bir damla gibi gözüküyor. içi rahat olması için gerekli şeylerle donatılmış. iki yetişkin ve iki çocuk için yeterli yatak bulunuyor.

BİNMEK SİZDEN,İNDİRMEK BENDEN..

keremx | 10 December 2008 11:38

BİNMEK SİZDEN,İNDİRMEK BENDEN…

Ehliyetim vardı, ancak ben uzun süre araba kullanamadım. Her davranışın bir sebebi ve tarihi bir geçmişi olduğu gibi bu davranışımın da benim nazarımda geçerli bir sebebi vardı. Bunu kendime ifade edebildiğim için artık rahatlıkla direksiyon başına geçip, araç kullanabiliyorum.

Paylaşacağım hikaye, beni derinden etkileyen anılarımdan biri. Belki bu hikaye, dinleyen ve okuyanlar için çok önemli olmayabilir, (anlatımda edebi bir tat ve uslüp ta yok) ancak yaşamın sırları hatrına bu paylaşıma vakit ayırır mısınız?

Kamp / bölüm II

aRRoGaNTe HoMbRe | 16 November 2008 11:05

İlk bölümüyle izleyenleri adeta ekran başına kilitleyen “KAMP”, ikinci bölümde yaşanan şok gelişmeler ve sürprizlerle sizde bağımlılık yaratacak. (-valla lan) İkinci bölüme geçmeden önce, dilerseniz bir önceki bölümde neler olmuştu hatırlayalım. (-hadi)

ZIBOOOVN..!

“Previously on Dest-i İzdivaç”

78 yaşındaki Mehmet Amca’nın iki talibi, Kezban Teyze ve Ayşe Nine stüdyoda saçsaça başbaşa kapıştı, yerlerde yuvarlandı. Piiiii, rezillik..!

şaka len…

” Previously on KAMP”

Üç çocukluk arkadaşı Kevın, Vilyım ve Canıtın, Vilyım’ın ısrarı ile daha önce hiç gitmedikleri bir ormana giderek, beş günlük bir kamp planı yapmışlardı. İlk günü gayet eğlenceli geçiren gençlerden Kevın erken yatmış, diğer iki arkadaş ateş başında sohbet ediyorlardı. Daha sonra çadırdan acı çığlıklar yükseldi ve iki arkadaş çadıra gittiklerinde Kevın’ın feci şekilde parçalanmış cesediyle karşılaştılar. Finalde ise çadırın dışına çıkıp gökyüzüne bakarak haykıran Vilyım’ın sesi duyuldu.