bildirgec.org

kaliteli hakkında tüm yazılar

Web siteniz için inanılmaz bir eklenti.

ferfote | 18 March 2011 18:27

Wow Slider olarak adlandırılan bu program sayesinde,iki satır dahi kod yazmadan, animasyon ve biçimlendirme gibi birçok özelliği ayarladıktan sonra fotoğraflarınızı slayt olarak web sitenize doğrudan ekleyebilirsiniz.Bu programı diğerlerinden farklı kılan, bu işi gerçekten kaliteli bir görsellikle icra etmesi.

-Wow Slider-
-Wow Slider-

Ücretsiz 40 PSD Web Template

ANDER | 15 February 2011 14:24

İyi bir photoshop kullanıcısı değilseniz ve web arayüz tasarımı yapmak istiyorsanız, kaliteli psd temalara her zaman ihtiyaçınız vardır. Tabii sadece orta dereceli photoshop kullanıcıları için geçerli bir durum değil bu. Can sıkıntısından kodlamaya dökmek istediğiniz tema arıyorsanız bu temalara her zaman sizinde ihtiyaçınız var.
Hongkiat bu ihtiyaca karşılık olarak 40 adet kaliteli psd web tasarım temalarını ücretsiz olarak derledi.
Bazı psd temalar ;

en iyi 10 ikon arama motoru

maxhoper | 03 February 2011 10:18

Bildirgeçte zaman zaman ikon setleri görüyoruz. Ancak hazır bir ikon istediğimizde buna hızla ulaşmak için tüm ikon setlerini taramamız büyük vakit kaybına yol açacaktır. Bu problemden yola çıkarak ikonları isme göre bizim için tarayıp bulan arama motorları tasarlanmış. Arama sonuçlarında beğenilen ikonları derhal bilgisayara kaydetmeye de imkan tanıyorlar.

Bu arama motorlarından en başarı 10’u mostinspired.com tarafından derlenmiş.

1.Findicons

findicons
findicons

Bütçelere Göre Laptoplar

dunker | 12 December 2010 20:02

Herkese merhaba.Bu yazıda laptop almayı düşünenlere yardımcı olmaya çalışacağım.Bunu yaparken önerdiğim laptopları bütçe gruplarına göre sınıflandıracağım.
Bütçesi 1000-1500 TL Arası OlanlarBir laptop almak için yaklaşık 1000 TL’yi gözden çıkarmış olmak gerekir.Bu bütçeye sahip olan arkadaşlara HP,casper,acer,dell gibi markaları önerebilirim.
Mesela şu ürünleri incelemenizde fayda var.Gelecek Projeniz için 60 tane Ücretsiz Yüksek Kalite İcon Setleri

dextarus | 30 November 2010 11:00

Ipad

HeadShot90 | 15 July 2010 18:39

Arkadaşlar,Apple firmasının çıkardığı ürünü ıpad hepimizin ilgisini çekmiştir.Belki bazılarınız alıp denedi,bazılarınız almak için para biriktirmeye karar verdi,bazılarınız ise ‘ne gerek var ipad’e alırım bir laptop bakarım keyfime’ dedi.
Ürün ilk çıktığında ben de çok merak etmiştim.İnternetten araştırdım.Ama biraz hayal kırıklığına uğradım.Hayal kırıklığına uğramamın birden çok sebebi vardı size bu nedenleri kısaca anlatmaya çalışacağım.
Okuduğum yazılarda genellikle ipad’i ortalama bir netbook ile karşılaştırıyorlardı.Bu yazıların çoğunda netbooklar daha üstün görülüyordu.Gelelim ipad’in bir netbooktan eksiklerine;
1.Benim için en büyük hayal kırıklığı ipad’in hafızası oldu.Ipad’in en gelişmiş sürümünün hafızası 64 gb iken sıradan bir netbook’un hafızası 160 gb.Bana göre bu ipad’in en büyük kusuru.
2.Ipad bir büyük hayal kırıklığını da usb girişinin olmamasıyla yaşatıyor.Tabiki bu da büyük bir eksik.Çünkü bütün netbooklarda en az 2 adet usb girişi vardır.
3.Birçok kişiye göre ipad netbook ve notebookların yerini tutamıyor.Ama fiyatı hiç de öyle göstermiyor.Ipadlerin 3g+wifi ve 64 gb olan versiyonlarının fiyatı yaklaşık 1400 TL.Ayrıca ipad’ın aksesuarları ise yaklaşık 100 TL.

1 ver 5 al

rpc | 14 June 2010 15:10

Turkcell aylık nar paketi ile artık 1 verip 5 kazanmak dönemi başlıyor. Kampanya ile 20 TL karşılığında tüm Turkcelllilerle 30 gün boyunca hem konuşurken hem de mesajlaşırken kullanabileceğiniz 100 TL yada 40 TL karşılığında HER YÖNE 30 gün boyunca hem konuşurken hem de mesajlaşırken kullanabileceğiniz 200 TL kazanabilirsiniz !

Amerika, Harvard ve Türk üniversiteleri tahlili

webking | 22 February 2010 14:46

Harvard üniversitesi
Harvard üniversitesi

Harvard üniversitesi, bilindiği üzere Amerika’nın en eski üniversitelerinden biri ve dünya çapında bilinen en popüler üniversitesidir. Bu üniversiteye dünya çapında Amerika’da Eğitim almak isteyen birçok kişi her yıl başvurmaktadır. Harvard, Amerikan vatandaşları dışında dünyanın diğer ülkelerinden insanların kabul olasılığı oldukça düşük bir üniversitedir. Bunun en büyük nedeni ise “önceliği Amerikan vatandaşlarına vermek” olarak kısaca açıklanabilir. Çünkü Harvard’tan mezun olmuş kişiler dünyada belirli yerlere çok daha kolay gelirler ve bu kişiler otomatik olarak her hangi bir işe bir adım önde başlarlar. Amerika’nın Obama dahil bir çok başkanı bu üniversite mezunudur. O nedenle bu gücü kullanan kişinin Amerikalı olması gerekir ve böylece de Harvard aslında gayet milliyetçi bir üniversite olarak ta değerlendirilebilir. Buraya kabul edilen %1’i bile bulmayan uluslararası öğrenciler ise, ya zaten böyle bir nüfuza ihtiyacı olmayan, ya babası bir ülkenin başkanı, veya dünya çapında bir şirketin sahibi, ya da ödül almış bilim adamlarının oğulları veya kızları vb. kişilerden seçilir. Diğer başvuru sahibi binlerce kişiden ise başvuru ücretleri ($200+$50=$250) olarak toplanarak, dünyanın en zengin üniversitesinin kasası her yıl tüm dünyadan gelen paralarla daha da doldurulur. Bu başvuru karşılığında ise bir A4 kâğıdı hediye edilir, bu kâğıtta ise kibarca “siz bizim istediğimiz kişi değilsiniz” denir. Başvuru sahibi her ne kadar kişisel olarak başarılı olursa olsun, bu pek bir şey değiştirmez. Hatta böyle bir başvuru tehlikelidir bile, Harvard’ı bitirip küçük bir ihtimalle de olsa, Amerika’da kalmayıp ülkesine dönerse Amerikan çıkarları açısından bu hiçte olumlu olmayacaktır ve onların verdiği gücü Amerika için değil de bir başka ülke için kullanacaktır ki bu kabul edilebilir değildir.

Dell Mini 10 & 10v : Kaliteli ve Portatif

majesty s infinity | 13 December 2009 18:19

Dell firması “Mini” model adıyla iki tane netbook piyasaya sürdü. 6 farklı renk seçeneğiyle piyasaya sürüldüler ve tabii ki tek özellikleri bu değil.

Bu netbookları diğerlerinden ayıran en önemli özellik 6-7 saat boyunca bilgisayarın çalışmasını sağlayan bataryaları. Yani diğer netbooklara oranla iki kat fazla performans demektir bu.

Yüksek kaliteli ücretsiz fontlar

xururuca | 01 October 2009 17:09

Sözlük anlamı yazı karakteri demek olan font,tasarımın vazgeçilmez bir parçası.Kimi zaman gazete sayfaları,reklam panoları,tabelalar ile günlük hayatımıza dahil olan,kimi zaman ise bir şirketin kimliğini yansıtan fontlar belirleyiciliklerini karakterleriyle vurguluyor.
ve işte birbirinden karizmatik font kaynağı iki site:
Burada tasarım ile uğraşanların işlerini kolaylaştıracak,kategorilere ayrılmış 30 font listelenmiş.

karabine
karabine
gerontobis
geronto bis

Burada ise tasarımcılar için listelenmiş 9 ücretsiz font mevcut.

zag font
Zag Font

not:Sitelerdeki bazı fontlar ticari olarak kullanılmaması için lisanslanmıştır,kullanmadan önce lisans izinlerini kontrol ediniz.