bildirgec.org

kaçak hakkında tüm yazılar

300 Metreden USB..

Beacool | 28 February 2011 19:41

300 Metreden USB..

Devolo dLAN 200 AV USB extender bu, bu, nedir bu?
Bu, bu, nedir bu?

Yakında marketten aldığımız çikletin bile usb girişi olursa şaşırmayacağım. Günümüzde neredeyse her şey usb bağlantı veri yolu ile geliyor. Bir video kameradan telefona, hafıza kartından görüntü birimlerine ve yazıcılara kadar her şey usb. Ama usb ler bu kadar ürüne sahipken halen (bence) önemli bir sorunla karşı karşıyalar. Kablolarının kısalığı…

Düşünün bir ev arkadaşınızla ortak kullandığınız bir yazıcı ya da harici sabit diskiniz var ve kablosuz bir çözüm için yatırabileceğiniz ekstra paranız ya da kablosuz çözüm için imkânınız yok. Belki de çok daha farklı bir açıdan düşünürsek (doğrudur) sağlığınız açısından kablosuz çözümleri kullanmıyorsunuz. Bu durumda ortak kullanılan ürünlerin paylaşımı ciddi bir sorun teşkil edecektir…

Yurtdışından satın alınan telefonun Türkiye’deki hali?

Dhilgul | 14 January 2009 16:23

Merhabalar;

Ülkemizde IMEI numarası sisteme kayıtlı olmayan telefonları kullanmaya izin verilmiyor. Şahsen 4-5 hafta için de Kogan Agora Pro almayı düşünüyorum fakat Avusturalya’dan getirteceğim bu telefonu burada kullanabilir miyim işte onu bilemiyorum. Bu konuda bilgisi olanlar varsa lütfen paylaşsınlar. Faturasını ibraz etmem ve kayıt bedelini ödemem (33 Kuruş olarak belirtilmiş) yeterli mi?

Bozuk ipodlarınızı mouse olarak kullanın

empi4 | 08 July 2008 19:46


bunlar bozuk ipodlardan yapılmış birer mouse

ilginç projeleriyle ünlü craftster.org sitesi yeni projesiyle herkesi şaşırttı. eğer evinizde bozuk bir ipodunuz varsa bunu bilgisayar mouse’u olarak kullanabilirsiniz.

cihazın içini açıp altına yerleştirilen bir top sayesinde ipodumuz artık bir mouse’a dönüşmüş oluyor. işlemin nasıl yapılacağını buradan öğrenebilirsiniz

Ağaçlandırma seferberliği mi?

agurbuz | 23 March 2008 11:53

pek televizyon seyretmediğim için bu reklamların tv’lerde ne zaman turlamaya başladığını bilmiyorum lakin görünce sinirim bozuldu açıkçası.
bir de internet sitesi yapmışlar öşenmeden buradan bakabilirsiniz.
orman yangınları, kundaklama, golf sahaları, oteller, turizm kasabaları, villalar, kaçak ve ruhsatlı orman kesimi vb. yöntemlerle heba olan ormanlarımızı seyreden devletimiz bunun faturasını gene halktan çıkarmaya çalışıyor.

neymiş ülkemizi yeşillendireceğiz, 10 yıllık kalkınma planı açıklıyorlar sanki.

savAşk kaçağı..

sekoci | 03 March 2008 17:28

04:30

Olmuyor. Başa sarıyor. En başa sarıyor. Baştan başlıyor. Bir sigara yakıyorum. Oda dumanın işgali altında.. Hep bir şeyden yoksun çıkıyorum yataktan. Kışa erken çıkmış rüzgar camı vuruyor- “İçeri al beni”.. Beraberinde yağmurları getiriyor. Misafir! Nezaketen dışarıda karşılıyorum kendilerini çilekeş ayakkabılarımı giyinip.. Tüm eklemlerim titriyor. Yağmurun anlatacağı çok. Dinliyorum. Senden konuşuyorlar.

” Sıcak yatağına hayellerinle yüzüstü gömülü bir takım yıldızına çerçevelenmiş bir halde her bir su damlasına resmediliyorsun….”
Avuçlarımın arasında ıslanmasından korkarak bir cigara sarıyorum. Derin ve ıslak çekiyorum içime resimlerini… Duman çıkıyor nefes borusunun geldiği yerden… aşşağıda bir yerlerden işte. Ciğerimden söz etmek istemiyorum üzülmeyesin. Öksürüyorum. Dişlerimin arasından tanrı’ya bir ihanet sızıyor. Neden diyorum dumanın etkisiyle.. Ruhunu serbest bırak diye öneriyor Nietszche… Git başımdan Sırası değil! Beynimdeki dalgalanmanın tadını çıkarıyorum. Ne kadar çok sürerse duman o kadar çok sürsün istiyorum yaşam. Yağmurun ve soğuğun karambolünde kalemi yönlendirmek istiyorum sadece… Hayalini çiziyorum ıslağımsı kağıda” Göz yaşlarını yağmurlarla sakla” Bir kaç köpek yanaşıyor bezgin halde… Siyah montumla güvendeyim. Her dişi iki cantim perdeliyor. Havlıyorlar. En zekisi benim delirmiş olduğumu düşünüyor. Susuyoruz. En zekisi ve ben. Bende onun delirmiş olduğunu düşünüyorum. Farkettim. Ne tarafa ne kadar kaçarsam özümde seni yakalamaya çıkıyor savaşım. Evet. En vahşi savaş kaçarken yaşanandır çoğu zaman… Ve yaralıyım. Tüm birliklerim S.O.S. veriyor. Aşkımla, ruhumla, bedenimle ve beni ben yapan tüm diğer şeylerle irtibatım kopmuş. Y.rrağı yemişim ama ölümsüzümde bir yandan. Sonra köpekler ayrılıyor sonra ben… hepimiz tek isteğinden yoksun. Yağmurları unutmuştuk değil mi? Onlar da ayrılıyorlar. Hayalinin resmi bitti son dumanı üflüyorum suratına..Ağzımdan tükürükler sıçrıyor suratına… Soğuk beni eve gitmezsem olabilecek kötü şeylerle tehdit ediyor. Köpeklerin yatağından kendi yatağıma taşınıyorum.

Kaçmak zorunda kalanlarımız….

kalamara | 12 July 2007 16:03

İzmir’de kaçak yakalandı haberi duymaya alışmaya başladığımız türden haberler arasına girdi.
Ne diyelim inşallah ülke olarak yolsuzlukların üstesinden geliriz ve çağdaş medeniyet seviyesini yakalar insanlarımızı kaçmak ( başka bir ülkeye ) zorunda bırakmayız.
Bu ülke çok hoş insanlarla dolu aslında…