bildirgec.org

kabuk hakkında tüm yazılar

windows 7 temaları

lazaronnie | 28 June 2010 10:01

görsel yeniliğiyle tanınan windows 7, doğal olarak renk ve tema desteğini de oldukça geliştirdi.

aşağıdaki temalar ücretsiz olmakla birlikte tek tıklamayla direkt indirilecek durumdadır.

*.themepack uzantısına sahip tema dosyalarına çift tıkladığınızda otomatik olarak windows‘a giydirebilirsiniz.

zip veya rar uzantılı dosyalar sıkıştırılmış durumdadırlar. lütfen bu dosyaları açıp içindeki tema dosyasını ayıklamayı unutmayın.

Kabuklu derdine son!!!

Beacool | 16 April 2010 16:49

Kabukları Kabukları ayıklayayım derken yumurta gibi kalmayın!
Kabukları ayıklayayım derken yumurta gibi kalmayın!

Basit ama yararlı şeyleri daha bir seviyorum. Hele birde ucuz ve gündelik kullanımda zaman kazandıran ürünleri daha da bir çok. Bana “Ya ben bunu neden düşünemedim ki!” dedirtebilen her yeni ürünü incelemek ve haberini vermek daha bir hoşuma gidiyor. Şu an yine böyle bir haber yazıyorum. Günlük işlerimden eve dönüp nette sörf yaparken bu ürüne rastladım.

Ez Cracker
Ez Cracker

Yurt dışında bizim bazı TV kanallarımız gibi tvlerde de satışı yapılan ürünümüz mutfakta yardımcı olmaya yönelik basit bir ürün. Kendisi bir yumurta kıracağı. Ama daha evvelkiler gibi hantal ve tek işlevliliğin dışında, daha az yer kaplayan ve aynı anda yumurtanın sarısını ve beyaz kısmını ayırabilecek yapıda dizayn edilmiş. Üstelik rafadan yumurtaların kabuklarını da ayırabildiğinden sizi bu dertten de kurtarabiliyor.

Hepsiburada Kabuk Değiştirdi

admin | 16 November 2009 21:44

1998’de yayın hayatına başlayan Doğan grubunun şahane online e-ticaret sitesi Hepsiburada.com kabuk değiştirmiş. Uzun süreden sonra daha kullanışlı bir hal almış gibi görünüyor.

derken, şöyle bir site daha gözüme çarptı: DHGate

Ufak bir esinlenme durumu söz konusu sanırım.

Going Pro-gallery ile fotoğraf blogu yapın

agurbuz | 11 September 2008 17:24

wordpress sistemi geliştirilen eklenti ve temalar sayesinde değişik amaçlar için kullanılabilir hale geliyor. buna son örnek ise Going Pro.


going pro – gallery

Alexandru Negrea 33 wordpress teması isimli yazıda geçen “CSS Gallery” temasına benzer bir tema geliştirmiş.

wordpress betiğinin kategori, yorum, üyelik sistemi vb. özellikleri ayrıca flickr vb. eklentiler de hesaba katıldığında fotoğraf severler için gelişmiş bir etkileşimli foto galeri/foto blog sistemi çıkıyor ortaya.

10 en güzel plazma tema ( KDE 4 için )

pisho | 29 August 2008 12:00

KDE (K Desktop Environment – K Masaüstü Ortamı) için 10 adet daha kullanışlı, fonsiyonel ve kullanıcı dostu tema, junauza sitesinin blogger’ı tarafından linux severlerle paylaşılmış. Başlıkta kullanılan plazmadan kasıt ise, plasmoid diye adlandırılan widgetleri desteklemektedir, diye tanımlanmış. Tıpkı google desktop widget’lar gibi bu temalardaki birçok widget sayesinde görsellik ve işlevsellik almış başını gitmiş. Lafı fazla uzatmadan, KDE 4 masaüstünüz için en güzel 10 tema ;

33 ücretsiz WordPress Teması (Derleme)

agurbuz | 29 May 2008 16:03

Wp-premiums sitesi 28 ücretsiz ve güzel tasarımlı wordpress teması listelemiş, birazda kendi takip ettiğim temaları ekleyerek listeyi genişlettim. Arama zahmetinden kurtulmak ve zamandan tasarruf etmek açısından bu tür derlemelerin faydalı olduğunu düşündüğüm için paylaşmayı uygun gördüm. (soru bölümünde tema tavsiyesi isteyen arkadaşında etkisi oldu diyebilirim)Geniş içerikli
Dirty Girl

Dirty Girl
Dirty Girl

Tema SayfasıDemoindir

Ekleme: The Morning After

The Morning After
The Morning After

Tema SayfasıEkran Görüntüsüindir

Revolution Blog (2 sütün/3sütun gibi seçenekleride mevcut)

Revolution Blog
Revolution Blog

Tema Sayfası/Demo/indir

Night Life

Night Life
Night Life

Kerevet yöntemi ile kükürtleme

bucans | 04 May 2008 10:07

Kerevet yönteminde tek sıra halinde dizilmiş kayısı meyvelerinin toplam yüzey alanı arttığından daha düşük kükürt miktarı ile istenilen ölçüde kükürt verilebilmektedir. Kerevetler dikdörtgen şeklinde 90 X 180 cm veya kare şeklinde 90 X 90 cm ölçülerinde plastik veya kavak kerestesinden yapılmaktadır. Kerevetlerde çıta aralıkları yarım santimdir. 90 X 180 cm ölçülerindeki bir kerevete tek sıra halinde kayısı meyvesi dizildiğinde 32 kg meyve almaktadır (şekil 2). Kayısılar kerevetlere yerleştirilirken aşırı olgun, şekli bozuk, yaralı, patlamış ve ham kayısılar seçilerek ayrılır. Yaralı, bozuk ve patlamış kayısılar kabuk yapılarak değerlendirilir.

Yaralarına iyi gelecekti…

| 01 November 2007 16:13

Herkesin bir yarası var. Kiminin gizli, açık kiminin çok derinlerde. Hayat yada insanlar kanırtıyor kimi vakitler o yaraları. Kanatıyorlar acımasızca. Tuz basıyorlar en yakın bildiklerin yaralarına. Bilmeden, usulca canını yakıyorlar. Yakacaklar…

Zamanın kabuklarına bürünmüş yaraların var. Maziden kalan. Gizli. Acısı artık duyulmayan. Kurumuş bir yara. Kan sızmıyor artık. İzi kalmış ama bir yerlerde. Hiç silinmeyecek o. Seninle birlikte hep var olacak.

Günün birinde bir olay, bir koku belki bir insan o kabuklara bürünmüş yaranı yeniden kanattığında acıyı yeniden yaşayacaksın.Tazeleyeceksin yaşanmışlıkları. Sisli bir geçmişi.

“Palm Peeler” kabuk soyucu

| 25 July 2007 13:32

palm Peeler
palm Peeler

Palm Peeler kabuk soyma bıçağı işinizi kolaylaştırıyor. Parmağınıza takarak sebzelerin kabuklarını kolaylıkla soyabiliyorsunuz. 5 ayrı renk seçeneği var. Fiyatı sadece 4.95$. Kabuk soymaktan nefret edenler buna bir göz atmalı.